Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A 21. század liberális,...

A 21. század liberális, fogyasztói politikájának egyik fontos sugallása Isten tagadása?

Figyelt kérdés

Elég hasznos dolog ez a világ vezetőinek:

-Ha a birkákkal bevetetik hogy nincs semmi a halál után, és ráveszik őket hogy ezt béégessék akkor ők a mának fognak élni. Gátlástalanul élvezni fogják az életet, háttérbe szorítva embertársaik életét, mert ha csak ez a ~ˇ65 év van, akkor azt élvezzük. És így születnek a lelkileg teljesen rohadt emberek, amivel manapság minden tele van. Az alkalmazottját rabszolgának néző főnök, az osztálytársának életét tönkretevő "barmok", az utcán szemetelő, a barátnőket "fogyasztó", más éves munkáit tönkre vágó én központú beképzelt majmok.


Egyszerű a levezetés: Ennyi az élet? Akkor minek gátlások? Ha csak ennyi akkor mindent sűrítsünk bele, ne törődjünk senkivel, semmivel, csak magunkkal. Legyünk fogyasztó társadalom, Föld, többi ember szembeköpve.



Ma már szinte közhely egyesek szájából hogy "nincs Isten" és csak a barmok hisznek benne. Aztán teszed fel a kérdést, honnan tudod? Az ateisták 90%-a a bibliát kezdi el cáfolni és a mély hívőket gúnyolni. Ez matematikailag annyira értelmes dolog mint azt mondani hogy: Minden páratlan szám prím, mert a 3,5,7-prímszámok. Ugyan ennyi értelme van. Attól hogy a bibliát megcáfolja valaki, Istennek van 10.000 megközelítése, összességében mindenki annyira gondol hogy van valaki, aki számot tart rólunk, és halál után utasít minket tovább valahova......... Ennek a cáfolása vagy bizonyítása soha senkinek nem sikerült még, a "teljes" meghatározásnak, amit nem írok le, sok filozófus sokféle képpen próbálta már fejtegetni mi a közös az összes vallásban. Szóval nyíltan állíthatjuk, annak az ateistának aki fixre állítja azt amit még a világ legnagyobb tudósai is csak feltételként mondanak a világ LEGOSTOBÁBB embere/birkája, akit orránál fogva vezet a fogyasztó társadalom.


Az már más kérdés hogy a világ nagy egyházvezetői nem biztos hogy jól végzik a dolgukat, egyrészt a tudománnyal teljesen tisztában kellene legyenek, elfogadóan közelítsék, és megengedőek legyenek. Erkölcsre tanítsanak, és olyan hitet adjanak ami erőt és időt ad, és nem elvesz. De attól még az igaz, hogy egy olyan kérdés ami Einstein életének is az egyik legnagyobb belső vitája volt arról ha valaki azt mondja hogy ő exaktul tudja hogy úgy van, az a világ legostobább embere.



2016. nov. 26. 18:00
1 2 3 4
 1/31 meszike91 ***** válasza:
89%
Bizonyítsd be isten létét! Amíg ez nem történik meg én biztos nem fogok hinni bennne.
2016. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
22%

1#

1. Bizonyítsd az ellentetjét!

2. Pont azért hit, mert nem tudod, hogy létezik-e. Amiről te beszélsz, az már nem hit.

2016. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Magyarországon a fogyasztói réteg az hóttziher, hogy Fideszes. Itt már csak nekik van költeni való pénzük, az egykulcsos nyerteseinek meg a vállakozó haveroknak. Úgy tudom ők konzervatívok nem liberálisok. És pontosan ők tagadják meg a keresztény értékeket, most már még a pápai útmutatásokkal is tökéletesen szembehelyezkednek.
2016. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

'Egyszerű a levezetés: Ennyi az élet? Akkor minek gátlások? Ha csak ennyi akkor mindent sűrítsünk bele, ne törődjünk senkivel, semmivel, csak magunkkal. Legyünk fogyasztó társadalom, Föld, többi ember szembeköpve.

'


Elég szomorú, hogy te csak azért nem zsákmányolod ki a többi embert, mert skydaddy elfenekel egy tüzes korbáccsal.

