Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jobboldali és konzervatív...

Jobboldali és konzervatív szellemiségű emberek, mi a véleményetek arról, hogy melegek, leszbikusok közt is vannak jobboldaliak, konzervatívok?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Azért teszem fel a kérdést - mindenféle provokáció nélkül, bár aki annak veszi azzal nem tudok mit kezdeni - mert amíg Magyarországon az a tévhit él, hogy a melegek biztos balliberálisak, mivel ezek a pártok az év 1 napján hozzák fel ezt a témát, a jobboldal erről nem beszél, addig a nyugati világban a jobboldali, konzervatív politikai erők közt is jócskán akadnak vállaltan homoszexuális politikusok. Még az olyan populistának tartott pártok sem homofóbok mint az AfD, Nemzeti Front vagy a UKIP

A brit konzervatívoknak és a UKIP-nek is LMBT-szervezetei vannak. Az USA-ban a republikánusoknak is vannak meleg szervezetei.

Az AfD-nek is vannak meleg szervezetei. A holland szélsőjobboldal a melegek jogait védi. Izraelben a Likud pártnak - amiről köztudott, hogy az ortodox, cionista zsidók a szavazói - van nyíltan meleg képviselője.

Olaszországban Berlusconi pártjának szóvivője vállaltan biszexuális, a Fratelli d'Italia egyik képivselője vállaltan meleg, de ellenzi a melegházasságot.

A francia Marine Le Pen-féle Nemzeti Frontra sok meleg szavaz.

A spanyol Néppártnak is vannak meleg képviselői és szavazói.


Normális válaszokat kérek!



2017. jan. 25. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
A homoszexualitás tabu a magyar jobboldalon. A mérsékelt konzervatív pártokban is. Sajnos senki sem vállalja fel.
2017. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
É mindig is felvállaltam :)
2017. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Ez valami olyasmi, mint a zsidó, aki a nácikra szavaz?
2017. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as: Pont a hozzáhasonló gondolkodású emberekkel van a baj. Szerinted a jobboldal, konzervatív=nácik? Látszik, hogy nem tudod miről beszélsz.
2017. jan. 25. 13:38
 5/16 anonim ***** válasza:

Semmi bajom velük.


Az a baj, hogy sokan azt hiszik hogy aki "jobboldali és konzervatív szellemiségű", az egyenlő azzal hogy kiírtaná a melegeket, kezeltetné őket, stb. Nem. Nekem is volt az egyetemen vállaltan meleg szaktársam, aki normális volt, jóban is voltunk.


A világon semmit sem csak gyűlölni vagy csak imádni lehet.

Azzal pedig hogy az észak-amerikai vagy nyugat-európai ilyen típusú pártok, amikkel leginkább szimpatizálok, máshogy állnak Izraelhez vagy a melegekhez, megértem. Nem kell a világon minden dologban egyetérteni. Ha 10-ből 1-2 dologban nem értek egyet ezekkel a pártokkal, attól nem lesznek a halálos ellenségeim. Elfogadom őket.

2017. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

"3-as: Pont a hozzáhasonló gondolkodású emberekkel van a baj. Szerinted a jobboldal, konzervatív=nácik? Látszik, hogy nem tudod miről beszélsz."


Nem, b+, ez egy hasonlat volt. Hasonlat arra, hogy a jobboldali konzervatívok ugyanúgy pofán rugdosnák legszívesebben a homárokat, ahogy a nácik is pofán rugdosták a zsidókat.

Ha ennyire nem bírod felfogni, akkor sajnállak.

2017. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nincs gond a melegekkel leszbikusokkal. Ne vonulgassanak meg ilyesmi. A szexuális beállítottságát vonzalmát tartsa otthon ennyi. Én jobboldali vagyok . Ismerek meleg férfit és kibírja hogy nem jár rózsaszínbe. Meg se mondanád róla hogy meleg. Ugyan mi bajom lenne vele? Nyilván más lenne róla a véleményem ha meztelenül egy szál nyakkendőben rázná magát az utcán. De nem teszi
2017. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

6:

Ezért volt szar hasonlat amit írtál, mert nem igaz. Az 5-ös válaszoló vagyok. Amit a 7-es írt, azt kb csak megismételni tudnám én is.


Szerinted csak az a két véglet létezik, hogy valakit meg akarnak gyilkolni és hogy valaki a világon BÁRMIT megcsinálhat amit akar?


Te már voltál valaha "jobboldali konzervatív", innen tudod mi újság?

2017. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es: Ha tudnád ki mindenki meleg/leszbikus megdöbbennél, én melegként döbbenek meg néha, hogy van akin mennyire nem látszik. Bár, ha meglátom Grindr-en vagy Planetromeon akkor már egyértelmű a helyzet.

A hasonlat eléggé rossz volt a nácikkal.

2017. jan. 25. 15:12
 10/16 anonim ***** válasza:

Jaj,a konzervatív melegnél rosszabb nincs:D

A megfelelési kényszer...

2017. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!