Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban egy marokkói...

Franciaországban egy marokkói férfi, megkéselt egy anyát és három lányát, mert bikiniben reggeliztek egy üdülőtelapen. Most már ez lesz a megszokott?

Figyelt kérdés
A francia hatóságok szerint a férfinak nincs kapcsolata terrorszervezetekkel.Ezek szerint,csak egy "átlagos" muszlim,akit felháborított az anya és lányai "túl lenge" ruházata.

2016. júl. 19. 22:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
6%

"Olyan célpntokat választanak Európában amik nagy média figyelmet kapnak de a közel-keleten hetente történik egy ilyen nagyobb támadás részükről. Látsz még ellentmondást?"

Megerősítetted az ellentmondást. Az előbb még azt írtad, hogy csak 2-3 nyugat-európai országban történik ilyesmi.

2016. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
19%

"Megerősítetted az ellentmondást. Az előbb még azt írtad, hogy csak 2-3 nyugat-európai országban történik ilyesmi."


Tudod mit jelent egyáltalán hogy ellentmondás? :) Olvasd vissza mit irtam. Az ISIS áldozatainak 95 % muszlim, ahogy már többször is mondtam és összesen már millós a halottak száma a Közel-Keleten. Ha már itt tartunk hogy mi az ellentmondás, szerintem inkább az ha a muszlimokat nevezd terroristának miközben az áldozatok nagyrésze muszlim. Egy nap többen halnak meg ilyen támadásokban Irakban és Szirában mint az összes európai támadásban.

2016. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
6%
Én feladom, úgy tűnik, soha nem érted meg :)
2016. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
19%

"Én feladom, úgy tűnik, soha nem érted meg :)"


Te vagy itt az aki érti a dolgokat igaz? :)

2016. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 A kérdező kommentje:
Gondolom,azért Nyugat-Európában,mert ez az új, "választott hazájuk".Csakhogy az új hazájukban is úgy akarnak élni,mint a régiben(csak persze magasabb életszínvonalon)és elvárják,hogy a befogadó országok lakossága alkalmazkodjon hozzájuk.Én legalábbis,egyre inkább így látom.És hogy miért csak 2-3 országban?Valahol el kell kezdeni...Mondjuk,én attól tartok,hogy bővülni fog,sőt bővülőben van az érintett országok köre.De például Franciaország "adja magát",hiszen ott a legnagyobb a "bázisuk".
2016. júl. 26. 18:43
 86/89 anonim ***** válasza:
19%

"Csakhogy az új hazájukban is úgy akarnak élni,mint a régiben"


Miért ne élhetnének úgy ahogy korábban?



"és elvárják,hogy a befogadó országok lakossága alkalmazkodjon hozzájuk"


Konkrétan miben? Én úgy látom hogy menedéket kérnek és legtöbbjük dolgozna.



"Mondjuk,én attól tartok,hogy bővülni fog,sőt bővülőben van az érintett országok köre."


Ettől én is tartok, továbbá attól is hogy a Közel-Keleten tovább terjed az erőszak. Láthattuk hogy Törökországban is megjelentek, illetve a katonai puccskísérlet is ide tartozik. Az is elég nagy baj hogy az ENSZ és a vezető országok semmiféle jelét nem mutatják hogy a helyzet megoldásán dolgoznának.

2016. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 A kérdező kommentje:
Az "ugyanúgy éléssel" például az a gond,hogy a már szóba hozott "becsületgyilkosságok" például,Európában törvénytelenek,míg az "ő világukban"(tudom,hogy ez nem csk muszlimoknál fordul elő),ha a család "jogosnak ítéli",nincs következmény.De volt már probléma a muszlim nők fejkendőjéből is(mondjuk ez engem,csak az arcot takaró kendők esetében zavar).És azért gyanítom,ha a "muszlim világot",törvényeket,szokásokat, összevetjük Európával,kis túlzással,több a különbség,mint a hasonlóság.És szép-szép,hogy szerinted dolgozni akarnak,de mi van,azokkal,akik nem kapnak munkát,vagy épp azokkal,akik nem kapnak menekültstátust.Például köztük,szerintem könnyen "toborozhatnak" a terrorszervezetek,könnyen radikalizálódnak.
2016. júl. 26. 23:15
 88/89 anonim ***** válasza:
92%
A becsületgyilkosságok sehol sem megengedettek, de előfordulnak. Azt viszont nem hiszem hogy az Európában élő muszlimok között ez gyakori lenne. A legtöbb muszlim országban nem viselnek olyan kendőt ami az arcot is eltakarja, talán csak a szaudiak és afgánok. A menekültekre pedig az adott ország törvényei vonatkoznak. A megoldás az lenne ha rendeződne a helyzet Szirában és Irakban és visszamehetne mindenki, de ahogy mondtam erre sajnos rövid időn belül kevés az esély.
2016. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 A kérdező kommentje:
"A menekültekre pedig az adott ország törvnyei vonatkoznak".Egyre többször érzem úgy,hogy ők ezt nem így gondolják.Az utolsó mondatoddal viszont,sajnos kénytelen vagyok egyetérteni.Épp ezért nem vagyok túl optimista.
2016. júl. 27. 19:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!