Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti elhiszitek azt, hogy...

Ti elhiszitek azt, hogy Putyin manipulálta az amerikai elnökválasztást?

Figyelt kérdés
Ha megnézzük, hogy már jó ideje lejárató hadműveletet folytat az USA Putyin ellen, nekem nem tűnik túl valószínűnek ez az egész. Sőt, inkább nevetségesnek hangzik számomra, mivel Amerikában élő ismerősöm is mondta, hogy Trump igen is népszerű, még ha a média az ellenkezőjét ontja is.

2017. márc. 2. 22:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem csak úgy lehet manipulálni az elnökválasztást, hogy mondjuk a 20 fős Trump tábort átírod a gépben 45 millióra.
2017. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Miután sorra buknak Trump emberei a nemzetbiztonsági átvilágításon, elég nyilvánvaló hogy legalábbis megpróbálta.
2017. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
Simán. De ha sikerült neki, akkor meg is érdemlik az amcsik Trumpot.
2017. márc. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Érdekel mindenkinek a véleménye, de kérem akinek a médián kívül van más információforrása, kérem jelezze!
2017. márc. 2. 22:56
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

"Ti elhiszitek azt, hogy Putyin manipulálta az amerikai elnökválasztást?"


Ez nem elhivés kérdése. Elég nyilvánvaló. Valaki, akinek kiterjedt hacker csoport áll rendelkezésére, és jóban van Trumppal rendszeresen cyber támadásokat követett el Hillary Clinton, a DNC, az Obama kormány és más demokrata politikusok ellen. Ez a két feltétel már leszűkíti a kört Putyinra, és... és Putyinra. De ha még hozzávesszük Trump hirtelen jött kedvességét Putyin iránt, azt a tényt, hogy több Trump kampány- és kabinetbeli fontos embernek bizonyítottan kapcsolata volt az orosz kormánnyal, és letagadták, akkor azért eléggé letisztul a kép. Persze le lehet tagadni, csak éppen teljesen nevetséges.


Neked is mi a két nagy érved? Hogy Putyint amúgy is próbálják lejáratni, és Trump népszerű. Mindkettővel vannak gondjaim, de azért elmélkedjünk egy pillanatig azon, hogy ezek közül bármelyik van-e bármilyen hatással arra a tény kérdésre, hogy Putyin befolyásolta-e az elnökválasztást. Szerintem nincs.


"Ha megnézzük, hogy már jó ideje lejárató hadműveletet folytat az USA Putyin ellen"


Egészen konkrétan 2014 óta. Putyin úgy volt, hogy oké, szépen integráljuk Oroszországot is ebbe a globális rendszerbe. Mindenki együttműködött vele, hogy Oroszország szépen fejlődhessen meg minden. Aztán megtámadta Ukrajnát, és azóta igyekszik mindenhol keresztbe tenni a nyugati világnak. Mégis mit vársz? Ha valaki hátbaszúrja a szövetségeseit és háborús bűnöket követ el, akkor meg kéne simizni a buksiját, vagy mi a tököm? Úgy bírom ezt a Putyin sajnálatot. Brühühühühü, szegény tömeggyilkos diktátor, csúnyákat mondanak róla. Senki nem érdemli meg jobban, hogy csúnyákat mondjanak róla.


"Amerikában élő ismerősöm is mondta, hogy Trump igen is népszerű, még ha a média az ellenkezőjét ontja is"


Egész konkrétan jelenleg átlagosan 43,7% támogatja, és 49,9% elutasítja. Ez nem vállalhatatlan, de azért lényegesen rosszabb, mint a legtöbb elnöké a ciklusa elején.

[link]

Komolyan, felfordul a gyomrom mindig ettől a nevetséges idiotizmustól. "Egy haverom azt mondja, hogy az apja ismert egy pásztort, aki azt mesélte neki, hogy a lánya taknyos volt, bevett egy homeopátiás bogyót, és nem halt meg. Szóval a homeopátia biztosan működik."

