Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek 20 év múlva hogy...

Htr kérdése:

Szerintetek 20 év múlva hogy alakul majd a magyar politika?

Figyelt kérdés
mai pártok közül kik maradnak meg? milyen elvek lesznek életben? úgy tudom hogy a jobbik stabilan vezet 30 év alatti lakosság körében. aztán az lmp és így tovább

2013. jan. 31. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
A Jobbik csak az álmaikban vezet a 30 év alattiak körében. De 20 év alatt sok minden változhat, akár már nem is lesznek pártok. A jövőt senki nem tudja megjósolni.
2013. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A Fidesz Orbán távozása után ugyan úgy részekre szakad, mint az MSZP és az LMP.

De általában a kiválók szoktak hosszú távon eltűnni.

A Fidesz és az MSZP 20 év múlva is a parlamentben lesz, mivel van egy stabil bázisuk. A Jobbik által felvetett témákat sem fogják megoldani, így rájuk is biztosan lesz igény, esetleg egy másik párt formájában.

2013. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
A Jobbik leginkább a 20 év alattiak körében vezet, akiken fog a hazafias eszme. Persze még a vidékiek, stb. De ha úgymarad a véleményük a 20 év alattiaknak, akkor bizony a jobbik nagyon megerősödik, akár akarjátok akár nem :).
2013. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem új pártok fognak megalakulni, a 90 előtti generáció nagy része el fog tűnni. Megváltozik az emberek értékrendje, a ma középkorú emberek nyugdíj küszöbén fognak állni. Ez ugye egy hatalmas arány lesz az népességhez képest. A nyugdíjak alacsonyak lesznek, mert nem lesz elég aktív munkavállaló. A nyersanyag árak az egekben, az élet színvonal a béka segge alatt. Ez melegágya a szélsőségeknek (akár jobb, akár bal), viszont nem a probléma megoldója. A magyar felfogás nem fog megváltozni, a következő 5 évben felpörög az exodus.

Szerintem a század fordulóra nem lesz itt semmi, csak egy 3. világbeli gettó az Európa nevű gettó közepén.

2013. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a Jobbik nem fogja túlélni ezt az évtizedet, mert egy gyűlölködő társaság, akik egymásnál csak másokat utálnak jobban. Viszont valószínűleg fog másik szélsőjobb párt a helyébe lépni.
2013. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

A Jobbik nem fog nagyon megerősödni egy demokráciában, mivel ők "radikális párt". A szélsőségességből következik, hogy az emberek vagy szeretik vagy utálják, nem maradnak közömbösek.

A középen állók nem fognak rá szavazni, szerintem 5-25 százalék a reális támogatottságuk.

2013. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem két lehetséges változat van. De A.) esetében is B.) lesz előbb utóbb.


A.) A baloldali kormány ahogy rendszerváltás óta váltogatja magát egy ideig. Lényegi különbség nincs köztük, mind ugyan azt csinálja.

Mivel ez mint látni is a gazdasági csőd felé viszi Magyarországot, és Európát is, előbb utóbb B.) fog életbe lépni.


B.) Ahogy egyre élhetetlenebbé válik az ország, úgy tolódnak a szavazók a jobboldali politika felé. Egyre nagyobb az elégtelenség ezért egyre nagyobb lesz a szavazótáboruk. Ezért is alakult például a Jobbik Magyarországért Mozgalom. Ezt ha megnézed természetes reagálás a nép részéről. A történelemben ez mindig is így volt. Válasz az elégtelenségekre.


Érdekes amit írsz ez a 30 alattiak dolog, és szerintem igazad van. Ha fiatalok szavaznak a Jobbikra, akkor innentől kezdve van egy korosztály, amit nem tudunk még mekkora lesz (időben, számban) mert jelenleg is nő a párt szavazóinak a száma. Ezek az emberek összességében folyamatos szavazótábor lesz a Jobbiknak. Ergo a Jobbik megmarad sok ideig.

Gondolj csak bele kik szavaznak az MSZP-re függetlenül attól, hogy a szó szoros értelmében ellettek zavarva a vezetéstől a nép által. Mégis a parlamentben ülnek. Hogy miért? A nyugdíjasok szavaznak rájuk azaz 65 felettiek úgy általában. Ezek azok az emberek akik még a kommunizmusban is éltek, történhet bármi az MSZP-re fognak szavazni ezért. Szerintem lesz ugyan ilyen a Jobbikkal mert ez a bal jobb oldalnak a két vége, hogy úgy mondjam két szélsősége. Valaki nagyon liberális, vagy valaki nagyon nacionalista.


