Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberális média miért mond...

A liberális média miért mond magának ellent? Többi lent.

Figyelt kérdés

Eddig mindig azt olvastam mindenhol, hogy ha csupán 1 millió érkezik németországban az százalékosan semmi, főleg ha még el is osztják esetleg az EU-ban.


Ma meg a baltás támadóval kapcsoltosan folyt valami eszmecsere, és emlegették hogy hány zaklatás történt, hány rablás, és ez igaz emelkedett, de ez teljesen elhanyagolható, mert rengeteg az az 1 millió amit saccolnak hogy érkezett az utóbbi 1-2 évben.


Most akkor rengeteg, vagy elhanyagolható az 1 millió? Vagy épp hogy tartja az érdek és mit hogy kell színezni?


Előre bocsátanám hogy sem jobbos nem vagyok, de még igazából nacionalista sem. De ez a küpünyegforgatás meg állandó félremagyarázás már szúrja a szemem.



2016. júl. 20. 22:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
31%

Mosdatás, de más szemszögből vizsgálják.

Ebben most igazuk van.

Sok 1 tonna homok?

Ha neked kell ellapátolni, akkor sok.

Ha el akarod adni, akkor kevés.

2016. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
64%

Szövegértelmezés szokás szerint egyes. De besegítek, hátha:


100 000 forintért szeretnék venni autót. Kevés.

100 000 forintért szeretnék venni telefont. Egész jó.

100 000 forintért szeretnék venni egy pólót. Sok.


Arról nem a liberális média tehet, hogy nem látod mihez képest viszonyítanak mit.

2016. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 partizana ***** válasza:
30%

"Arról nem a liberális média tehet, hogy nem látod mihez képest viszonyítanak mit."


Arról nem, de arról, hogy ettől függetlenül is az ökörséget osztják 0-24ben arról igen.

2016. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
67%

Az első összehasonlításban az európai, vagy német lakosság számához arányosították a bevándorlók számát, amihez képest (szerintük) az egymillió az kevés.


A második összehasonlításban viszont azt a (szerintük) kevés incidenst vetették össze a bevándorlók számával, ami ahhoz képest sok.


Ez puszta szövegértés még akkor is, ha én is utálom a libsiket és bevándorlókat.

2016. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

1#

Te is ferdítesz. Te külömböző termékekről beszélsz azonos áron.

Itt meg ugyanazon emberekről van szó, csak egyszer kevés, egyszer sok.


Egyébként meg nem érzed ugye kicsit sem emberéleteket pénzhez hasonlítani?:)


Egyébként ez pont olyan, mint az erőszak sem érdekel senkit, amíg mást, másnak a családtagját kapják el.

Aztán ha az ő feleségére csak csúnyán néznek akkor fel van háborodva.

2016. júl. 20. 22:59
 6/33 A kérdező kommentje:

"Ez puszta szövegértés még akkor is, ha én is utálom a libsiket és bevándorlókat."


A sok az sok. A kevés az kevés. Nincs ezen mit érteni.

Ez olyan mint amikor a focistáink nyenek akkor ők a királyok az öltözőben. Ha meg nem nyernek akkor is csak valahogy ki kell magyarázni.


1 millió ember tényleg nem sok. De nekem senki se bagatellizálja el hogy emelkedett a bűnözési ráta azzal, hogy ja hát 1 millióból csak némely elkezdeni lövöldözni. Emelkedett, kész, és attól az 1 millió nem lesz több. Vagy ha 80 millióan vannak németországban, attál nem lesz kevesebb.


És szerintem akit megkéselt a 17 éves suttyó, annak nem lesz jobb attól, hogy 1 millióból ő pont a "kevés" bűnöző egyikével találkozott. Úgy ahogy nem is lenne neki rosszabb attól, magasabb bűnözési rátából kapná a hátába a kést.

2016. júl. 20. 23:07
 7/33 A kérdező kommentje:

Bocs, az 5-ös válaszom 2-esnek ment.


1# 1 tonna sok ellapátolni? :D

2016. júl. 20. 23:09
 8/33 anonim ***** válasza:
47%

Más szemszög.


1 millió ember az EU népességének 0,2%-a, azaz nem sok, ha mondjuk az elszállásolásukat, vagy akár a jelenleg az EU-ban tartózkodó arabok számához képest is elenyésző, a legkisebb becslések szerint i 10x annyian élnek már az EU területén.


Viszont Németország lakosságának 1,25%-a, ami néhány hónap alatt hatalma növekedés, tekintve, hogy az újonnan érkezők között ténylegesen több a bűnözésre hajlamos ember, mint a fejlett Németországban.

2016. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Én értem amit mondani akarnak, csak nem tetszik hogy mindig úgy vannak színeve a dolgok hogy el legyen vele valami bagatellizálva.

Vagy a számuk, vagy a tettek.


Egyébként ahhoz képest, hogy tényleg nem sok az 1,25%, mégis kapásból emelni akarják az egészségbiztosítást, kb 1,5%-kal, pénztártól függően, mert ugye nekünk nincs időnk orvoshoz menni, de valamiből finanszírozni kell az érkezők ellátását.

A városok gőzerővel építik a lakásokat.


Ezek rendben is lennének, ha a saját farkukkal vernék a csalánt. De kiváncsi leszek mikor kezdenek emiatt emelkedni az ingatlanadók, mert azt is kényük-kedvük szerint emelhetik, elvileg nincs plafon. Mert ugye ők jóságos nagybácsik meg nagynénik, a dolgzó nép pénzéből.

2016. júl. 20. 23:16
 10/33 anonim ***** válasza:

Nem érted mi az a viszonyítás? :D

A migránsok száma: 1.000.000

Németország lakossága:81 197 537---> a németek több mint 80xor annyian vannak

Bűncselekmények száma: fogalmunk sincs de pl szexuális bűncselekmènyeket 2015-ben 2146-ot követtek el migránsok lehet ismét számolni :)


Források: Wikipedia,www.korkep.sk(nem ismerem ezt az oldalt de most csak ezt találtam)

2016. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!