Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki (mérnök, orvos stb. )...

Valaki (mérnök, orvos stb. ) meg tudná nekem magyarázni, hogy a f***ba lehetséges egy KÓLÁS KAMIONNAL megölni több mint 80 embert?

Figyelt kérdés
Nem értek a tömegrendezvények pszichológiájához, de úgy látom, hogy az emberek egyszerűen borzasztó naivok és elkényelmesedettek. Egy bombatámadást még meg tudok érteni (óriási detonáció/repeszek a másodperc tört része alatt), de miként fordulhat elő, hogy az emberek képesek tehetetlenül végignézni egy néhány tonnás kamion ámokfutását, amíg percekig végig kígyózik egy rakparton, amit elvileg normálisan biztosítani kellett volna és mire le tudják lőni az ámokfutót, addigra több tucat ember halott? Havonta szerte Európában rengeteg tömegrendezvény van és ne adj Isten, de mindegyik esetben akár ilyen támadás is előfordulhat. Vagy én nem tudom elképzelni mi volt ez az egész? Ehhez még csak nem is kell olyan nagy szervezés és költség. Ez az egyik "legnevetségesebb" (bocs a kifejezésért, de nem tudok mást mondani rá) terrortámadás, amiről valaha hallottam. Mi lesz a következő ötlet? Az iszlamisták láncfűrésszel fognak emberekre támadni vagy mi?

2016. júl. 15. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz mint anno augusztus 20-án itthon
2016. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Nem menekültek, azt hitték lesz ingyen kóla osztogatás is.
2016. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyesmi kivédhetetlen. Bárki bérelhet egy több, mint tíz tonnás teherautót és belehajthat vele a tömegbe, ha nem érdekli, hogy meghal. Az ilyen a legveszélyesebb, akit nem érdekel, hogy nem éli túl, csak öljön és kész.


Én meg azon csodálkozom, hogy úgymond "csak" ennyi halott lett. 30 ezren voltak ott. Szerintem ügyesen reagáltak az emberek. Cikkcakkban ment a teherautó, hogy minél több embert megöljön. Ilyen ellen nem tudsz mit csinálni. Futsz előle, ám az rántja a kormányt épp arra és vége. A sebesség pedig nagy. Ahogy a tömeg is. Az emberek nem is tudtak futni egymástól. Egy embert megpróbálnál elütni kamionnal, mindig elfutna, elugrana előled, ott szarakodhatnál vele órákig is akár, míg sikerülne. De ekkora tömegben persze, hogy meghalt 84.


Az már más dolog, hogy miért nem védték. Amikora az EB-t orrba-szájba védték, pedig ott is több tízezer ember van. A stadionban.


Hát, elkényelmesedés... Szenvedsz egy balesetet, mondjuk elüt egy autó. Akkor egy pár hónapig sokkal jobban figyelsz, aztán egyre lazább leszel. Ez is hasonló. Meg persze töketlenség is. A brüsszeli metrós támadás után 1 hétig gépfegyveres rendőrök és katonák voltak a budapesti metrókban. Aztán ennyi... Töketlenség ez. Ilyen egyszerű. :( Majd most megint egy ideig teljes készültség, aztán eltelik egy idő, hogy nem történik semmi és máris lejjebb veszik a terrorkészültséget. Gondolom drága és a mocsok politikusok akkor kevesebbet tudnak a luxuséletmódjuknak hódolni. Disznó dolgok ezek, de ez van. :(

2016. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. annyian voltak, hogy hely sem volt merre futni

2. valószínű, hogy volt aki lefagyott

3. amikor 60-80-al megy egy teherautó, nem olyan könnyű ám kilőni a sofőrt, valószínűleg a rendőrök is meglepődtek, hogy most mivan, mire előkapja a fegyvert, már el is ment mellette

4. valamivel könnyebb biztosítani egy stadiont amit élőlánccal körbe is tudnak venni a fegyveresek, mint egy több kilométeres partszakaszt

5.

6.

7.

...


Nem sorolom tovább. Ilyen egyszerű dolgok, gondold végig rendesen és te is rájössz, hogy még mi minden lehetett.

2016. júl. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nah igen, igaza van az előttem szólónak.... :( Egyedül úgy lehetett volna védeni, ha jóval a tömegtől távol állítanak fel ellenőrzőpontokat úgymond. Hogy a tömeg ott legyen bent, messze és biztonságban. És akkor jön egy kamion, amit szétlőnek, mielőtt odaér a tömeghez. Mivel ha már odaért, akkor már nincs mit tenni, mert nem lehet lőni, bele a tömegbe.


Csak az a baj, hogy ilyesmire nem gondoltak. Hogy ennyire védeni ezt az egészet. De hát ilyenre tényleg nem lehet számítani. Mekkora pofátlan dolog már. Kamionnal egyszerűen kilapítani a tömeget.


Most már biztos, hogy vagy eleve nem is rendeznek tömegrendezvényt, vagy úgy, esetleg legalább hasonlóan védik a dolgot, mint ahogy leírtam.

2016. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MZ.per.X ***** válasza:

Hát hiába hőbörögsz kérdező, attól még ez van.


Amúgy számomra az a legviccesebb, mikor ilyenkor mindenki azonnal jön hogy terrorizmus, meg iszlamisták, meg ISIS...aztán az egész támadáshoz 1 ember kellett. EGYETLEN ember. Ezt egyszerűen nem lehet kivédeni.


Persze lehet szervezni, lehet valamennyire figyelni, de enni erővel mindenki lakásába kamerákat kellene telepíteni, és egy sima mindennapos bevásárláshoz is 10 ellenőrzőponton kellene átmenned, de még akkor sem lenne 100%-os biztonság.


Sőt, ha úgy nézzük, naponta történnek szándékos gázolások, csak kevesebb ember célpont, csak mivel azt nem mutatják, senkit nem is érdekel.


Na meg "naivság"... ilyen alapon minden reggel írj búcsú üzenetet és úgy köszönj el a családodtól mintha soha nem térnél haza.

2016. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért morbid ami történt, de egy kamiont megállítani nem egyszerű. Ha elé áll 100 ember, azon is átmegy még így is sokkal több halott lehetett vna
2016. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menk kicsit játssz még GTA-val majd megérted.
2016. júl. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kamionos nem csak áthajtott a tömegen, hanem gépfegyverrel lőtt kifelé.


Hogy mi lesz itt az elkövetkező időkben, azt nem tudom, de rettegés és gyilkolás lesz bőven. Rengeteg agymosott merénylő érkezett Európába, és nem fogják őket megtalálni.

2016. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!