2016. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
E kérdés is jól mutatja, miért volt hiba bezárni Lipótmezőt. Csak az első mondatban négy önellentmondást vagy értelmetlenséget vettem észre első blikkre, mi lett volna ha komolyan elolvasom? :D
2016. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Amit írsz annak semmi értelme.


A legbirkábbak, pont a vak hívők. Lásd keresztes háborúk, terroristák...


Innentől kezdve azokat birkázni, meg barmozni akik elgondolkodnak isten nem létén, azokkal szemben akik vakon hisznek és megvezethetőek általa, minimum álszent.

2016. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező! Az első komoly probléma, hogy a címben feltett kérdés és a következő koment köszönőviszonyban nincs egymással.

A második észrevétel, hogy a kérdés nem kérdés, hanem állítás. Mégpedig egy torz, elfogult, a valóságból nem következő

elmeszülemény.

Aztán meg nem ártana, ha tisztában lennél az ateizmussal, mielőtt beszélsz róla. Ha vallásos vagy, higgy istenben. Senki nem veheti el tőled. De soha ne állítsd, hogy isten létezik. Csak annyit mondj, az én istenem az elmémben, soha senki el nem veheti tőlem, mert nekem így jó. És ekkor igazad lészen. És ahogyan magad számára követeled, hagyd meg a másiknak az ő nézetét, ha ő azzal boldog és ettől érzi teljesnek magát.

Az egyházak vezetőinek gyakorlatát meg ne keverjük az elméleti kérdésbe. Ők is emberek, ugyanolyan érdekkel, tökéletlenséggel és végzik a dolgukat, amelyet jónak vélnek. Mások meg rossznak.

Azonban a liberalizmusnak az istentagadáshoz semmi köze nincsen. Mindkét dolog egészen másról szól.

2016. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

A hittel az a bajom, amit a neve is mutat: hit.


És nem bizonyosság. Ha az, bizonyítsd be!

Van valami a halál után? Mutasd meg!


Én ugyancsak nem vagyok fogyasztáspárti, konzervatív ember vagyok, nálam jobban vásárolni, marhaságokra költeni nem sok ember utál.


De attól nem fogok elhinni valamit, mert bele van írva egy marha régi könyvbe.


És van még egy dolog:


Azért azt szögezzük le, hogy egy hívő - csak azért mert hívő - semmivel nem áll erkölcsileg magasabb szinten mint egy ateista.


Egy ateista - csak azért mert ateista - nem kevésbé szeretni képes vagy szeretetre méltó ember, vagy áll bármilyen szempontból alantasabb szinten mint egy hívő.


Ha bebizonyítod Isten létét, akkor az onnantól fogva tudományos tény. Attól mert valaki nem hisz, még lehet nagyon erkölcsös és becsületes ember és egy naponta imádkozó is lehet alávaló.


Sőt, a hívőnek könnyebb, mert meggyónhatja ha valamit vét, míg az ateista "hite" szerint ami megtörtént az megtörtént, nincs túlvilág, itt és most kell viselni a következményeket.

2016. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem, csak itt az internet. A vallásoknak információszegény környezet kell a fennmaradáshoz. És annak a kornak örökre vége. A vallásoknak annyi. Még rúgnak párat az emberiségbe, de pár száz év, és elfelejtődnek.
2016. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Válaszolók közül senki nem olvasta végig, vagy képtelen értelmezni a dolgokat.


Egyrészt sokan fogalomzavarban vannak, és összemossák a vallást és a hitet. Jó lenne utána nézni a különbségeknek. Továbbá itt egyesek összemosták a fogyasztást és a "gazdagokat".


Aki azzal vádol, hogyha úgy lenne hogy ennyi az az élet, akkor én gátlástalan lennék-e? Az szintén képtelen volt az értelmezésre.


Az illetőtől megkérdezném hogy matematikát/logikát nem tanítottak neki? Vagy hülye volt hozzá? Abból az állításból hogy azért ők azért gátlástalanok mert nekik nincs Isten, hol következik az hogy MINDENKI azért gátlásos mert hiszik van Isten?

2016. nov. 26. 18:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!