Ezt most amit írtam nem kell megvétózni hogy de így meg úgy. Ez egy általános elgondolás amit írtam, a legnagyobb számokkal gondolkodtam el. Tudom van olyan idősebb ember aki a Jobbikra szavaz, van olyan fiatal aki az MSZP-re. A lényeg most a nagy számokban gondolkodás, amit majd a végén látunk a "kivetítőn", hogy úgy mondjam. :)

2013. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Engem mindig le szoktak pontozni, mikor ilyen kérdésekre válaszolok, de nem baj.


Engem nem az érdekel, hogy hogy alakul 20 év múlva a politika, hanem hogy az ország hogy alakul. És én lesújtónak, tragikusnak látom a helyzetet. Ezt nem az ujjamból szopom, hanem a mai folyamatokból következtetem ki.


Magyarország lesz Európa páriája, egy szegény afrikai államhoz fog közelíteni. Látható, hogy az államadósságot semmilyen formában nem tudjuk visszafizetni, kormányoktól függetlenül folyamatos a megszorításspirál. Az ország úgy ahogy van, nem tud megélni, és nem is lehet tudni, hogy miből fog. Elképzelése senkinek nincs, a politikai vezető rétegek csak lerabolják az országot. Az emberek morálja olyan rossz, hogy az alkalmatlan a gazdasági fejlődésre. Mindenki mindenkit csak kijátszani és becsapni akar, a végeredmény pedig egy nagy kollektív nihil.


A demokrácia és a jogállam, és ezzel együtt a gazdasági fejlődéshez szükséges bizalom végletes leépülése a FIDESZ-kormánnyal kezdetét vette. Abban van némi különbség, hogy ki fojtatja, de ha marad a FIDESZ, netán a Jobbikkal kiegészítve, ami valószínű, akkor ez berendezkedés évtizedekre beállhat és katasztrofális következményei lesznek.


Látható, hogy itt a folyamatok nem csak hogy nem javulnak, de kifejezetten romlanak. Elég ha csak összehasonlítjuk a jelenlegi helyzetet akár csak az 5 vagy 10 évvel ezelőttivel.


Ilyen helyzetben természetesen mindenki, aki élni akar, és menni tud, el fogja hagyni az országot. matolcsytól tudjuk, hogy már most is fél millió magyar dolgozik külföldön. ha így haladunk, elmegy még vagy 1 millió, és ettől önmagában is végünk lesz.

2013. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A Jobbik rajongók elméleteivel van néhány komoly probléma.

A 30 év alattiak az ország elöregedő, előnytelen korfája következtében kevesen vannak. Másrészt a 30 év alattiak a politikailag leginaktívabb korcsoport. Harmadrészt pedig ebben a korosztályban magas a cigányság aránya, akik soha nem lesznek Jobbik szavazók.

Hogy 20 év múlva mi lesz, azt senki nem tudja. Ha nagy világpolitikai fordulatok lesznek, akkor bármi elképzelhető. Ha nem, akkor valszeg marad a jelenlegi pártstruktúra apróbb változásokkal.

2013. jan. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

#8


Én is 76%-al kezdtem el itt politizálni. xD Sokszínűek az emberek politikailag.

Szerintem túlságosan rémképet festettél le. Egy Fidesz-Jobbik frakció a keleti nyitással, és a mezőgazdaság beindításával gyártelepítésekkel, betudná indítani az országot véleményem szerint. Kicsit egymás ellentétei, és mégis. Szerintem profitálna az ország a koalíciójukból.

Valóban jóidéig berendezkedhetnének ketten, nem kellene félni a baloldaltól, akik miatt idáig jutott az ország mint te is írtad. Szóval mindenképp pozitívum már csak reménykedjünk hogy lesz ilyen egymást kiegészítő koalíció.


Mert külön külön is erősek de ha véletlen megint folytatódna a 20 éves periódus a kormányzásban akkor reálisnak tartom a kivándorlás megemelkedését. És ez a fél millió csak Európa. Kitudja az igazi számot szerintem bőven van egy millió, és még az mszp-sek mondták h a Fidesz miatt ragadnak vándorbotot. xD Akkorát röhögtem majd leestem a székről. Mintha 2010 előtt mindenki itthon lett volna, hát akkor ment mindenki szerintem vannak egy millióan is simán. Ott van Amerika, ott hány magyar lehet szerintem rengeteg.

2013. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!