Ha egy ember véleményére akarsz bármilyen statisztikát alapozni, azt retardációnak hívják. Főleg ha egy politikus népszerűségéről. Minden mainstream politikust a saját hívei népszerűnek tartanak.

2017. márc. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"jóban van Trumppal rendszeresen cyber támadásokat követett el Hillary Clinton, a DNC, az Obama kormány és más demokrata politikusok ellen."


Ezt honnan tudod? CIA aktákat osztogatnak a metró bejáratánál?


Az orosz-ukrán háború nem ilyen egyszerű azért...



Wikipédia:

"Annak ellenére, hogy mintegy 500 000-rel több szavazatot kapott, mint ellenfele, George W. Bush, Al Gore elveszítette a választásokat, mert az elektori szavazatok aránya 271:269 lett Bush javára a floridai szavazatok újraszámlálása után."


Akkor még hacker sem kellett, az USA-ban ez már hagyomány?



"Ha egy ember véleményére akarsz bármilyen statisztikát alapozni, azt retardációnak hívják. Főleg ha egy politikus népszerűségéről. Minden mainstream politikust a saját hívei népszerűnek tartanak."


Nem alapoztam én senkinek a véleményére sem statisztikát, csak azt akartam érzékeltetni, hogy azért nem akkora főgonosz mint ahogy ezt mondják.


Te mire alapozod a statisztikád?

Én nem akarok állást foglalni, a vélemények érdekelnek, de ha azt hiszed, hogy a hírcsatornák lapozgathatnak titkosszolgálati aktákban, akkor tévedsz.

Nem az a retardált aki kérdéseket tesz fel, hanem az, akinek semmi egyéb véleménye, gondolata nincs, mint a TV híradóban elhangzottak.

2017. márc. 3. 01:13
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdező,láttad a CIA jelentést ezzel kapcsolatban?

Ott nagyon szépen le van írva,hogy Oroszország mit tett és mit nem.

Egyébként attól,hogy valaki népszerű még nem lesz jó vezető,elég megnézni Magyarországot....

2017. márc. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
El, ahogy nyilvánvalóan az EU is manipulálta Clintonné érdekében, és ahogy minden fontosabb választást manipulálnak külföldről.
2017. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Butaság. Egyértelműen kek és prófétái a /pol/-on választották meg Trumpot.
2017. márc. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ezt honnan tudod? CIA aktákat osztogatnak a metró bejáratánál? "


Onnan hogy ezeket azután nyilvánosságra hozták. WikiLeaks? Te most jöttél a Holdról, vagy mi a tököm? Arról szólt a választás előtti fél év, hogy mi mindent hoznak nyilvánosságra Hillary-ről. Minden nap valami új információt.


"Az orosz-ukrán háború nem ilyen egyszerű azért... "


De. Ha Putyin nem támadja meg Ukrajnát, akkor nulla ember hal meg. De megtámadta, ezért tízezrek haltak meg, még többen elmenekültek, éheznek, áram nélkül maradnak, stb. stb. stb.


""Annak ellenére, hogy mintegy 500 000-rel több szavazatot kapott, mint ellenfele, George W. Bush, Al Gore elveszítette a választásokat, mert az elektori szavazatok aránya 271:269 lett Bush javára a floridai szavazatok újraszámlálása után."


Akkor még hacker sem kellett, az USA-ban ez már hagyomány? "


Most mégis miről beszélsz? Én arról, hogy Putyin cyber támadásokat indított az USA egyik nagy pártja ellen, és titkos információkat szivárogtatott ki róluk, kifejezetten azzal a céllal, hogy egy vele barát elnököt választasson meg. Mégis mi köze van Al Gore-nak ehhez?


"Nem alapoztam én senkinek a véleményére sem statisztikát, csak azt akartam érzékeltetni, hogy azért nem akkora főgonosz mint ahogy ezt mondják."


