Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok miért voltak mindig...

A románok miért voltak mindig ügyesebbek mindkét világháborúban, mint a magyarok? Mindig tudták, mikor hova kell átállni.

Figyelt kérdés
Mi miért nem voltunk ilyen rugalmasak sohasem?

2016. szept. 11. 18:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
,,Románnak lenni,szakma." -by sztálinbácsi
2016. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
6%

,,Most pedig újra a legjobb érzékkel választottunk: Putyin mellé állunk egy olyan vilgban, ami átalakulóban van ugyan, de amiben Putyin veszíteni fog"


Ki a franc áll Putyin mellett? Európai unióba vagyunk, nem az ők uniójukban, mit beszélsz, bekergültél? Ha a Fidesz átállna akkor népszerűségük 0-ra csökkenne, ez is azt jelzi hogy a nép se akar leragadni az oroszoknál. Baloldal még annyira se orosz párti, a Jobbik meg nyugattal is jó kapcsolatot akar ápolni, kelettel is.

Se az ellenzék nem ,,orosz szövetséges", se a Fidesz..


Szóval mégis miről beszélsz?

2016. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

"Mert mindig elképesztően jó érzékün volt ahhoz, hogy A ROSSZ OLDALRA ÁLLJUNK, és még ki is tartsunk a saját hülyeségünk mellett. "


Egy baromállat vagy. Nem siránkozni kellene, és nem egy helyben tötymörögni. Folyamatosan azt olvasom hogy mindenki siránkozik hogy jajj mi mindig a rossz oldalon álltunk. Nem barátom, mi a saját oldalunkon álltunk, csak vesztettünk.

2016. szept. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

"Az első világégésben utolsó vérig harcoltunk azért a Ferenc Jóskáért, aki VÉRBE FOJTOTTA AZ 1848-49-es SZABADSÁGHARCUNKAT, a második világégésben az életünket adtuk Hitlerért, százezerszámra döglöttünk a Donnál.."



Azt szerényen megjegyezném hogy Hitler nem kérte, Horty önerőből küldte a seregeket. Amikor Hitler megtámadta a Szovjetuniót akkor a magyarokat már meg se merte kérni, mert elege volt a folytonos nemből.

2016. szept. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

"Most pedig újra a legjobb érzékkel választottunk: Putyin mellé állunk egy olyan vilgban, ami átalakulóban van ugyan, de amiben Putyin veszíteni fog - vagy Kínával, vagy az USA-val, vagy az arab világgal, vagy egy feltámdó EU-val szemben. De Victor Orbanov vezetésével sikerült megint a rossz oldalra állni, bemélytorkozni Putyin vesszejét és csontig nyalni a ruszki kloákákat pár rubelért és homályos ígéretekért.


És ötven év múlva, amikor Magyarország már csak 40.000 négyzetkilométernyi lesz egy újabb Trianon után, kb. a Duna-Tisza közén, a saját elba...szott döntéseink miatt, majd egy hozzád hasonló naiv felteszi a kérdést: MIÉRT?!


Azért, mert ti mindig megszavazzátok az ilyen idiótákat, mint Victor Orbanov, Kádár János, Rákosi Mátyás, Horthy Miklós és Kun Béla, akik mindig IDEGEN HATALMAKNAK FEKSZENEK BE, de még azt is mindig rosszul választják meg, hogy kinek érdemes bepucsítani..."



Egyetértek, bölcs válasz volt.

2016. szept. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%

Elmesélnék még egy kis történetet. Van egy magyar ismerősöm aki Romániában él, egyszóval határon túli magyar. Elkezdett itt dolgozni Magyarországon. Kíváncsi voltam, nem voltak előítéleteim, de azért megkérdeztem mint magyar ember hogy ő hogy viszonyul ehhez az egész helyzethez ami kialakult. Mi a véleménye arról hogy elcsatolták az egykori magyar területeket az anyaországtól a magyar néppel együtt? Elítéli, sajnálja, visszacsinálná ha lehetne? Milyen ott élni?


