Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban egy marokkói...

Franciaországban egy marokkói férfi, megkéselt egy anyát és három lányát, mert bikiniben reggeliztek egy üdülőtelapen. Most már ez lesz a megszokott?

Figyelt kérdés
A francia hatóságok szerint a férfinak nincs kapcsolata terrorszervezetekkel.Ezek szerint,csak egy "átlagos" muszlim,akit felháborított az anya és lányai "túl lenge" ruházata.

2016. júl. 19. 22:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
29%

"Szerintem,azért nem teljesen értelmetlen összehasonlítani a hódításokat és a terrorakciókat.Végülis a céljuk,lehet akár ugyanaz,más eszközökkel."


Egy hódító birodalom gazdasági, katonai és politikai célokat vesz figyelembe, és nem érdeke a lakosság kiirtása mert abban semmi haszna nincs. A terroristák viszont válogatás nélkül gyilkolnak és csak az a céljuk hogy a muszlimok ellen úszítsanak.


"A kérdésben szereplő eset meg,alighanem akkor is "hír" lett volna,ha nem muszlim az elkövető"


Akkor legfeljebb helyi hír lett volna és hozzád el sem jut. Sőt, ha ez az eset néhány éve történik akkor is csak egy helyi hír lett volna, de most ugye minden gyilkosságot és nemi erőszakot muszlimok követnek el :)

2016. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
96%

52

"A terroristák viszont válogatás nélkül gyilkolnak és csak az a céljuk hogy a muszlimok ellen úszítsanak. "


Csak az lenne a celjuk ? Azert csinaljak ezt hogy a muzulmanok ellen uszitanak ???


Ennel nagyobbat sem lehetne tekerni a dolgon.

2016. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 A kérdező kommentje:
Ha nem is irtották ki,de azért történt már olyan a történelemben,hogy hódító birodalmak,pusztították a lakosságot.A hódításnak ez olykor velejárója.És bár meggyőző az érvelésed,továbbra sem tudom elképzelni,hogy az "Allah akhbar!"-t üvöltő merénylőknek,pláne öngyilkos merénylőknek,semmi közük az iszlámhoz.Azt persze elfogadom,hogy vannak akik kihasználják és "meglovagolják" azt a lehetőséget,ami a terrortámadásokkal az ölükbe hullik.És azért bármennyire is békés vallás az iszlám,lehetett olvasni,hallani,sőt,azt hiszem videók is keringtek,melyeken muszlimok,sikeres terrortámadásokat ünnepeltek.Sőt,olyan felvételek is láthatóak voltak,melyeken muszlim bevándorlók vonultak fel, különféle transzparensekkel.Az enyhébbek közül való az,mely szerint"Európa a rák,a muszlim a megoldás".De Londonban is tudatták már hasonló felvonulók as helyiekkel,hogy ez már az ő váűrosuk,országuk.Szóval,azt elhiszem,hogy az iszlám másfélmilliárdnyi hívének döntő többsége békés,de azért azon nem lehet csodálkozni,hogy egyre inkább a kisszámú radikális,fanatikus muszlim tettei alapján viszonyulnak az emberek az iszlámhoz.
2016. júl. 24. 20:50
 74/89 A kérdező kommentje:
"Európa a rák,az iszlám a megoldás" a transzparens szövege helyesen.
2016. júl. 24. 20:52
 75/89 anonim ***** válasza:
31%

"Csak az lenne a celjuk ? Azert csinaljak ezt hogy a muzulmanok ellen uszitanak ???"


Muszlimoknak ártanak leginkább. Ahogy korábban is mondtam az áldozatok 95 %-a muszlim, a Európában végrehajtott támadások célja pedig hogy a muszlimok ellen úszitsanak. A nizzai támadásnál is látható hogy még csak az sem érdekli őket hogy az áldozatok között muszlimok is vannak. Ha csak Magyarországot nézzük az emberek 90 %-a semmit sem tud az iszlámról és nagyon könnyen elhiszi a hazugságokat.



"És bár meggyőző az érvelésed,továbbra sem tudom elképzelni,hogy az "Allah akhbar!"-t üvöltő merénylőknek,pláne öngyilkos merénylőknek,semmi közük az iszlámhoz."


A legtöbb merénylő életviteléből látható hogy nem életek vallásos életet. Ismerőseik, rokonaik is igy nyilatkoztak róluk. Van közöttük kábitószer vagy alkohol függő, bünöző vagy mentálisan beteg. Nekem úgy tünik hogy akik az egész möggött állnak, pont az ilyen embereket keresik. Hogy hogyan tudják rávenni őket nem tudom pontosan, lehet hogy begyógyszerezik őket. Az biztos hogy egy muszlim aki kicsit is komolyan veszi a vallást soha nem követne el ilyen támadást mert teljesen ellentétes az iszlámmal.



"azt hiszem videók is keringtek,melyeken muszlimok,sikeres terrortámadásokat ünnepeltek.Sőt,olyan felvételek is láthatóak voltak,melyeken muszlim bevándorlók vonultak fel, különféle transzparensekkel."


Azt kételem hogy bárki is ünnepelne egy ilyen támadást. Én leginkább olyan videókat láttam amikben muszlimok elitélik ezeket a támadásokat persze ezek nem kerülnek bele a hirekbe, de ha 2-3 ember kiáll azért hogy vezessék be a sariat Európában az egyből vezető hir lesz.

