Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Brexittel az Európai Unió...

A Brexittel az Európai Unió széthullása kezdődött meg?

Figyelt kérdés

Nagy-Britannia kilépésével az Európai Unió széthullása kezdődött meg vagy megreformálják az Európai uniót és tovább bővítik a kontinensen.


Kiléphet-e: Ausztria, Olaszország, Franciaország, Hollandia, Belgium, Luxemburg, Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Észtország, Finnország, Svédország, Spanyolország, Portugália, Málta, Horvátország, Magyarország, Románia, Bulgária, Görögország, Szlovénia, Németország.



2016. júl. 6. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a briteken kivül más tagállamok népszavazásain is a kilépés fog nyerni, akkor remélhetőleg észbe kap az EU és elkezdődik valami változás.

De csakis a britek kilépése miatt nem lesz itt semmi reform.

2016. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Nem valószínű, sőt én abban sem vagyok biztos, hogy végül kilépnek az angolok.

De ha ki is lépnek, miután Nagy-Britannia szétesett, Észak-Írország és Skócia minden meg fognak tenni, hogy visszaléphessenek.

Hogy más kilépne nem valószínűsítem.

2016. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Britek megszavaztàk, hogy ki akarnak lépni, ez eddig teljesen rendben van, de nem hinném, hogy átlag emberek döntik ezt el akik semmit se tudnak a politikáról vagy a gazdaságról. Lakosság 51%-a ki szeretne lépni, de mi lesz a többi 49%-al? Senki nem törődik azzal, hogy az ország fele nem fog boldogan élni?

Mindezek mellett, a skótok ès az Észak-írek is bent maradásra szavaztak, úgyhogy szerintem ezzel nem az EU fog széthullani, hanem az Egyesült Királyság.

Ráadásul, a londoniak ki akarnak válni az UK-ból és arról tüntettek, hogy a polgármester nyújtsa be a kérvényt arról, hogy csatlakozzanak az EU-hoz, külön államként.

+ Több millió aláírást gyüjöttek a britek arról, hogy új szavazás legyen és addig imsételgessék amíg az egyik párt nem szerzi meg a lakosság 60%-át, 75%-os részvètel mellett.

Szóval szerintem még nem dőlt el az sem, hogy kilépnének az EU-ból... hátha Boris Johnson meggondolja magát ès észre veszi azt, hogy óriási hülyeséget csinált ès akár az egész országot tönkreteheti ezzel.

Arról nem is beszélek mi lesz az NHS-el vagy az unio által támogatott iskolákkal, korházakkal... mert a britek is kaptak támogatást, nem is keveset. (Ebbe bele értem Skóciát, és Wales-t leginkább, mert ott tényleg sokkal tàmogatták)


Vannak országok akik kiszeretnének lépni a Briteknek hála, mint például Hollandia, Ausztria, Cseh..

Ha a britek megtehetik, akkor ők miért is ne...

Bár szerintem NEM fog kilépni egyetlen-egy ország sem. Ha mégis, akkor se menne tönkre az EU, és nem is fog széthullani.


Most pedig megyek és beváltom a maradék fontomat mielőtt drasztikusan zuhanna tovább az árfolyam :)

2016. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Brexit még nem ijesztett meg eléggé az EU vezetését. Juncker például "Leszögezte, egyetért azokkal, akik szerint az unióban nem lehet mindent ugyanúgy folytatni, a mély intézményi reformoknak és a szerződések módosításának azonban nincs itt az ideje. Mint mondta, először is a döntések végrehajtásának kell hatékonyabbá válnia, “az Európai Uniót az európaiak uniójává kell tenni”." Forrás: [link]


A lényegi változtatási hajlandósághoz további "renitens"-ekre van szükség, különben a lényegi változások elmaradnak, a feszültség növekedni fog, a széthullás esélye megnő.

2016. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
Valószínűleg igen. Előbb-utóbb másoknak is elegük lesz az EU öngyilkos, szélsőliberális diktatúrájából. Persze lehet, hogy ezek után máshol már nem merik megszavaztatni.
2016. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként miért kell lepontozni a hosszabb válaszokat?? Pedig mindegyik jó és igaz..
2016. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!