Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy tud megváltozni ennyire...

Hogy tud megváltozni ennyire egy nemzet?

Figyelt kérdés
Minap nézegettem második világháborús videókat a youtube-n ill. dokumentum filmeket és hirtelen belém nyilallt, hogy alig 60 év telt el, de ez a Németország semmiben nem hasonlít arra a nemzetre, amely aktív részese volt a két világháborúnak, az emberek teljesen másak. Rengeteg náció/tolerancia és pacifizmus, amelyek jellemzőek a mai népetekre, arra a nemzetre, amely alig fél évszázada megrögzötten szolgált egy olyan hatalmat, amely 6 millió zsidót és sok-sok millió civilt ölt meg. És akkor az első világégésről nem is beszéltem. Másfelől viszont ott vannak az oroszok, akik mindeközben szinte alig változtak valamit. Ugyan az az agresszív politikát követő, idegengyűlölő (melegek, migránsok), antidemokratikus nyugatellenes állam, mint volt Sztálin idején. A németekről egyáltalán nem tudnék elképzelni semmilyen fegyveres beavatkozást, míg a mai Oroszország alapján simán el tudom képzelni mi folyhatott a hidegháború idején, amikor én még nem is éltem. Előfordulhat, hogy a jövőben Németország valahogy fordulatot vesz és agresszívabb külpolitikát fog fojtatni vagy Európa végleg impotens lett a nyugati államokkal az élen?

2016. okt. 14. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Az eszmefuttatással csak annyiban értek egyet, hogy a német túlnyomó többségének a felfogása valóban megváltozott. Ennek oka szerintem az, hogy a II. világháború után ők voltak a vesztes állam, és folyamatosan azt nyomták le a torkukon, hogy ők a "bűnös nemzet", ők a felelősök mindenért. Aztán, ha valamit sokáig mondogatsz, elhiszik.

Az I. (tehát nem elírás Első) világháborús kártérítésüket 2010-ig fizettették velük...

2016. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Értelek,hogy mire akarsz kilyukadni,de csak hogy tisztázzuk:

1. A 60 év alatt alaposan megszorongatták a németek tökeit. Gondolj csak az országuk kettéosztására,nyugat és kelet németország kapcsolatának ellehetlenítésére stb. kész felszabadulás volt a rendszerváltás,ráadásul az EU-ba való belépés alapfeltétele volt,hogy megváltozzon. Az más kérdés,hogy ez mennyire vált előnyére.

2. Az orosz medve.... nem véletlenül hívják így. Hatalmas,erős és ha a helyzet kívánja(vagy nem) kellően brutális,de lassú,konzervatív. Ezek Oroszország,vagyis a volt Szovjetunió örökös védjegyei. Elsősorban ez azért is van így,mert Oroszország a háborúk,forradalmak és megszállások állandó színtere volt,ezért az orosz nép nagyon elridegült,leginkább a Nyugattól.... persze voltak időszakok,pl. a XVIII-XIX. században,amikor Oroszország nagyon közeli kapcsolatokat ápolt,szövetséget kötött néhány nyugati országgal,de ez később felbomlott,a cárság elsöprésével,a bolsevik hatalomátvétellel és a rettegett Szovjetunió létrehozásával. A kelet és nyugat mindig is ellentétek voltak,mind fejlődésben,mind kultúrában. De Németország kénytelen volt beilleszkedni. Oroszország viszont marad ilyen. Talán jobb is így.

2016. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

"A németekről egyáltalán nem tudnék elképzelni semmilyen fegyveres beavatkozást"


Ennek ellenére a tavalyi évben nem kis mennyiségű bombaköpenyt szallitottunk Németországba. De persze ez neked ne szúrja a szemed.

2016. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána Merkel származásának és a válasz is kitalálhatod...
2016. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!