Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A britek miért akarnak kilépni...

A britek miért akarnak kilépni az EU-ból?

Figyelt kérdés

Elég nagy őrültségnek hangzik. Pusztán azért, mert többet fizetnek be, mint amennyit kapnak? (Persze multijaik letarolják Európát, úgyhogy bőven pluszban vannak.) A külföldi munkavállalók miatt? Vagy Merkel migránspolitikája miatt?

Amúgy a britek, pontosabban az angolok elég ellenszenves dolgokat csinálnak politikailag. Anno kiépítették minden idők legnagyobb és egyik leggonoszabb birodalmát, melynek tízmilliók estek áldozatul. Minden környező országot elfoglaltak, Írországot kettészakították. Részt vettek a gyalázatos párizsi békediktátumokban, majd makacsul tartották magukat a Hitlerrel szembeni háborúhoz (bár ez visszafelé sült el számukra is). Az eurót sem voltak hajlandók bevezetni a többi tagállammal ellentétben. Most meg élősködő kelet-európai munkavállalókról hadoválnak, és megvonták tőlük a szociális juttatásokat. Miközben a 3. világbeli idegeneket millió számra engedik be a gyarmatokról, a multikulti és a liberalizmus propagálói. Most meg már az EU-ból is kilépnek, csak mert nem tetszik nekik valami. (Ami szintén visszafele sülhet el.)



2016. jún. 24. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem mert már puttonyuk tele van a bevándorlókkal és migránsokat se szeretnének átvenni.

Így már maga a Brit Állam dönti el h kinek ad vízumot és kinek nem.

2016. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két fő oka volt, ahogy az előző kb. 50 kérdésnél is leírtuk a nap folyamán:


1) Sose szerették az EU-t, mert féltették az önállóságukat

2) Elegük van a 2004 óta beáramló magyar és egyéb kelet-európai migránsokból.

2016. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bajer ***** válasza:
66%
A rasszizmus a kultúrájuk része. Valójában sosem tisztelték a volt gyarmatokról és Kelet-Európából özönlő népeket, csak eltűrték őket.
2016. jún. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hubbabuba válasza:

Valahol megértem, hogy elegük van a bevándorlókból és ha belegondolunk meddig mehetne ez így? Mert ugyebár a végtelenségig nem költözhetnek Angliába, London már így is egy emberi lávafolyam éjjel-nappal. Egy nyugalmas perce nincs. Non-stop emberek, tömeg mindenhol, a boltokban, a metrókon, buszokon, kórházakban, plusz az 5 szobás házakban 20-an nyomorognak.

Támogatások? Még életemben nem igényeltem Angliában semmilyen benefitet, bármilyen nehéz idők is jártak felettem és nem is szándékozom. Nem tudom, mennyi bevándorló használja ki az angol támogatási rendszert nem rászorultan. Viszont az bosszant, hogy miután kidolgozom a belem a héten, szívrohamot kapok, amikor meglátom, mennyi adót vontak le belőle és tudom, hogy pár dolgozni nem szerető emberke abból él. Pl egy barátom anyósának negyven-pár évesen elege lett az irodai munkából és úgy döntött, hátra hagyva mindent kiköltözik apucival meg a kisgyerekkel a UK-be, mert hát a hülye angolok fizetnek neki azért, amiért idejött és otthon ül. Az első pillanattól kezdve megkapták a támogatásokat, jelenleg kb 4-féle benefitben részesülnek és most készülnek az 5. megigénylésésre. Anya otthon ül, süt, főz vásárolgat, míg apa valami kulimunkát végez. A gyereken kívül senki nem beszél angolul, a vásárláson kívül mindenhez segítség kell nekik a nyelv miatt.

Szóval ezek után valahol megértem az angolok ezen indokát

2016. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!