2016. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:
Hogy az áldozatok 95%-a muszlim(legalábbis világviszonylatban),az akár abból is adódhat,hogy ISIS és más terrorszervezetek tagjai,másképpen "értelmezik" a Koránt,vagy a dzsihád alatt is mást értenek,mint amit az eredetileg jelent és úgy gondolják ők az "igazi muszlimok". Ezért nem érdekli őket azoknak a halála,akik nem olyannak látják az iszlámot,mint ők.Én sajnos,nagyon is el tudom képzelni,hogy vannak köztük,akik megünnepelnek egy-egy sikeres terrortámadást.Lehet,hogy nem élnek vallásos életet,lehet,hogy te nem tartod őket muszlimoknak,de ők,saját magukat igen és eszerint cselekszenek.Ahogy az említett transzparens szövege is mutatja:"Európa a rák...".A nyugati világ,értékrend,számukra elfogadhatatlan,tehát meg akarják változtatni,radikális eszközökkel.Az egyre nagyobb számban érkező "menekültek" nem kis része,egyáltalán nem úgy viselkedik,mintha menekültetek lennének.Számomra legalábbis,ez hihetőbb magyarázat,mint egy világméretű,muszlim-ellenes összeesküvés.
2016. júl. 25. 18:35
 77/89 A kérdező kommentje:
Egyébként én is láttam olyan videókat,olvastam olyan cikkeket,melyekben muszlimok elítélik a terrortámadásokat. Csak úgy tűnik,nem minden muszlim ilyen.Az meg,hogy merénylők családtagjai,ismerősei,azt mondják,hogy az elkövetők nem éltek vallásos életet lehet igaz is,de el tudok képzelni olyan eseteket is amikor esetleg csak a muszlimok elleni indulatok tompítása a cél.
2016. júl. 25. 18:41
 78/89 anonim ***** válasza:
20%

"A nyugati világ,értékrend,számukra elfogadhatatlan,tehát meg akarják változtatni,radikális eszközökkel.Az egyre nagyobb számban érkező "menekültek" nem kis része,egyáltalán nem úgy viselkedik,mintha menekültetek lennének.Számomra legalábbis,ez hihetőbb magyarázat,mint egy világméretű,muszlim-ellenes összeesküvés."


Ez az állitás több szempontbol sem felel meg a valóságnak. Ha az értékrendekből indulunk ki akkor nemcsak a nyugati, hanem a hindu, zsidó, japán és még sorolhatnánk, sem felel meg nekik, akkor miért csak Nyugat-Európában 2-3 országban történnek ilyen események? A világon mindenfelé élnek muszlimok probléma nélkül. Továbbá csak az utóbbi években kezdőtek ezek a támadások pedig Nyugat-Európában eddig is sokmilló muszlim élt. Az is gyanus kellene legyen hogy azokban az országokban jelennek meg ezek a terrorszervezetek amelyekbe az USA beavatkozott. Ha az áldozatokat nézzük ami már többmillió, és nagyrészük muszlim, szerintem mindent elmond.


Összességében azt tudom mondani, hogy az ISIS és hasonló terrorszervezeteket nem a nyugati világ elleni harc miatt hozzák létre hanem az iszlám világ ellen. Muszlimok kérték hogy ne nevezzék őket iszlám államnak mert semmi közük az iszlámhoz, de a nyugati média folyamatosan ezt teszi és összemossa őket a vallással. Nem véletlen az a sok brutális kivégzés. Ilyennek próbálják beállitani az iszlámot hogy az embereknek ez jusson eszébe, pedig valójában teljesen ellentétes az iszlámmal. Hogy ki igazi menekült és ki nem az, egyszerüen ki lehetne szürni, de szerintem ez is a terv része hogy válogatás nélkül mindenkit beengedtek.

2016. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
6%

"Ha az értékrendekből indulunk ki akkor nemcsak a nyugati, hanem a hindu, zsidó, japán és még sorolhatnánk, sem felel meg nekik, akkor miért csak Nyugat-Európában 2-3 országban történnek ilyen események? A világon mindenfelé élnek muszlimok probléma nélkül."


Egy korábbi hozzászólásodban ezt írtad:

"Akkor ugyanezek a terroristák miért robbantottak Törökországban ahol az emberek muszlimok, vagy más muszlim többségü országokban? Sőt még Medinában a próféta sirjánál is robbantottak és kijelentették hogy lerombolnák a Kábát."


Felesleges veled vitatkozni, mert önmagadnak is ellentmondasz.

2016. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
20%

"Felesleges veled vitatkozni, mert önmagadnak is ellentmondasz."


Pontosan ezt irtam, de elárulod mi ebben az ellentmondás? A kérdező és a legtöbb válaszoló szerint azért történnek ezek a támadások mert ezek a terroristák nem fogadják el a nyugati értékrendet és úgy értelmezik a Koránt hogy ez megengedett. Erre mondtam hogy ez nagy tévedés. Olyan célpntokat választanak Európában amik nagy média figyelmet kapnak de a közel-keleten hetente történik egy ilyen nagyobb támadás részükről. Látsz még ellentmondást?

2016. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!