Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőmérnökként milyen munkakö...

Építőmérnökként milyen munkakör lehetséges családi házak kapcsán?

Figyelt kérdés

Elsősorban szerkezeti ágon szeretném a választ kapni...másodéves hallgató vagyok a BME-n ,és szeretném megkérdezni tőletek,aki jártas ebben esetleg ,hogy családi házak tervezés/kivitelezés/statikusi stb. feladatkörökben építőmérnökkel milyen pozícióban találkoztatok legfőképp?


építészmérnököknek is oktatják a menedzsmentet a kivitelezésnek,ezért gondoltam azt,hogy építőmérnökként inkább sajátosabb feladatkört kéne ellátni egyrészt,másrészt ebből adandóan a munkavállalók száma rajtam kívül igen magas...akinek ezzel kapcsolatban észrevétele van kérem ossza meg velem.



2015. júl. 9. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Nem értem igazán?

A jelenlegi gazdasági helyzetben családi házból épül a legkevesebb.

"sajátosabb feladatkört" ez alatt mit értesz?

Szerintem ebben az esetben a statikusnál vagy talajmechanikusnál nincs sajátosabb feladat.

Én fősulit végzett építőmérnökként dolgoztam kivitelezésben, tervezőirodában, vagyongazdálkodásban. Szerintem el lehet vele helyezkedni.

Ha van konkrét kérdésed írj.

2015. júl. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Építészmérnök vagyok. Építőmérnökkel én statikai tervek és talajmechanikai szakvélemények kapcsán találkoztam igazán...


Viszont az "ügyeletes" műszaki ellenőrünk is építőmérnök, aki költségvetéseket is készít a különböző beruházásokhoz.


A nagy pénz egyébként az infrastruktúrákkal foglalkozó cégeknél van, családi házakból nem nagyon lehet megélni (egy statikai terv durván 25-50 ezer forint és valóban nincs sok megrendelő; sőt, kisebb családi házak esetén statikus bevonása sem szükséges).

2015. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,sajátosabb feladatkör alatt valóban a talajmechanikát,statikát értettem.Mindemellett jelen van még a geodézia és a térinformatika,magasépítés,geotechnika,menedszment,ezzel kapcsolatban is szívesen olvasnék valamit Tőletek,kedves válaszadók.
2015. júl. 15. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a családi házas dolog rengeteg embernél marad hiú ábránd.


A Régiónkban Pl:ha jól tudom pár iroda végzi ezeket a munkákat fix csapattal. A bekerülés gondolhatod milyen egyszerű! Ha keresnek is ritkán embert, szerinted mennyi eséllyel fognak pályakezdőt alkalmazni, akinek a munkát erősen felügyelniük kellene a kezdetekben?


Amúgy infrás nagy pénzhez hozzászolva, rengeteg beszámoló olvasható erről az interneten. Szerezhettél akármilyen Bme-s vagy egyéb diplomát, elég nehezen fognak 150-160 nettonál többet adni.

2017. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!