Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért üldözték a zsidókat MINDIG?

Miért üldözték a zsidókat MINDIG?

Figyelt kérdés

Már az ókori Egyiptomiak is, aztán az Arabok űzték el őket a szent földről, aztán a Római Birodalom hajtotta őket rabszolgaságba, Londonban tilos volt zsidónak vállalkozást indítania, és a németek is elég csúnya dolgokat tettek velük. Miért? Más embercsoportra nincs példa mégegyre akit így üldöztek volna.


Mit tettek a zsidók, hogy az emberek így bántak velük?


2016. aug. 21. 21:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
67%

"Épp ellenkezőleg, a palesztin egy mesterségesen létrehozott félig egyiptomi félig szaúdi nép, semmiféle közük és joguk nincs a zsidók ősi földjére. Izrael már számtalanszor nyújtott nekik békejobbot, de ők nem hajlandóak elfogadni."



Na itt vannak a hazug cionisták is. Kérdező, még mindig nem érted miért nem kedvelik a zsidókat? A cinoizmus csak árt a zsidóknak.

2016. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:
De, baromi jól értem.
2016. aug. 22. 16:21
 53/67 anonim ***** válasza:
66%

A palesztinok voltak anno a filiszteusok, nem kellett őket mesterségesen létrehozni, kémcsőben kitenyészteni stb. ők már úgy megvoltak. A Biblia részletesen ír róluk, de a történészek is megállapították már az eredetüket.

Nem mellesleg a Biblia szerint a zsidók kezdték a harcot, amikor behatoltak Kánaánba hogy elvegyék az ígéret földjét. A moábiak és a filiszteusok voltak az őslakók, már jóval hamarabb éltek ott.

2016. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:
Ééééés most X eltem ki a kérdést a figyelt kérdésekből, ilyen hülyékre kicsit sem vagyok kíváncsi mint az 54-es.
2016. aug. 22. 17:12
 55/67 anonim ***** válasza:
77%

41: Nekem meg 130 és az elnyomók kései leszármazottja vagyok.


50: Nettó hülyeség. A statisztikák mást mondanak.


54: Ez pontosan így van. Gyakorlatilag történelmi tények és genetikai kutatások is ezt támasztják alá.


Pl.:

[link]


Mellesleg józan paraszti ész. Ha egymás mellé állítok egy palesztin és egy európai zsidót, marhára nem hasonlítanak egymásra, pedig papíron mindkettő sémita népcsoportból származik.


55: Ha hugboxot és visszhangcsarnokot akarsz, akkor javaslom a 444.hu-t. Ott még bólogatni is fognak neked.

2016. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
68%

"Épp ellenkezőleg, a palesztin egy mesterségesen létrehozott félig egyiptomi félig szaúdi nép, semmiféle közük és joguk nincs a zsidók ősi földjére. Izrael már számtalanszor nyújtott nekik békejobbot, de ők nem hajlandóak elfogadni."

Az első felét már előttem megcáfolták. A második felét egy példával illusztrálnám. Tegyük fel, hogy összevesztünk azért, mert én minden ok nélkül megvertelek téged. Felajánlom, hogy kibékülök veled, ha kinyalod a seggemet. Elfogadnád? Na, ilyen a zsidó békejobb.

2016. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
100%

A zsidók hite szerint Isten akaratából, ezek a választott nép próbatételei. Ahogy a peszachi Hagadaban mondják:


"Minden nemzedékben az életünkre fognak törni.

De az Örökkévaló kiment az ő kezeik közül."


Persze a történelmi magyarázat más: a kisebbségüldözés általános a világban, a zsidók pedig a római uralom idején, a jeruzsálemi templom leromboltatása után elmenekültek az ellenük folyó üldöztetések elől, és kizárólag kisebbségben, diaszpórában éltek Izrael megalapításáig. Más kisebbségeket is üldöznek a világban, de viszonylag kevés olyan nép létezik, amelyik csak és kizárólag kisebbségben élt kétezer évig. Ezzel a zsidók megkapták a kisebbségi sors minden velejáróját is.


A római birodalom pedig ugyanazért üldözte őket, mint a keresztényeket: a PAX ROMANA feltételei közé tartozott a császár istenségének elfogadása, a császár szobrának elhelyezése minden vallás templomában és áldozatbemutatás a császár szobra előtt.


Ezt a monoteista zsidók és keresztények, akiknek a bálványimádás és idegen istenek tisztelete is tiltva volt a Tízparancsolat által, nem tudták elfogadni, és életük árán is szembeszegültek ezzel a gyakorlattal.

2016. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
31%

#57 Ugyan mivel cáfolták meg? Eddig csak személyeskedést és tagadást láttam, semmiféle cáfolatot. Elhiszem hogy a sok antiszemitának fáj az igazság, de a palesztinok egy mesterséges nép, semmi joguk nincs Izrael földjére.


Tessék itt a saját miniszterük vallomása: https://www.youtube.com/watch?v=4UhVcAfMmuc


Továbbá egy tonna más bizonyíték összegyűjtve: [link]

2016. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
65%

22:43, azt ugye vágod, hogy a palesztinok (filiszteusok) még a római időkben is ott éltek? Róluk kapta a terület is a nevét (Phylisteia - Palesztina).

Forrás: Maróthi-Hahn - Az ókori Róma története


Szabad tudnom, konkrétan milyen végzettséged is van? Különösképp az ókori történészettel kapcsolatos tanulmányaid érdekelnének...

2016. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim válasza:
12%

#54 vagyok

Látom kérdezőnek fáj az igazság, egyik információ sem légből kapott marhaság.

Mindet zsidók tárták fel. A zsidó genetikai kutatásokat konkrétan zsidók végezték el. Még a hitgyülekezete nyíltan cionista szervezet, tehát még csak azt sem lehetne mondani, hogy jobboldali marhaságokat írtam.

2016. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!