Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Magyarország kilépne az...

Ha Magyarország kilépne az EU-ból, lehetne politikai menekült jogot kérni pl az Egyesült Államokban, vagy esetleg Kanadában?

Figyelt kérdés

Tegyük fel!


Hogy a Brexit után a népszavazáson kilépésre szavazna Ausztria, Magyarország, és még esetleg Franciaország. Az unió stabilitása finoman szólva már a Britek kiválási szándékával megingott, mi lenne ha ezek az államok is a kiválás mellett döntenének. Szerintem nem kell bemutatni, hogy az Orbán kormány az EU pénzek lenyúlásával/mutyizásával tartja el magát, ha ezek nem lesznek, nem lesz a közpénz amiből lophatnak, majd lopnak még többet a lakosságtól (adóemelés, rezsicsökkentés eltörésére is vonatkozhatnak, mert a többi ország valószínűleg drágábban fogja felvásárolni az energiahordozókat, főleg ha Moszkva úgy dönt, hogy ki akar ba*zni a Britekkel), azaz még rosszabb is lehet a helyzet, mint ami Mickey Diktátor (Erdogan) országában. Ilyen alapon lehetne politikai menekültjogot kérni az amerikai kontinensen, vagy akár Oroszországban?



2016. jún. 29. 19:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%
Nem, hacsak az EU nem próbálja meg erőszakkal visszafoglalni Magyarországot. A nyugat-európai országokkal ellentétben egy normális, nem öngyilkos ország csak annak ad politikai menedékjogot, aki háború elől menekül, vagy más okból közvetlen életveszélyben van a hazájában.
2016. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
21%

Nem fogunk kilépni. Ámbár nagy törés nem lenne, német autógyárak nem csak az EU csatlakozásunk óta vannak itt.


Már jóval előtte itt voltak a nagy cégek, mint ahogy sok más EU - n kívüli országban is ott vannak.


Az EU előtt is volt élet, akkor is kijártak sokan dolgozni. A nyugat - európai munkaerőhiány akkor sem szűnik meg ha szétesik ez merkelista - junckerista kóceráj.

2016. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudja senki még, hogy mi is fog történni pontosan, szóval pont nem lehet ezen kérdésre normális kielégítő választ adni még ma sem...

Ez egy folyamat lenne amúgy, ami meg pláne nem máról holnapra megy szerencsére.

A britek jórésze (egyébként petíciót kezdtek az interneten a normálisabbak, akik maradás pártiak, hogy csak és abban az esetben lehessen megkezdeni a kilépési procedúrát, azaz lépjen érvénybe az a bizonyos 50. cikkely, hogyha megismétlik a népszavazást mindannyiszor(!!!), ameddig csak kell, míg nem lesz legalább 75%-os a részvételi arány, illetve nem lesz legalább 40-60 a kilépés/maradás pártiak közötti külömbség.

Szavaztak valamiről egyelőre, ami kinyilvánította a brit nép szándékát, de egyelőre jelen pillanatban ez a biztos, ez a tuti, "mindösszesen" ennyi történt....

2016. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát hogyne lehet "kérni"? Ha beveszik a papírt, persze. Meg ha a segélyszervezet az éppen divatos indokot íratja rá. (Azaz, ha azt hazudod, amit a szádba adnak.)


Igaz, valós indokkal természetesen nem. A valódi politikai nem kell senkinek.


Szaros hazudozóként könnyen megkaphatnád.

2016. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

divatos indok? azért néhány évtizede csak nem ugyanazok vannak divatban ...

és mi tagadás, azért országunk is hozza a formáját, ami a nemzetközi közvéleményt illeti

2016. júl. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!