Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan alakul a magyar munkavá...

Hogyan alakul a magyar munkavállalók sorsa Angliában ha kilépnek az EUból?

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 09:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint hogy ha az angolok kilépnek az EUból
2016. jún. 23. 09:44
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

Ha brittek kilépnek igazából nem változik semmi.

Eu-n bellül is mindent is elérnek, de ha kilépnek akkor is csak jelképesen, úgy ahogy Svájc sem EU- tag.

2016. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lépnek ki. Megírták. Tehát igaz.
2016. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De jó hogy mindenki a kérdésre válaszol...
2016. jún. 23. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Senki nem tudja. Kilèpès esetén ezt a kérdést is tárgyalni kellene nekik.
2016. jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akik most is kint dolgoznak, azok biztosan dolgozhatnának továbbra is. Esetleg újabbak nem mehetnének ki, vagy nehezebben.
2016. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vicces hogy kb. 2 éve pont itt ezen az oldalon írtam hogy az angolok kiakarnak majd lépni az EU-ból, és erre le lettem pontozva 0%-ra. Meg le is hülyéztek.
2016. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit bonyolult kitoloncolni a már ott lévőket. Alap emberjogi törvények azért mindenütt vannak. Akik már itt dolgoznak azokat nem lehet csak úgy ukmukfuk kirúgni, hogy hazadeportáljanak. Ez eleve azt jelentené, hogy hirtelen milliónyi hely megürülne és nem tudnák a felét se betölteni, mert nincs annyi angol a melóra--részben azért, mert nem lennének hajlandóak elvállalni. Egy csomó adófizető kiesne így. Ugye emellé jön az NHS. Aztán ott van az albi kérdés. Milliónyi albi kiürülne hirtelen és annyi lakót nem találnának, egy csomóan csődbe mennének emiatt. A fogyasztó piac is jócskán lecsökkenne...

És akkor hogy toloncolnánk ki pl engem, aki épp házat vásárol már majdnem 3 éve. Fizetem a hitelt. Ki kéne fizetni egy csomó embert. Ennek a tetejébe még van egy kettős állampolgárságú gyerekem. (angol és magyar) Neki aztán tényleg van joga itt maradni.

Ha Anglia erőszakkal elkezdené kirakni az embereket, azon elég erősen felháborodna minden ország. Úgyértem a normális adófizető polgárokat.

Van egy koncepcióm, hogy hogy lehet úgy elérni, hogy sokan távozzanak saját akaratukból. Ezt a módszert szeretik az angolok, több ízben tapasztaltam sajnos. Nem mondjá a képedbe, hanem te magad fogsz önként távozni az ellehetetlenített helyzetből.

Ha kilépnek, megtehetik, hogy a nem angol polgárok nem egyenlő jogokat kapnak az angolokkal. És ebbe most gondoljunk bele mindent, ami csak eszünkbe jut. Mondjuk állásokat nem lehetne betölteni csak akkor, ha állampolgár vagy. Nem járna segély csak az állampolgároknak. Nem lehetne bankszámlát nyitni, csak egy állampolgárnak.

Én már évek óta gondolkodom az angol állampolgársági megvásárlásán....de ha nem sietek, még azt is el tudom képzelni, hogy még ennél is jobban felszökik az ára, hogy még ki se tudd fizetni.

A munkáltatóknak nem lenne kötelességük nem angolt felvenni, egyenlőnek tekinteni őket.

Minimum nyelvtudás megkövetelése az első helyen lenne.

2016. jún. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hat utolso ezt mar lekested, tul sokaig gondolkoztal.

Kerdezo:

a kepesites nelkuli pizzafutarok, bebiszitterek meg takaritok stb. szepen haza mennek mert kepzetlen munkaereje az angoloknak is van eppen eleg. akinek jo munkaja van es adot fizet es igenyt tartanak ra az maradhat de lehet hogy a feltetelek valtozni fognak mert az eus szabalyok mar nem lesznek kotelezoek rajuk nezve.

es a tovabbi kimenni akarok elol be fogjak csukni a kaput nem kell a kelet europai munkaero csak ha nagyon profi.

2016. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!