Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A britek kiléptek abból a...

A britek kiléptek abból a közösségből, amely történelmük és politikai, ill. gazdasági kapcsolataik szerves része. Oka lehet-e ennek a nacionalizmus?

Figyelt kérdés

Kulturálisan is régi kapcsolatok fűzik Nagy Britanniát Európához. Ráadásul ránk van kényszerítve a nyelvük, amely ugye nem minden európai nép nyelvéhez kapcsolható, sőt nem éppen jó nyelvi hatást vált ki. Gondoljunk csak a sok nyelvrondító jövevény kifejezésekre.


Ezt a cikkrészletet találtam a Metropol oldalán:


"A tervezett kritériumok között szerepel az angol nyelv magas szintű ismeretének megkövetelése, és annak előírása, hogy minden külföldi jelentkezőnek az adott munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítése legyen."


[link]



Kérem szépen, milyen jogon támasztanak ilyen követelményeket? Mindenféle iskolai papírt, s ezt-azt akarnak? Ők? Vicc.


Na és az indiai, afrikai, dél-amerikai, stb vendég munkavállalóiktól is elvárják majd ezt? Anglia lekezeli az európai munkavállalókat, tulajdonképpen azok hátrányos helyzetűek, pl egy más kontinensről, földrészről oda érkezett munkavállalóval szemben.


Ja, hogy az angol az világnyelv? Európában miért kéne világnyelvnek lennie egy olyan nyelvnek, mely eredeti nemzete nem is európai, nem is tartozik Európához. Itt az ideje, hogy új európai világnyelvet vezessenek be.


Mindennek kell, hogy legyen alternatívája. Így a világnyelvnek is. Mert, ha nincs alternatívája, akkor lehet, hogy beszélhetünk az un. nyelvi rasszizmusról, pontosabban a nyelvi nacionalizmusról, nyelvi fasizmusról.



2016. jún. 25. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb elég ha csak a kérdést írod ki, a nevetséges agymenést megspórolhatnád. Még szétszedni sincs kedvem a hülyeségeket benne...
2016. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Egy újabb értelmetlen kérdés, jól nyomjátok.
2016. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy először elolvastam a válaszokat, így nem vesztegetem az időm, ilyen hosszú kérdés elolvasására.
2016. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Mi a baj azzal, ha egy ország a külföldi munkavállalóknak feltételül szabja a nyelvük ismeretét, meg azt, hogy csak szakképesítéssel végezhesse azt, amiért a fizetését várja. Most komolyan, ezt nehezményezed?
2016. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Ekkora marhaságot! :D
2016. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Az időskori elbutulásnak több köze van hozzá.
2016. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Te egy butthurty kitántorgó követelőző kis nyomorult vagy. Az ilyenekből lett elegük. Megkapták a magyar társadalom legalját is, ilyeneket, mint te. Meg még azt a sok turhadékot, akivel 10ed magaddal osztozol egy kelet-londoni lepukkant viktoriánus épületen. Fizetve a "landlordnak" a sápot, aki ugyanilyen söpredék, mint ti, azzal a különbséggel, hogy az legalább nem mosogatásból él hozzátok hasonlóan, hanem cserébe lakásmaffiázik és adót csal :DDD persze az is lehet, hogy még 10nél is többen vagytok. Rohadt kis kártevők. Még szép, hogy ki akarnak vágni titeket a francba. Zabáld az egyfontos Iceland pizzát, amíg még teheted te kis senki. Aki mlg arra is képtelen, hogy egy másik nyelven megtanuljon makogni.
2016. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kérem szépen, nagyon jók a válaszok, bár azokkal nem értek egyet.Miért mondom azt, hogy jó? mert sok mindenre rámutat, olyan dolgokra is, amelyek rejtve lehetnek, de munkálnak az emberek elméjében.


Mindenki véleménye fontos. Mondom ezt azok véleményére is, akik utálnak engem objektivitásom miatt, illetve okokat kereső kérdéseim miatt.


Nos. Akkor lássuk. (Megjegyzem, hogy nem azért tettem fel a kérdést, hogy a válaszokat megválaszoljam, de a körülmények arra késztetnek, hogy tegyem azt, azért, hogy tisztábban láthassunk.)


" Legközelebb elég ha csak a kérdést írod ki, a nevetséges agymenést megspórolhatnád. Még szétszedni sincs kedvem a hülyeségeket benne..."


