Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldön is van "táppénzbetyá...

Külföldön is van "táppénzbetyárkodás"?

Figyelt kérdés

Nálunk a cégnél bevett szokás.

Többnyire fiatalok dolgoznak itt, akik hamar elköltik a szabijukat.

Emiatt, van a táppénzbetyárkodás.


Nálunk az irodában úgy van megcsinálva, hogy mindenki tudjon helyettesíteni mindenkit.

Viszont, ha valaki hiányzik, akkor jóval többet kell pörögni, esetleg túlórázni is.


Az kollégákkal a múltkor lementünk inni valamit, akkor vallotta be az egyik, hogy hát kellett a szünet, mert elment Ausztriába wellnessezni.Szabit meg nem akart rá áldozni.


Megkérdeztem, hogyan csinálta.

Azt mondta, jóban az orvossal és "emelt" hálapénz fejében kiírta.



2016. nov. 10. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek, és lassan 8 éve nem voltam táppénzen. Ennek egyszerű oka van. A cég nem fizeti a táppénzt, vagyis ha beteg vagyok akkor fizetetlen lesz. Ha 5 napnál tovább lennék otthon akkor a Tb fizetné a táppénzt, de annyira keveset, hogy nem érné meg otthon maradni. Az elmúlt években azért volt, hogy 39 fokos lázzal kínlódtam. Ilyenkor max 3 nap otthon pihenés, majd irány vissza dolgozni. 3 nap fizetetlen még belefér.

( amúgy jó munkahelyem van, jól fizetnek, csak a táppénz ami nem jó)

2016. nov. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kisvállalkozó vagyok. Nem merek bért emelni, se új embert felvenni, mert elmennek táppénzre és bebukom a boltot. Inkább mondok vissza üzletet.
2016. nov. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Külföldön nincs táppénz. Elmatadott kapitalista országok, rothad mindegyik.
2016. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
Nem betyárkodás ez, hanem egyszerű csalás.
2016. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!