Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikai elnökválasztás: ha a...

Amerikai elnökválasztás: ha a nagy sárdobálásban mindkét jelöltről "kiderülne" valami, ami miatt vissza kellene lépniük, akkor hogyan zajlanának tovább a választások?

Figyelt kérdés

2016. okt. 17. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Alelnökök előrelépnének elnöknek.
2016. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na de, úgy értem, hogy akkor most, a kampány közepén mi lenne? Van két alelnökjelölt, akik folytatnák helyettük a vitákat, stb., vagy ez a két jelölt, mondjuk előlről kezdené a "küzdelmet"?
2016. okt. 17. 21:09
 3/10 Baluba ***** válasza:
83%
Egyrészt van 2 másik jelölt, csak róluk senki nem beszél. Másrészt ott az alelnöki tisztség borzasztóan komolyan van véve, azaz igen, az alelnökjelölt előlépne elnökjelöltté, és felkérne valakit alelnökjelöltnek.
2016. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez az ügytől függ.

Botrányok mindig derülnek ki,hiszen mindenki a másikat akarja sározni.Ha valami komoly szabálysértés derülne ki,akkor nyilván a szabályoknak/törvényeknek megfelelően vissza kéne lépnie a jelöltnek,és ahogy az előttem lévő válaszoló mondta,akkor az alelnök venné át a helyét.

Az elölről kezdené dolgot nem igazán értem.A mostani választásokra gondolsz,vagy a következőre?

Ha olyan dolog történt,ami miatt vissza kell lépnie a jelöltnek,akkor nyilván ez a választás már elveszett.A következő meg elég messze van és azért nem fiatal emberekről beszélünk,tehát nem biztos,hogy egészségileg lesznek olyan állapotban,hogy ezt vállalni tudják megint.

Egyébként van ott éppen elég politikus,nem kell aggódni.Szerintem még k-adik forgatókönyvük is van váratlan helyzetekre.

2016. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na de, épp egy olyan extrém esetre gondolok, hogy mindkettőről kiderül valami olyan, ami a személyüket elfogadhatatlanná teszi elnökként. Konkrétan: ha mondjuk most, Clintonnak és Trumpnak is "ki kellene szállnia". Tudom, hogy ez gyakorlatilag elképzelhetetlen, de ha mégis előállna egy ilyen helyzet, akkor mi történne?
2016. okt. 17. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Az alelnökök lépnének a helyükre.

Ezt mindhárman leírtuk,ilyen nehéz elhinni?

2016. okt. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor automatikusan orbán kerülne kormányra.
2016. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6:Nem nehéz elhinni, csak épp a te hozzászólásodra reagáltam, hiszen nem értetted az "előlről kezdeni" dolgot. Azt írtad, hogy nyilván veszít, akiről ilyesmi kiderül és erre írtam, hogy akkor mi a helyzet, ha mindkettőről kiderül valami. Oké, "jön" a két "tartalék", de honnan folytatják? Ahol Clintonék abbahagyták? Vagy előlről indulnak például az elnökjelöltek tv-s vitái, stb.?
2016. okt. 17. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit az elnökök elmondanak a beszédeikben/interjúkon az az egész párt hozzáállását,leendő terveit,programjait tükrözi.Mivel ez változatlan nyilván nem kezdenék elölről.(Főleg,mivel a választások határideje adott,tehát idő sincs rá)
2016. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kezdenek elolrol semmit, ahogy elozo leirta, ok is azt a szelet fujjak, amit a sajat elnokjeloltje. Ha az alelnok fog elnokjeloltte lepni nem kezd el ujra utazni az allamok kozott es hirdetni az iget. Egyszeruen az o neve lesz 'presidential candidate' helyen es az alelnok helyen (ahol eddig o volt) masnak a neve lesz.

Az mas kerdes, hogy ez milyen nagyon sok penzbe kerulne az orszagnak, ugyanis a szavazo konyvek mar ki vannak kuldve a valasztopolgaroknak. Ha Clinton/Trump kiesnek, tobb100 milliot kene ujra nyomtatni es kipostazni a nepnek....

2016. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!