Azt válaszolta hogy nem sajnálja, a magyarok megérdemlik. A románok nagyon összeszedett emberek és rendesek, a magyarok meg bunkók. Erdély nagyon csodálatos, tele van ásványkincsekkel, és gyönyörű szép és jó itt élni, gazdag.



Innentől kezdve valahogy azt éreztem hogy ez az ismerősöm már nem magyar. Ez az ismerősöm diplomás ember, és elgondolkodtam azon ha ennyire jó ott élni, akkor miért jött Magyarországra dolgozni? Miért nem maradt ott kint?



Félreértés ne essék. Nem támadom egyik nemzetet sem. A románokat nem ismerem, de az ismerősömtől ez a kijelentés nagyon rosszul esett. Magyarországnak egy valódi érvágás volt hogy elvesztette területének 2/3át. Szomorú. És én nagyon sajnálom.

2016. szept. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

# 16-os: én is erdélyi magyar vagyok. A románok nem összeszedettek és nem is mind rendesek (nem ezek a jelzők jutnak eszembe elsőre róluk), sőt. De nagyon összetartóak (náluk mindegy, ki jobb- és ki baloldali, ha nemzeti érdekről van szó, és együtt ünnepelnek minden nemzeti ünnepen), és az is igaz, hogy ügyesek, főleg a diplomáciájukban. Most is sokkal jobb a nemzetközi megítélésük, főleg nyugaton, mint a magyaroknak. Sajnos...


Trianon egy nemzeti tragédia volt, amiben nem a földet kell sajnálni elsősorban (a föld csak föld), hanem az embereket: több millió magyar került akarata ellenére a határokon kívülre. Sajnos jellemző, hogy Magyarországon jobban siratják a terület 2/3-át, mint a magyarság közel 1/3-át, amelyik kívül rekedt akkor...


De ez a múlt. Az viszont igaz, hogy Romániában élni nem olyan szörnyű, sokat javult a helyzet Ceausescu óta. Én jól érzem magam itt, és remélem, hogy a gyerekeim is itt fognak felnőni, az őseik földjén, és megmaradnak magyarnak.

2016. szept. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%

Olyat viszont ne mondj, hogy az ismerősöd már nem igazi magyar, mert valamit másként gondol mint te. Ennél mélyebben nem tudsz megsérteni egy határson túli magyar embert.

A határontúliak NEM BIRKÁK, autonóm emberi lények, akiknek saját véleményük lehet (akár a románokról is), és ettől nem magyarabbak vagy kevésbé magyarok! Mi is emberek vagyunk, sokfélék és sokféle képpen gondolkodók. Attól mert a magyarországi politikai közbeszéd megpróbál uniformizálni minket, nem vagyunk bólogatójánosok, egyszerre lépkedő kis birkák!


Az ismerősöddel én személy szerint nem értek egyet, ami a románokat illeti, de joga van a véleményéhez.


Ti Magyarországon szeretitek a kirekesztősdit, valamiféle csordaszellem szerint éltek (balosok a balosokkal, jobbosok a jobbosokkal, aki nincs velünk, az ellenünk van). Aki másknt gondolkodik, érvel, az nem magyar, az idegen(szívű) stb. Ez A TI LOGIKÁTOK. Nálunk ez nem divat!


Nekem vannak RMDSZ-es, MPP-s, EMNP-s barátaim, ismerőseim, még olyanok is, akik román párt jelöltjeire szavaztak legutóbb. Mi ezért nem szoktuk egymást kirekeszteni a nemzetből! A politika egy dolog, a nemzetiség más dolog. Ezt csak nektek olyan nehéz megérteni, úgy látszik...

2016. szept. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ranctalpas ***** válasza:
26%
Anélkül, hogy elolvassam a válaszokat: nem voltak ügyesebbek, csak gerinctelenek.
2016. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!