Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti elhiszitek azt, hogy...

Ti elhiszitek azt, hogy Putyin manipulálta az amerikai elnökválasztást?

Figyelt kérdés
Ha megnézzük, hogy már jó ideje lejárató hadműveletet folytat az USA Putyin ellen, nekem nem tűnik túl valószínűnek ez az egész. Sőt, inkább nevetségesnek hangzik számomra, mivel Amerikában élő ismerősöm is mondta, hogy Trump igen is népszerű, még ha a média az ellenkezőjét ontja is.

2017. márc. 2. 22:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Onnan hogy ezeket azután nyilvánosságra hozták. WikiLeaks? Te most jöttél a Holdról, vagy mi a tököm? Arról szólt a választás előtti fél év, hogy mi mindent hoznak nyilvánosságra Hillary-ről. Minden nap valami új információt."


Wikipédia: "A WikiLeaks (ejtsd: vikilíksz) egy nemzetközi nonprofit szervezet, amely kiszivárogtatott kormányzati és egyéb dokumentumokat publikál az Interneten, miközben forrásainak névtelenséget biztosít. A weboldal 2006-ban indult, a The Sunshine Press működtetésében."


Ha a forrásainak névtelenséget biztosít, akkor itt beszélhetünk megint bármiről.


"De. Ha Putyin nem támadja meg Ukrajnát, akkor nulla ember hal meg. De megtámadta, ezért tízezrek haltak meg, még többen elmenekültek, éheznek, áram nélkül maradnak, stb. stb. stb."


Közel-Kelethez mit szólsz? Én nem azt látom, hogy az emberek ott felhőtlenül boldogok lennének, mert Amerika elvitte nekik a demokráciát.


"Most mégis miről beszélsz? Én arról, hogy Putyin cyber támadásokat indított az USA egyik nagy pártja ellen, és titkos információkat szivárogtatott ki róluk, kifejezetten azzal a céllal, hogy egy vele barát elnököt választasson meg. Mégis mi köze van Al Gore-nak ehhez?"


Például az, hogy Al Gore, H. Clinton több szavazatot kapott (állítólag), de valamiért még is az ellenfele győzött.


"A Gallup, Rasmussen Reports, Economist, YouGov, Reutrers, Ipsos, PPP, NBC News, WSJ, CBS News, Quinnipac, McClathy és Marist tudományos felmérései által kapott eredmények átlagára. Ezt te is láthatod a linkben amit adtam. Itt van még egyszer:

[link]


Most szerinted, ha ezek az amerikai vállalatok, médiumok elkezdenék isteníteni Putyint, meddig működhetnének?


A tények amiket felsoroltál, azok pont azok, amiket a mainstream médiában hallani.

Kizártnak tartom, hogy olyan titkosszolgálati információkat amiken a világ egyik vezető országának kül és belpolitikája, vagy dollár-milliárdos üzletek (pl. háború) állnak vagy buknak, teljesen önzetlenül olyan senkik elé kínálják ezüsttálcán, mint mi vagyunk.


Aztán lehet, hogy nincs igazam.

2017. márc. 3. 21:29
 12/17 anonim ***** válasza:

"Ha a forrásainak névtelenséget biztosít, akkor itt beszélhetünk megint bármiről. "


Igen, ha a forrásai egy másodperc alatt kitalálhatóak elemi logikával és alapvető tények ismeretével. Ha mondjuk elmondod pontosan egy barátodnak egy titkodat, és egy óra múlva már mindenki tudja, de nem árulják el honnan, akkor vajon mondhatunk bármit arról, hogy honnan tudhatják? Az anonimitás megvédi őket a jogi következményektől, de a logikától nem.


"Közel-Kelethez mit szólsz? Én nem azt látom, hogy az emberek ott felhőtlenül boldogok lennének, mert Amerika elvitte nekik a demokráciát."


Azt szólom, hogy a Közel-Keleten akkor is tömegével halnak meg az emberek, ha az USA nem tesz semmit. Ukrajnában meg nem. Az USA változó sikerrel pacifikált államokat. Pl. Afganisztánban egész jól sikerült a dolog, Szíriában meg borzalmasan rosszul. De nem azért, mert az USA azzal a céllal ment oda, hogy gyilkoljon és tönkretegyen egy országot. Ellenben Putyinnal.


"Például az, hogy Al Gore, H. Clinton több szavazatot kapott (állítólag), de valamiért még is az ellenfele győzött."


Nem állítólag, hanem így volt mind a két esetben. De ennek az égadta világon semmi, de semmi köze nincsen ahhoz, amiről beszélünk.


"Most szerinted, ha ezek az amerikai vállalatok, médiumok elkezdenék isteníteni Putyint, meddig működhetnének?"


Ameddig kedvük van. Az USA-ban jelenleg is működik a KKK. És van náci pártjuk is. Meg kommunista pártjuk is. Szabadság, meg ilyenek.

És az feltűnt, hogy Trump népszerűtlenségének a tagadása az szerinted egyenlő Putyin istenítésével? Ez hogy jött ki?


"A tények amiket felsoroltál, azok pont azok, amiket a mainstream médiában hallani."


