Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban mennyi az...

Németországban mennyi az "echte" németek aránya?

Figyelt kérdés

Tehát akik nem rendelkeznek migrációs/bevándorló háttérrel, se a szüleik, se a nagyszüleik. Németországban akarna dolgozni a fél világ lassan, most is 1 millió embert vettek fel.


Mennyi lehet a tényleges németek aránya az országban?



2016. jún. 16. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Én valahol azt olvastam, hogy már minden 5. ember rendelkezik bevándorlói háttérrel, tehát vehetjük úgy, hogy minden 5. ember nem "tényleges" német.

Ez a 80 milliós Németországban kb 16-17 millió embert jelent + az az 1 millió migri, akit beengedtek.


Mellesleg ez attól is függ, hogy kit tekintünk igazi németnek, mert szerintem az nem "bevándorló" már, akinek mondjuk csak az egyik nagyszülője bevándorló a 4-ből.

2016. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

:D ez azért vicces kérdés, mert a második világhßaború után milliókat telepítettek vissza németországba (svábok) magyarországról, romániából, oroszországból.... Vagy is ök németek voltak de több generáció más országokban élt, és ilyen emberekböl milliókat telepítettek vissza.


Nekem a férjem német. Neki a nagypapája cseh területen született, a háború után nekik is idekellett telepedniük, mert a háború elött még németország volt az a terület.


Aztán a németeknél a 60-70es években igazán nagy ipaosodás kezdödött, és nagyon kevés férfi volt(háború miatt), és ezért kezdték a legközelebbi szabad országból törökországból a férfi munkaeröt ide telepíteni.

Tényleg rengeteg munka van németországban, de a németek kritikusak is, hogy szakemberek legyenek.

2016. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

MINDEN embernek van bevándorlói háttere. Emlékeztetnélek, hogy mi magyarok is idevándoroltunk (a későbbi tömeges bevándorlásokról nem is beszélve). A németek is odavándoroltak, ők se echte őslakosok.


A Wikipédia szerint mindenesetre a németek 80%-ának nincs bevándorlói háttere, azaz a definíció szerint 1949 előtt már ott éltek a felmenői.


[link]

2016. jún. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!