Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA gyakorlatilag Európa...

Az USA gyakorlatilag Európa javított verziója?

Figyelt kérdés

Az USA-ban minden európai nemzetiségből megtalálható valamennyi, az orosztól a spanyolig.


Megnézve az országot, a gazdasági, katonai erejét, olyasmi, mint az európai birodalmak fénykorukban.

Emellett, hatalmas a jólét.


Az építészet,utcaelrendezés szintén logikára épül.Amerikába költözött európaiak terveztek, látszik, hogy igyekeztek kijavítani Európa hibáit.

Például, az utak nagyon szélesek.

Amikor kint jártam, csak ámultam, micsoda fejlett autópályarendszerük van.


Elsődlegesnek tekintik az egyén kényelmét.

Aki teheti autóval jár, mert az kényelmes.A kocsik nagyok kényelmesek, ez az elsődleges.Nem az a flancolás, ami Európában van, hogy "rossz műanyag, jó műanyag,kopogós műanyag, sokat fogyaszt".



Általában minden olyan ésszerű, logikus,egyszerű Amerikában.Igyekeznek nem túlbonyolítani a dolgokat.


A sokat szidott oktatási rendszerük sokkal élvezetesebb,mint az európai.Ott az a fontos, hogy jó szakembereket képezzenek és nem az, hogy mérnökként vagy orvosként az ember a lírai absztrakcióról is tudjon beszélni.

Az amerikai szakemberek világszintén nagyon jónak számítanak.



2016. szept. 9. 19:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"...mert én ilyet Bostonba és New Yorkba nem tapasztaltam. "


És ezzel kb. fel is soroltad, hol van az USAban rendes tömegközlekedés :D


Persze csak a csórók járnak busszal, vagy zsúfolt nagyvárosokban az emberek jelentős része.


De te hidd el, kocsival akarsz járni, sokkal jobb :) Vegyél egy nagy truck-ot Texasban és élvezd a téli verőfényes napsütést :) Dél rulez ! :)

2016. szept. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#2


Ha itt valaki a filmek világában él, akkor az csakis te vagy!

2016. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Pro Patria ***** válasza:
69%

Számomra épp fordítva tűnik. A világ kényelmesebb feléből a jobb helyre születtünk.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__793..


Számomra idegenül hat a precedensjog alapján egy délelőtt lezajlása alatt végigfuttatott ítéletek jelensége, és az is, hogy az Egyesült Államokban a törvénykezés olyan szituációkat eredményez, amiről viccek születnek. A kivilágítatlan helység miatt megbüntetett lakástulajdonos, mert a betörő megbotlott a szájában tartott lámpával, és lenyelte, etc. Az amerikai jogszolgáltatás elég pragmatikus, és ez olyan érzékeny helyen, ahol érvényesülnie kell a jogszerű és törvényes elbírálásnak, hiszen ez a jog alapja - nem feltétlenül előnyös. A máshol kifogásolt bürokráciának itt indokolt helye van.

Számomra elmaradottságot mutat a ma is alkalmazott halálbüntetések ténye is, mert az EU tagállama nem lehet olyan ország, amelynek büntetési tételeiben szerepel a halálbüntetés. Európában ez tehát sehol nincs így - leszámítva a fehérorosz diktatúra kis szigetét. Ez is Európa magasabb színvonalát, civilizáltabb voltát mutatja számomra.

Ami végképp az EU felé billenti nekem a mérleget, hogy itt sokkal szigorúbb élelmiszerbiztonsági előírások vannak, mint az Egyesült Államokban, így nagyon sokminden, ami ott napi élelmiszer, az EU-ban nem kaphatna forgalmazási engedélyt. És ez nekem fontos. Kiemelten fontos szempont.

Lehetne sorolni még, például a linkelt kérdésben is kifejtve a tízes számrendszerbe ültetett metrikus számítás előnyeinek nem felismerését, a világ fenntarthatósága szempontjából az USA szennyezőbb, rövidlátóbb voltát, és más szempontokat is, de mind abba az irányba mutat, hogy szerencsésnek érzem magamat európaiként.

2016. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pro Patria ***** válasza:
69%

Kifelejtettem, hogy a halálbüntetés máig való továbbélése, a bíróságok furcsaságai, a korlátok közé nem szorított szabad fegyvertartás, az ehhez társulóan többször előjő rendőri intézkedések (agyonlőnek, ha a jogosítványért nyúlsz), és az élelmiszeripari műanyag napi szintű, kontroll nélküli, jogilag nem szabályozott fogyasztása mellett az is megdöbbentő számomra, hogy az amerikai társadalom milyen fogékony egyfelől az ufo-észlelésekre, valamint ma is vitákat generál az evolúció széleskörű elutasítása, ami az amerikai népesség jelentős hányadában képviseltetve van. Nálunk ilyen dogmatizmus a templomjáró idősek körében sem él már szerintem.

És ezen fentieket összegző, egyfajta általános intellektuális, felfogásbeli különbség, amit a magas arányban diplomával rendelkező népesség is mutat, hiszen a főiskolák természetes állomást jelentenek az életükben, ehhez illeszkedően nem is mérhetőek az európai felsőképzés által képviseltetett színvonalhoz.


Tehát összképet tekintve jutok arra a következtetésre, hogy a sok szempontból gondolkodásban elmaradott amerikai társadalommal szemben Európa a pozitívabb a világ jobb felét jelentő két rész közül is. És nem tudom minek betudni a szerencsémet, hogy a kiváltságos kevesek közé, európaiként születhettem meg.

2016. szept. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!