Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kertész Imrének tényleg...

Kertész Imrének tényleg voltak magyarellenes megnyilvánulásai? Miért él Németországban, miért nem Magyarországon, jól esik neki, hogy a németek szégyellik magukat a II. Vh-s bűneikért?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést rossz kategóriába írtad.
2013. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, rájöttem :( így nem fogok választ kapni?
2013. jún. 7. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
De. Írom.
2013. jún. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam, hogy a Sorstalanság kéziratát is Németországban őrzik, és mellette Kertészt idézték, hogy nagyon örül, hogy ott őrzik és nem itt, Magyarországon, mert hogy ő úgy érzi, hogy sokkal jobban megértik ott, Németországban, mint itt.

Hát ezen én nagyon felháborodtam! Most komolyan ez mit képzel magáról?! Vagy mit gondol magában? Nem mi, magyarok találtuk ki a holokausztot, nem mi, magyarok küldtük táborokba a zsidókat! A németek voltak! És ő inkább feléjük hajlik?! Azt mondom meg is érdemelte, amit tettek vele!

Ja és közben Parkinson kórral ápolják ITT MAGYARORSZÁGON.

Úgy létszik erre mégiscsak jók vagyunk neki. Nagyon utálom, kétszínű senki.

2013. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, én is olvastam, hogy szerinte itt nem értik meg, és igen, azt is tudom, hogy most bezzeg Pécsen kezelik, mert erre jók a magyarok. Én is kétszínűségnek érzem, kb ugyanazt írom le, mint Te, mert ez tényleg felháborító, nem lehet rá mást mondani. Egyébként gondolkodtam, biztosan a németek hozzáállása tetszik neki, hogy mindenki megbecsüli és agyonsajnálja Berlinben. A magyarokra meg szerintem azért haragszik, mert úgy gondolja, hogy hiába, mégiscsak mi engedtük meg, hogy deportálják a magyar zsidókat.. Gondolom neki is az jutott eszébe, ami nekem, Svájcban azt hiszem (de már nem nagyon emlékszem) mindenki feltette a zsidó csillagot, így nem tudták kiszűrni őket, végül elmentek tőlük a németek és hagyták a francba őket. De ott sokkal kevesebb zsidó volt, ez az egyik, a másik, hogy akármi is történt, sem a régi, de a mostani generáció meg már főleg nem tehet a történtekről. Egyszerűen csak elszomorítónak találom.

2013. jún. 9. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy itt komolyabb témáról van szó, de művészek rendszeresen elköltöznek oda, ahol szerintük több a művészi megértés. Hogy mondjak egy totál semleges, de német példát, Michael Ende Olaszországban élt. Ettől még oylat mondani, hogy megérdemelte, túlzás.
2015. szept. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!