Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Várható, hogy a közeljövőben...

Várható, hogy a közeljövőben valamelyik tagállam elszakad az USA-tól?

Figyelt kérdés

Texas tagállamnak a 26%-a támogatná az elszakadást, további 16% bizonytalan a kérdésben.


Arizona tagállam is kijelentette egyszer, hogy ha szigorítanak a fegyverviselési törvényen, akkor ők kilépnek az Egyesült Államokból.


Van olyan tagállam, ami nagyon el akarna szakadni? Van erre esély?

Melyik tagállamokban a legnagyobb az elszakadás támogatottsága?

Életképes államok lennének ezek?



2016. aug. 19. 11:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Texasban a Trump pártiak készek arra, hogy elszakadjanak, ha Clinton nyer.
2016. aug. 19. 11:41
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Tudom irigyelni őket, hogy ez a fegyvermánia a legnagyobb problémájuk az életben.
2016. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Ki nem szarja le a trump pártiakat? Ott lesznek pár év múlva ahol most vannak Mitt Romney pártiak.
2016. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
19%

Nem elképzelhetetlen, hogy széthullik az USA. Hatalmas kulturális különbség vannak ott 1-1 állam, vagy nagyobb régió között.

1. Simán el tudnám képzelni, hogy az északkeleti parttól az északnyugatiig (New York, Pennsylvania, Ohio, Minnesota, Indiana, Washington, Idaho, Oregon, stb.) egy sávban létrejön egy fehér többségű, európai mintára működő állam.


2. A délkeleti parton a feketék vannak egyre többen, ez a legcsóróbb rész (Alabama, Mississippi, Louisiana, Észak/Dél-Karolina, Georgia). Ha a tendenciák így folytatódnak, létrejöhet egy Dél-afrikára emlékeztető állam, fehér kisebbséggel, folytonos etnikai feszültségekkel.


3. Florida mindig is a zsidók és a gazdag fehérek fellegvára volt, akár független országként is működhetne.


4. A texasiak körében mindig is volt egy réteg, akik nagyon le akartak válni, ez hol felerősödött, hol elcsitult egy időre. Nem elképzelhetetlen egy független Texas, de az sem, hogy a környező államokkal (Arizona, Új-Mexikó, Nevada) létrejön egy fehér többségű, de spanyol anyanyelvű ország, jelentős mexikói kisebbséggel.


5. Kalifornia a világ legundorítóbb olvasztótégelye, amolyan tipikus liberális fertő. Nem kizárt, hogy egy ilyen szétesés következtében egy balliberális rendőrállam válik belőle.


6. Hawaii érdekes téma, a népesség többsége (60-70%) ázsiai, olyat is hallottam, hogy a jövőben Japánhoz csatlakozhat, de ez szerintem elég abszurd. Nem lenne reménytelen függetlenként sem.


7. Alaszka szintén függetlenedhet, előnyös fekvése van, rengeteg olaj, kevés ember. Az államokon belül az egyik legmagasabb GDP az övék, szerintem abszolút életképes ország lenne.


+ Ott van Kanadán belül Québec, ahol mindig is volt egy elég erős szeparatista mozgalom. Ha Québec kiválik, Kanada szegényebb részeit (Új-Brunswick, Új-Skócia, Újfundland) elvágja a magterületektől, ez esetben ezek a régiók akár az egyes pontban említett államalakulathoz is csatlakozhatnának.


Szeretném leszögezni, hogy ez az egész csak fikció, a realitása kicsi. Csupán a kérdésre válaszolva, ha feltételezzük, hogy Amerika szétesik, én azt valahogy így képzelném el.

2016. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Kívülről lehet nem úgy tűnik, de az USA nagyon egységes. Némelyik államnak van egy kis "államtudatuk", de elsősorban mindenki amerikai. És rohadt büszke rá, hogy amerikai. Olyan összetartás, olyan nemzeti tudat van ott, amilyen nálunk sohasem lesz.
2016. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
És hogy állnak ahhoz, hogy a déli tagállamokban Texas-szal az élen egyre több a spanyolajkú?
2016. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 MolotovPunk ***** válasza:
95%
Szerintem soha sem fog széthullani az USA.Vagy,ha mégis az nem mostanság lesz.Egyébként múltkor olvastam egy komoly cikket,ott pont arról volt szó,hogy mi lenne,ha USA-ból a két egyik leggazdagabb állam leválna és önállósodna.(Kalifornia,Florida) USA még pénzügyileg akkor is erős és viszonylag stabil maradna.
2016. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MolotovPunk ***** válasza:
91%

Azt még megjegyezném,hogy amerikai társadalom jelentős része vallástól és származástól függetlenül valószínűleg összetartóbb nép,mint az Európai.

