Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen pozitív, negatív...

Milyen pozitív, negatív következményei lehetnek Ukrajna EU-s csatlakozásának?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Megszűnik az olcsó cigi.
2016. szept. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar prostik lesznek a legolcsóbbak
2016. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak pozitív következményei lennének gazdasági és biztonságpolitikai szempontból is. Ukrajna nagy piac, nyersanyag- és munkaerőforrás egyszerre.


Az oroszokat nyilván nagyon bosszantaná a dolog, ez lehet negatívum.

2016. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pozitív lenne, hogy a folyamat elősegítené a jogállamiság, demokrácia fejlődését Ukrajnában, visszaszorulhat a korrupció. Ukrajna is hozzáférne a felzárkóztatási támogatásokhoz, ez nekik pozitív lenne, nekünk inkább negatív, mivel ezzel kevesebb jutna a magyarországi fejletlen régióknak.


Az EU csatlakozással biztosítottá válna az áruk, szolgáltatások, munkaerő szabad áramlása. Ez sok szempontból lehet pozitív és negatív is. Az elsősorban még mindig az egykori szovjet utódállamok piacára termelő ukrán ipar, vállalatok nem bírnák a versenyt a tőkeerős, fejlettebb technológiával rendelkező nyugati vállalatokkal és nagyrészt kiszorulnának, tönkremennének a hazai cégek, a piacot átvennék a régi tagállamok vállalatai (ezért az erősen iparosodott, oroszajkú Donyec-medence mindig is erősen ellenezte az EU-s közeledést, ez nehezíti az ország újraegyesítését). A piacszerzés mellett több működőtőke is érkezne az országba, több lenne a külföldi befektetés. Megnyílna a szabad áramlás az emberek számára is. 10-20 éven belül valószínűleg 4-8 millió ukrán állampolgár költözne át az EU más tagállamaiba munkavállalás, tanulás céljából. Ez Ukrajna számára egyrészt előnyös, mivel az állampolgárai jobban boldogulhatnának, hazautalásokkal támogatnák az otthoniakat, másrészt viszont hátrány, mivel a kivándorlással csökken a hazai munkaerő, munkaerőhiány léphet fel, visszaveti a gazdasági fejlődést, államháztartást és a demográfiai hanyatlás felgyorsulásának egyéb negatív következményei is lehetnek hosszú távon. Az EU fejlettebb, bevándorlási célpontnak számító országai szempontjából is vannak pozitív és negatív hatások. A keleti olcsóbb munkaerő segít enyhíteni a munkaerőhiányt, növeli a versenyképességüket, a gazdaság fejlődését. Hátrány, hogy a keleti olcsó munkaerő kedvezőtlenül érinti az azonos szektorokban dolgozó őshonos munkaerőt, a konkurencia növekedése kedvezőtlenül érintheti őket, ezért sok nyugat-európai ellenzi a keleti munkaerő beáramlását (lásd pl. Anglia és a Brexit népszavazás). A szociális ellátórendszerben is nőhet a konkurencia a segélyekért, ez teher lehet az államnak.

2016. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
EU-csatlakozással őket is érintené a mostani migrációs válság?
2016. szept. 10. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

A kérdés még elméleti szempontból sem vizsgálható, és teljes mértékben életszerűtlen.

A csatlakozáshoz Ukrajnának sokféle feltételt kellene teljesítenie, tehát a csatlakozó Ukrajna teljesen más lenne, mint a mai. Mivel nem tudjuk, milyen ez a másság, így az sem tudhatjuk, mi a pozitív, és mi a negatív.

2016. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pozitív? nekünk nem lenne

negatív? hol is kezdjem?

a legdurvább példa hogy mehetnénk a keleti frontra MEGINT

mások idiótasága miatt

2016. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!