Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A britek kiléptek abból a...

A britek kiléptek abból a közösségből, amely történelmük és politikai, ill. gazdasági kapcsolataik szerves része. Oka lehet-e ennek a nacionalizmus?

Figyelt kérdés

Kulturálisan is régi kapcsolatok fűzik Nagy Britanniát Európához. Ráadásul ránk van kényszerítve a nyelvük, amely ugye nem minden európai nép nyelvéhez kapcsolható, sőt nem éppen jó nyelvi hatást vált ki. Gondoljunk csak a sok nyelvrondító jövevény kifejezésekre.


Ezt a cikkrészletet találtam a Metropol oldalán:


"A tervezett kritériumok között szerepel az angol nyelv magas szintű ismeretének megkövetelése, és annak előírása, hogy minden külföldi jelentkezőnek az adott munkakör betöltéséhez szükséges szakképesítése legyen."


[link]



Kérem szépen, milyen jogon támasztanak ilyen követelményeket? Mindenféle iskolai papírt, s ezt-azt akarnak? Ők? Vicc.


Na és az indiai, afrikai, dél-amerikai, stb vendég munkavállalóiktól is elvárják majd ezt? Anglia lekezeli az európai munkavállalókat, tulajdonképpen azok hátrányos helyzetűek, pl egy más kontinensről, földrészről oda érkezett munkavállalóval szemben.


Ja, hogy az angol az világnyelv? Európában miért kéne világnyelvnek lennie egy olyan nyelvnek, mely eredeti nemzete nem is európai, nem is tartozik Európához. Itt az ideje, hogy új európai világnyelvet vezessenek be.


Mindennek kell, hogy legyen alternatívája. Így a világnyelvnek is. Mert, ha nincs alternatívája, akkor lehet, hogy beszélhetünk az un. nyelvi rasszizmusról, pontosabban a nyelvi nacionalizmusról, nyelvi fasizmusról.



2016. jún. 25. 21:28
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Előttem író válaszadónak: Szerinted hülye vagyok. Lehet, de ne ostoba. Te melyik vagy? Hülye vagy ostoba?


Az a baj, hogy nincs egyetértés világnyelv ügyében, ezért kreálni kell egyet. A spanyolok nem preferálják az angolt. De a portugálok sem. A franciák nem is hajlandóak angolul beszélni. Talán a németek sem. Jó amit írtál. Szerintem egy világnyelvre van szükség, olyanra, amely mindenkinek jó.

2021. jún. 14. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!