Ha nem tudod szétszedni, akkor miből állapítottad meg hogy hülyeség?


" Egy újabb értelmetlen kérdés, jól nyomjátok."


Lehet, hogy neked az. Nekem nem. Nem gondolkodhatunk egyformán.


"Mi a baj azzal, ha egy ország a külföldi munkavállalóknak feltételül szabja a nyelvük ismeretét, meg azt, hogy csak szakképesítéssel végezhesse azt, amiért a fizetését várja. Most komolyan, ezt nehezményezed?"


A nyelvvel nincs semmi baj. De azzal igen, hogy ezt azért találták ki, mert most a Brexit kapcsán förmentették, hogy az EU-s munkavállalókba így rúgjanak bele, azaz méginkább az EU-ba.

Szakképesítési kérdés. Tájékozódj kérlek. Az EU-s munkavállalók jóval szakképzettek minden területen mindazon más Anglia számára idegen országbeli munkavállalóval suemben, akik Angliában dolgoznak.


Egyébként nem minden pozícióhoz kell "high english". Elég a szakmai nyelv. Kisebbrendűségi komplexusban szenved az, aki kitalálta ezt a szélsőséges nyelvi kritériumot.


" Ekkora marhaságot! :D"


Örülök, hogy jól szórakozol. Most iszok az egészségedre! Egészségedre!


"Az időskori elbutulásnak több köze van hozzá."


Ezek szerint Anglia lakossága igen csak öregszik. Vagy csak a parlamentjük?


" Te egy butthurty kitántorgó követelőző kis nyomorult vagy. Az ilyenekből lett elegük. Megkapták a magyar társadalom legalját is, ilyeneket, mint te. Meg még azt a sok turhadékot, akivel 10ed magaddal osztozol egy kelet-londoni lepukkant viktoriánus épületen. Fizetve a "landlordnak" a sápot, aki ugyanilyen söpredék, mint ti, azzal a különbséggel, hogy az legalább nem mosogatásból él hozzátok hasonlóan, hanem cserébe lakásmaffiázik és adót csal :DDD persze az is lehet, hogy még 10nél is többen vagytok. Rohadt kis kártevők. Még szép, hogy ki akarnak vágni titeket a francba. Zabáld az egyfontos Iceland pizzát, amíg még teheted te kis senki. Aki mlg arra is képtelen, hogy egy másik nyelven megtanuljon makogni."


Nem tudom, hogy kikre gondolsz, de akiket te kitántorgónak nevezel, azok azért is menekültek el Magyarországról mert nem bírtak együtt élni és dolgozni arrogáns és bugris honfitársaikkal. Tehát egy jó részük üldözött menekült.

Ha ők a magyar társadalom legalját adták volna, akkor most nem sírnának utánuk, hogy kiesik az adójuk a magyar büdzséből.

Lehet, hogy élnek Angliában tizen egy házban magyarok, de valószínűleg jobban érzik magukat, mintha veled lennének 93 ezer négyzetkilométeren.

A landlord alatt, ha jól értem, akkor a főbérlőket érted. Azok üzletemberek. Irigyled őket? Budapesten is sokan laknak albérletben. de sok más magyarországi városban településen találsz albérletben lakókat. Szerintem még New Yorkban is.Nem értelek. Mi ezzel a gond?

A személyes névmások használatára figyelj oda.

Miért lennének kártevők a becsületesen és bejelentett munkaviszonyban dolgozó magyar állampolgárok? Azért, mert Angliában dolgoznak?

Miért dolgoznak ott, ahol? Mert félnek a magyar a munkaadóktól és a kegyetlen magyarországi munkatársaktól?

Ők nem csak gazdasági, hanem társadalmi menekültek is egyben!

Nem az EU-s munkavállalókat akarják kivágni. Hanem őket használják ürügyként, hogy meneküljenek azoktól az EU-s állampolgároktól, akik otthon várják a támogatást.

Nem tudom, hogy pizzát esznek-e vagy mást, mindenesetre én a pepperónist szeretem.

Nagyon sok magyar jól beszél angolul, tehát nem makog. De még ha makog is egy-kettő veled szemben, azok jóval életképesebbek, mint te.

2016. jún. 26. 19:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

valaki tömörítené a kérdést és a kérdező hozzászólását?

nem vagyok hajlandó ilyen sok szöveget elolvasni

2016. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy kérdező. Persze hogy az angol az egyik vilagnyelv. A másik meg a német
2021. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!