Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Távoktatásban lehetséges hogy...

Távoktatásban lehetséges hogy 10. osztályból eljussak egy MECHATRONIKAI MÉRNÖKi végzettségig?

Figyelt kérdés

Megvan a kellő motivációm és érdeklődésem, hogy munka mellet véghezvigyem ezt az egészet, a lényeg hogy van-e rá mód, hogy levelezőn is akár el tudjam végezni.


Egyébként 21 vagyok, az iskolát családi okok miatt sajnos fel kellet függesszem, jelenleg segédmunkás vagyok ami a béka segge. Egyébként kiskoromban is inkább a játékok működése érdekelt igazán, imádtam mindent szétszedni összerakni az alkatrészekből valami ujjat kitalálni, tudni mi miért és hogyan működhet és mit tudnék még belőle kihozni, ez az érdeklődés még mindig ugyanolyan szóval ezért is gondoltam erre szakra. Jó persze tudom hogy ez nem a szétszedésről és az összerakásról szól, hanem bonyolult áramkörök kiépítése robotok programjainak megírása, de semmi sem olyan bonyolult ha valakit érdekel az adott téma :)


És kérem, hogy a pihent agyú kötekedő barmok feleslegesen ne irkáljanak, mert úgyis lepontozom majd, köszönöm:)



2015. júl. 28. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szegeden idén 284 ponttal be lehetett kerülni államira, ami a spektrum abszolút legalja, tehát egy közepesnél picit jobb érettségivel már esélyes. Persze ez függ attól hogy a távoktatás minősége milyen.
2015. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, Köszönöm az infót. Egyébként létezhet elektroszakos érrétségi távoktatásban ?
2015. júl. 29. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz kellene egy átlagos érettségi, plusz pontokat szerezhetsz emelttel, vagy még egy évet ráhúzol egy technikus oklevélért, van mechatronikai vagy elektronikai technikus képzés is és legalább annyival előrébb lennél... levelezős egyetem mellett meg tudnál dolgozni már ezzel a képesítéssel. Mégiscsak többet hozna.
2015. júl. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és hasonlítsd össze, hogy miben tér el a mechatronikai és villamos mérnöki képzés, mert az utóbbin is lehet hasonló szakirány (levelezőn ált. kevesebb indul, mint nappalin), bár most azt sem mondom meg így éjfélkor, hogy melyik a keresettebb és jobban fizető állás. Gyanítom, hogy a mechatronikában is van gyártósor, plc és aki ezekhez ért, azt meg is szokták fizetni, mert a kiesés rengeteg veszteség...
2015. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 booster00 válasza:

Szia!

Mechatronikán végeztem, írok néhány konkrétumot. Le kell érettségizned, akármilyen formában. Az onnan származó pontokkal tudsz jelentkezni. (matematika v fizika v kémia v info) Ha felvesznek, nagyon neki ki feküdni a mateknak és a fizikának. (illetve már elötte is) A tantárgyak kb. 80 % erre a két alapra épül. Komolyan írom, hogy matekon és mechanikán hasalt el a csapat fele. A jó hírem az, hogy ha végig túléléled a szóró tárgyakat, a végefele a gyakorlatokon valóban azokat csináltuk, amit feljebb leírtál. Robotot programoztunk, plc-t, és cnc gépet. Megkaptuk a feladatot, és tanári felügyelet mellett "játszhattunk" a gépeken.


Kiemelt terület a hidraulika és pneumatika ennek is nézz utána, nem lehet megúszni. Programoztunk is a klasszikus nyelveken, de abból kb a Java volt használható. Nagyon jó szak, de baromi nehéz, és sok a felesleges szivatás. Viszont ha megfogadsz egy dolgot, akkor menni fog. MATEMATIKA! Ez a titok. Minden tárgyban az volt a közös, hogy feltételezik, hogy a matekot érted. Utána az egyetemi annyagot elmondják (valamennyire) deriválás, integrálás, határérték, operátorok stb. Netről is nézhetsz anyagokat vagy magántanár. Én 1 évig jártam a BME-re előkészítőre. (egyetem elött) na úgy kicsit könyebb volt. VAn egy nagy "szent" könyvünk. :)


Robert H. Bishop -The mechatronical handbbok . Javaslom tanulmányozásra. A keresőbe, ha beírod, az első találatok között ott lesz egy ingyenes pdf verzió. A Széchenyi egyetem tette fel anno ( ?? ) , ha jól emlékszem. Remélem segítettem valamit.


Kérdésed része volt a távoktatás, mint olyan. Estin tudsz érettségizni, és levelezőn egyetemre járni. Mechatronika témában nincs értelme távoktatásról beszélni. Képzeld el az orvost aki műt, és távoktatáson végzett... (ilyen nincs) Ha találsz is távoktatást, nem javaslom.


Konkrét kérdésed, hogy 10. osztból el lehet e jutni a mechatronikáig? Igen én is voltam 10. es, de a köztes lépések nem lehet kihagyni. 11-12. osztály, érettségi, felvételi, vizsgák, diploma. A távoktatást nevezzük levelezőnek! És a nyelvvizsga, valamikor félúton. Meg lehet csinálni akár munka mellett is, nehéz családi körülmények jelenléte esetén is. Voltak 35, 40 évesek is. senki nem kérdez semmit, a magánéletről, de a vizsgákon teljesíteni kell. Jó egészséget, az erő legyen veled!

2015. aug. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hunsnowboarder ***** válasza:

Az előző válaszadó elég konkrét választ adott bár azért kiegészíteném.


Rólam annyit hogy levelezősre járok, de elég kemény. Szorgalmi időszak alatt szombaton reggel 8-tól este 8-ig.


Szóval az alaptantárgyak: matek, mecha. A bukottak 99% ezekből bukott. A matek esetén a deriválás integrálás nagyon alap. A mátrixokat és komplex számokat is jól meg kell tanulni mert ezeket gyakran kell használni majd elektrotechnikából és elektrónikából.


Nekem a rajzolás is okoz nem kis fejfájást. Volt pár éjszakába nyúló ábrázoló geometria feladat. :( Ennél a tantárgynál is előjön a számolás és a mechanika, anélkül nem fogsz tudni nekiállni rajzolni.


Szóval egy közepes érettségi mindenképp kell, de érdemes matekból/fizikából (bár ez inkább mérnöki fizika) jól felkészülni.

Hajrá, hajrá! :)

2015. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!