Ott is vannak államonként a bérekben kisebb eltérések,de nem kirívóan nagyok.

2016. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

4-es, te akkora baromságokat hordtál össze, hogy az hihetetlen.

1.: ennek így önmagában semmi értelme.

2.: egyetlen egy olyan állam nincs, ahol fekete többség lenne.

3.: Florida a white trash sztereotípia fellegvára. Egyáltalán nem is akarnak függetlenedni.

4.: Texasban egy nagyon minimális hangos kisebbség üvölt a függetlenségért. A lakosság 95%-a nem akar függetlenséget.

5.: liberális rendőrállam. LIBERÁLIS. RENDŐRÁLLAM. Nem a szélsőbalos meg szélsőjobbos államok szoktak rendőrállamá alakulni, áh, dehogy :D Egyébként ebben a "liberális fertőben" a legmagasabb az USA-n belül az életszínvonal, szóval én nagyon szeretném, hogy Magyarország is olyan liberális fertő legyen, mint Kalifornia.

6.: Hawaii előbb csatlakozik Burundihoz, mint Japánhoz.

7.: Alaszkának olyan "előnyös" fekvése van, hogyha nem lenne ott olaj (már pedig 50 év múlva nem lesz), akkor egy fagyott, kietlen semmi lenne.

+1: Quebec már szavazott a kilépésről. Nem léptek ki. Nincs is rá különösebb okuk.

2016. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
27%

Miért is? Mint mondtam, nincs túl nagy realitása a dolognak, de ha erre kerülne a sor, nagyjából ezek azok a határok, melyek mentén ez megtörténhetne. Ahogy a végén írtam, az egész csak FIKCIÓ, most ezt a szót vagy nem érted, vagy csak átfutottad az egészet, és úgy álltál le kötekedni.


1.: Azért írtam, mert ez az a rész, ahol legerősebb a fehér bőrű, angol anyanyelvű népesség.

2.: Még nincsen, de pl. Mississippiben már közel 37%-ot tesznek ki, ami azért nem kevés. És a felsorolt államokban szintén sok van, a nagyobb városok azon a környéken szinte kivétel nélkül fekete többségűek (Birmingham,Montgomery,Jackson,Memphis,New Orleans,Atlanta,stb.)

És mivel egy átlag afroamerikai több gyermeket vállal, mint egy fehér, az ottani arányok 10-20 éven belül megduplázódhatnak.


3.: Nem is mondtam olyat, hogy függetlenedni akarnának, csak azt, hogy nem egy szürreális elképzelés egy független Florida.


4.: Egy nagyon minimális kisebbség, igen, de az államok közül talán itt vannak arányaiban a legtöbben a függetlenedni akarók.

5.: Igen, azaz a véleményterror megtestesülése. Kb. mint a franciáknál. Ha feljelentesz egy színes bőrűt, ő pedig bedobja ellened a "rasszista" jelzőt, lényegében pert nyert. Plusz ha francia zászlót tűzöl a házadra, és a szomszédságodban ez valakit zavar, köteles vagy eltávolítani. Az iskolákon nem lehet kereszt, mert az sérti a muzulmánokat. Plusz már azért is eljárás indulhat ellened, ha politikailag nem korrekt kifejezéseket használsz. Hasonló a helyzet Kaliforniában is. Az meg, hogy ott a legjobb az életszínvonal, nem jelent sokat egy olyan országon belül, amely a világ egyik legnagyobb GINI együtthatójával "büszkélkedhet". Hatalmas különbségek vannak Kaliforniában, és azért a legdurvább gettók közül is jó néhány ott található. A sivatagi részei meg elég lepusztultak, sokan elfelejtik, hogy nem csak a Los Angeles - San Francisco tengelyből áll az állam.

6.: "Hawaii előbb csatlakozik Burundihoz" -ha ismered az "abszurd" szó jelentését, én is valami hasonlóra céloztam.

7.: Nagy terület, kevés emberrel. Ennyien még a halászatból is faszán eléldegélnének.

+1: "Nincs is rá különösebb okuk." A francia anyanyelvet leszámítva tényleg nincs. Csupán arra céloztam, hogy ott is voltak ilyen törekvések.

2016. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!