Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem találok friss...

Miért nem találok friss etnikai térképeket Európáról? II. világháborúsakat vagy az előttieket lehet találni évszázadokra visszamenőleg területekről

Figyelt kérdés

Aki fogott valaha történelem atlaszt a kezében, az tudja hogy azok is tele vannak ilyenekkel.


De mostaniak hol vannak? Hol tudom megnézni, hogy manapság egy adott ország területén hol milyen nemzetiségek vannak többségben? Pedig nem kevésre kíváncsi lennék


2017. jan. 13. 13:44
 1/5 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondolok:


Jugoszlávia:

[link]


Törökország és környéke:

[link]


Monarchia:

[link]

2017. jan. 13. 13:50
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert jellemzően a friss adatokkal készült térképeket pénzért árulják. Vegyél egyet.
2017. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem jo?

[link]

2017. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2:

Nekem az hogy friss, már ebben egy 5-10-15 évest is jelente. Mert ezek nem változnak úgy évente, hogy mondjuk évente kelljen őket frissíteni.


3:

Ez nem az etnikumokról, hanem a nyelvekről szól, de amúgy nagyon jó mert ilyet sem találtam ezelőtt még. Szóval köszi!

Ezen túl olyan érdekelne, amire jobban rá lehet nagyítani (pl mint a Jugoszláviáról készültre, ahol nagyon kicsi területekre is szét van bontva)

2017. jan. 13. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a történelem tárgya. Történelmi atlasznak hívják. Minden ország azt adja ki belőle, amit fontosnak tart. Ezért más lehet találni egy magyar, orosz, vagy spanyol kiadásban. Egy részük az interneten megtalálható, másik részükért fizetni kell, hiszen igen komoly munkát kívánsz használni. Az mindenki maga dönti el, hogy munkája gyümölcsét ingyen, vagy pénzért adja-e.
2017. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!