Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek, a Brexit...

Mi a véleményetek, a Brexit miatt most nem lenne érdemes kiköltözni Angliába?

Figyelt kérdés

Most ugye volt ez a népszavazás, amin a kilépéspártiak nyertek. Nagyjából májusban foglaltam a repülőjegyet és szeptemberben repülök ki.

Tervem az volt, hogy kint telepedem le és munkát vállalok, majd öt évnyi ott tartózkodás után leteszem az angol állampolgárságot. Most, hogy a kilépés győzött, érdemes-e odakint maradni vagy egyáltalán mire lehet számítani? Vissza toloncolhatnak az országba úgy, hogy pl. a tárgyalások befejezéséig adót fizettem és bejelentett munkahelyem és lakcímem van?



2016. júl. 11. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Soha nem volt érdemes kimenni Angliába.
2016. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nyugodtan kimehetsz. Főleg ebben az átmeneti időszakban könnyű kimenni, mert még nem keményítenek be (az EU-s előírásokat kell tartaniuk). Utána szerintem egy fokkal nehezebb lesz munkavállalási engedélyt szerezni, de akkor sem lesz lehetetlen, mert munkaerő az kell. Éppen azért arra meg végképp kicsi az esély, hogy a már letelepedett munkavállalókat kitoloncolják.
2016. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
most még 2 évig legalább lehet menni. utána már kérdéses lesz majd. minél előbb gyere, annál biztosabb a helyed.
2016. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Oda csak idióták mennek. Amúgy meg mért lenne érdemes?
2016. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg mért lenne érdemes?"


Ezer meg egy oka van, de te eleve rosszul állsz hozzá, így felesleges is magyarázni. Mindenki oda megy, ahova akar. Nekem pl. a sokak által ajnározott Ausztria nem jött be, Anglia viszont nagyon is.

2016. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

'Oda csak idióták mennek.'


Miért is tekinted idiótának azt, aki kimegy a britekhez munkát vállalni?

Hadd tudjam már...

2016. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Ausztria egy ganaj hely.
2016. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, 2. Amiatt tartok attól, hogy visszatoloncolnak, mert ugye ha kilépnek, akkor az EU állampolgárok onnantól vízumkötelesek az országba belépést követően. És ugye minimum 5 év egy állampolgársági (ha jól tudom), akkor teljes képtelenség a tárgyalásokig megszerezni azt.


Véleményem szerint pedig a munka miatt érdemes kimenni Angliába, vagy egyelőre még az Egyesült Királyságba. Ugyan London baromi zsúfolt, ám mindig van munkahely és az itthoniakhoz viszonyítva sajnos mérföldekkel jobban meg tud élni valaki minimálbérből, ha nem #yoloban szórja a keresetét.

2016. júl. 11. 22:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem toloncolnak vissza, nem kell itt vízumtól sem félni. Szerdától új miniszterelnök van, ő bennmaradáspárti volt, szabad piac híve, így a szabad mozgás is marad. UK nem épít falat maga köré, nem fog teljesen elszakadni az EU-tól. Nagy eséllyel norvég minta lesz, tehát szabad kereskedés, mozgás, munkavállalás, de nem EU tag, csak a gazdasági térség tagja. Valamilyen megszorítás lesz bevándorlásra vonatkozólag is, hiszen a 17 millió kilépésre szavazónak is kell némi "csont". Meg eleve az UK még legalább 2 évig teljes jogú tag, és az EU-ban is él 1,2 millió brit, ők is azonos feltételekkel maradhatnak ahol most vannak, mint az UK-ban élő EU-sok. A tárgyalásokon ez is fő téma lesz, a sajátjaiknak sem akarnak rosszat, így nincs akkora félnivaló.
2016. júl. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt!!!! Teljesen friss, hivatalos infó a bevándorlási hivataltól!


[link]

2016. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!