Mint ahogy ki mondja? Mert van aki szerint ő a megváltó, és van aki szerint rosszabb, mint Hitler. Én megmutattam az átlagot.


"Te mire alapozod a statisztikád?"


A Gallup, Rasmussen Reports, Economist, YouGov, Reutrers, Ipsos, PPP, NBC News, WSJ, CBS News, Quinnipac, McClathy és Marist tudományos felmérései által kapott eredmények átlagára. Ezt te is láthatod a linkben amit adtam. Itt van még egyszer:

[link]


"Én nem akarok állást foglalni, a vélemények érdekelnek, de ha azt hiszed, hogy a hírcsatornák lapozgathatnak titkosszolgálati aktákban, akkor tévedsz."


Most megint mellébeszélsz. Az hogy Trump népszerű-e, teljesen független attól, hogy Putyin intézett-e cyber támadásokat az USA ellen, hogy ezzel segítse őt. Az hogy mi a hírcsatornák véleménye róla, szintén teljesen irreleváns.


"Nem az a retardált aki kérdéseket tesz fel, hanem az, akinek semmi egyéb véleménye, gondolata nincs, mint a TV híradóban elhangzottak."


Szerencsére nincs TV-m. Egy rokonnál néztem utoljára TV-t azt hiszem három hete szombaton. És akkor is focit. A véleményemet mindenki által ismert és elfogadott alapvető tényekre alapozom. Semmi kérdéses, csak olyan jól megalapozott tények, amik mindenki számára ismertek, és egyáltalán nem kérdésesek:


1) TÉNY: valaki cyber támadásokat indított a DNC, Frank Podesta és még ki tudja kik ellen.

2) TÉNY: az így szerzett információkat nem vetették be a kampányidőszak előtt vagy az előválasztások során. Ellenben amint megkezdődött a Clinton-Trump kampány, rögtön ezerrel megindultak a szivárogtatások. Az információkat nem egyben, hanem direkt sok kis részletben engedték ki, hogy folyamatosan erre koncentrálják a figyelmet. Vagyis nem Clinton-ellenes volt ez az egész, hanem kifejezetten Trump-párti.

3) TÉNY: egy ilyen szervezett akciót nem tud egy-két ember véghezvinni. Egyértelműen egy szervezett akcióról beszélünk, ami mögött minimum több tíz ember állt. Ami elég egyértelműen egy nagy állam.

4) TÉNY: Minden államfő utálja Trumpot. Aki meg akarta választatni, nem az EU-ból volt, nem is Afrikából, nem Kína, India, Ausztrália, Korea, Japán, vagy Dél-Amerika. Kizárásos alapon marad Oroszország.

5) TÉNY: Trump egy nap alatt ellentmond magának még azon is, hogy akkor most emelni akarja a minimálbért vagy csökkenteni. Mindig azt mondja, amihez épp kedve van. De Putyinnal kapcsolatban teljesen konzisztens. Még akkor is, amikor az árt neki. Nincs egyetlen egy olyan ügy sem, ami mellett még akkor is kitart, amikor az árt neki.

6) TÉNY: Paul Manafort, Jeff Sessions és Michael Flynn mind szerepet játszottak Trump kampányában/kormányában, és mind bizonyítottan hazudtak Oroszországi kapcsolataikról.


Mi a te következtetésed a tények alapján? Nem az érdekel, hogy amúgy Al Gore is elvesztette a választást, meg van valaki, aki szerint Trump népszerű. Mást se csinálsz, csak mellébeszélsz. Nem arról van szó, hogy hány elektora volt Bushnak. Hanem hogy ezek alapján a tények alapján, szerinted nem jelenthető ki, hogy Oroszország és a Trump kampány együttműködött, hogy illegális cyber-támadásokkal elősegítse Trump győzelmét. Mert szerintem igen. Szerinted nem. És nem tudom felfogni, hogy az hogyan lehetséges.

2017. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!