Szóval ha egy TÉNYT hallani a mainstream médiában is, az kevéssé teszi TÉNNYÉ? Mutass rá bármelyikre, és magyarázd el nekem, hogy miért nem igaz. Ha szerinted egy TÉNYT csak úgy le lehet tagadni, mert azt "a gonoszak" mondják, akkor ugyanott vagy, mint a "náci fizikát" tanító Harmadik Birodalom. Szerintük a gravitáció nem úgy működik, ahogy működik, mert azt a zsidók mondják. Ha nem helyezed a tényeket a politikai elgondolásaid fölé, akkor feladtad az elmédet, és nem vagy többé méltó embernek nevezni magadat. Az embert az elméje szabadsága emeli az állatvilág fölé. Ha ezt is feladod, akkor nem marad semmid. Ez az én véleményem.


"Kizártnak tartom, hogy olyan titkosszolgálati információkat amiken a világ egyik vezető országának kül és belpolitikája, vagy dollár-milliárdos üzletek (pl. háború) állnak vagy buknak, teljesen önzetlenül olyan senkik elé kínálják ezüsttálcán, mint mi vagyunk."


Mutasd meg azt a titkos információt, amit a levezetésben használtam. Mert hogy ilyen nem volt. Semmi olyat nem kell tudni, amire bárki kiadnak akár csak egy dollárt, vagy forintot is. Nem a titkosszolgálattól tudom, hogy Putyin befolyásolta az elnökválasztást, hanem mert van agyam, és tisztában vagyok alapvető, közismert tényekkel. Ja igen, meg azért, mert birtoklom az elmém szabadságát. Ami rád már nyilvánvalóan nem igaz.


Ha beszélhetünk arról, hogy mik a tények és mire lehet ezekből következtetni, akkor válaszolok. Ha megint leírod, hogy igazság=hazugság, mert azt mondja a Nagy Testvér, akkor inkább nem idegesítem magam veled tovább. Emlékszem, olyan 10 éve mondtam, hogy az 1984 szerintem elavult. Sajnos tévedtem.

2017. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Most csak azokkal a pontokkal vitatkozom, amivel úgy érzem, hogy még érdemes.


"Szóval ha egy TÉNYT hallani a mainstream médiában is, az kevéssé teszi TÉNNYÉ? Mutass rá bármelyikre, és magyarázd el nekem, hogy miért nem igaz. Ha szerinted egy TÉNYT csak úgy le lehet tagadni, mert azt "a gonoszak" mondják, akkor ugyanott vagy, mint a "náci fizikát" tanító Harmadik Birodalom."


Például Amerika Irakot azért támadta meg, mert állítólag tömegpusztító fegyvereket fejlesztett. Ezzel csordulásig volt a mainstream média.

Később hivatalosan is elismerték, hogy nem volt semmi féle tömegpusztító fegyver.


"Mutasd meg azt a titkos információt, amit a levezetésben használtam. Mert hogy ilyen nem volt."


Persze hogy nem volt titkos információ, mert ha lenne, már nem lenne titkos, igaz? :)


"Nem a titkosszolgálattól tudom, hogy Putyin befolyásolta az elnökválasztást."

Akkor most a WikiLeaks honnan szedte? Nem ezt mondtad eddig?


"tisztában vagyok alapvető, közismert tényekkel"

Közismert tény, hogy sokan láttak UFO-kat, de nem biztos, hogy igaz.


"Ha nem helyezed a tényeket a politikai elgondolásaid fölé, akkor feladtad az elmédet."

Nem vagyok politikailag elfogult, csak olyan dologról beszélnek halál biztosan, ami elvileg a világ egyik legtitkosabb dolga (lenne?) jelenleg.


Isten ments, hogy idegesítsd magad, de nem értem, hogy miért zsidózol, nácizol, meg miért írsz ilyeneket:


"Ja igen, meg azért, mert birtoklom az elmém szabadságát. Ami rád már nyilvánvalóan nem igaz."


"Ha nem helyezed a tényeket a politikai elgondolásaid fölé, akkor feladtad az elmédet, és nem vagy többé méltó embernek nevezni magadat."


Tényleg nem értem, hogy mivel érdemeltem ezt ki, hiszen egyszerűen csak vitatkozni szerettem volna.

De akkor azt be kell látnod, hogy a politika egy dologra biztosan jó: egymásnak uszítani az embereket...

2017. márc. 3. 22:45
 14/17 anonim ***** válasza:
Örvendtem, és sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.
2017. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ne sajnáld, nem hiszem, hogy ebben a kérdésben van jó válasz.

Én is örvendtem! :)

Béke! ;)

2017. márc. 3. 23:14
 16/17 macska101 ***** válasza:

Az oroszok ugyesek , a reggel arra ebredtem , hogy KitchenAid robotom keveri a levegot ....

(szerencsetlenKomcsiRingyo annyit se tud , hogy a valasztasi USA komputer nincsen internethez csatolva !!!!!!!!!!!!!!! )

2017. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 macska101 ***** válasza:
Az FBI , CIA finom kajaval kinozza a Macskamat , hogyan kapcsol aram nelkul !
2017. márc. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!