Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mi lesz a csernobi...

Huszát Lóránt kérdése:

Szerintetek mi lesz a csernobili reaktorral? Többi lent

Figyelt kérdés
Mostanság nagyon elkezdett érdekelni ez az egész, ugye kész lett az új szarkofág, és már fent is van a helyén, ha kitakarították a helyet és eltakarítják az alatta lévő szennyezett dolgokat mi lesz? Mi lesz pripjaty-al? megmarad turista érdekességnek, vagy esetleg ujjá építik és lehetőséget kapnak az emberek vissza költözni? (tisztában vagyok benne hogy ez nem most lesz és nem is az elkövetkező 10 évben!) Érdekel a véleményetek róla , Szeretnék kilátogatni pripjaty-ba de sajnos még nem vagyok 18 és ez életév alatt még szülővel sem lehet kijutni, amit nagyon sajnálok viszont félek hogy mire lehetőségem lenne addigra ne adj isten kész lesz ( amire nagyon pici esély van) vagy lezárják a munkálatok miatt! Minden esetre a csernobil és pripjaty utáni való érdekeltségem nem fog lankadni, ha mire lehetőségem lenne és talán ujjá építik akkor is kimennék! Nagyon érdekelnek a régi (80-90 es évek beli tárgyak ) tárgyak és itt ezeket megtalálhatnám.Illetve gyönyörű fotókat készíthetnék :) ! Aki volt már kint kérem írja le mi volt, ha kérhetem az elejétől a végéig, hogy haladt az út stb! És az elején feltett kérdésemre is szeretnék választ kapni, köszönöm :)

#Csernobil #atomkatasztrófa #Pripjaty #pripjaty-i túra #Extrém túra
2017. márc. 5. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Kitakarítják az alatta lévő dolgokat? :D


Szerintem még olvasgass egy kicsit a dologról :)

Nem hiába építették azt a szarkofágot.

még több 1000 vagy 10.000 évig erős sugárzás van lent a leolvadt reaktorban.

Értelmetlen lenne "kitakarítani"

Minek? Hova vinnék?

A környék kihalt, romos öreg házak....

Rengeteg pénzbe kerülne felújítani szóval szerintem csernobil marad úgy ahogy van még pár 1000 évig vagy ameddig fel nem találnak valamit amivel azonnal 0-ra csökkenthető a radioaktívitás

2017. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Eltakarítással megszüntetik a sugárzás fő forrását, attól még a környék hosszú távon nem lesz biztonságos.


Pripjaty megmarad szellemvárosnak, mert konkrétan nincs hova visszaköltözni az embereknek. Az egész város az erőmű városa volt, az erőmű dolgozóit telepítették oda, és erre épült az egész közösség. Körülbelül olyan mint a mi iparvárosaink, Miskolc, Tiszaújváros, Dunaújváros.


Másrészt annyira lepusztultak az épületek, hogy nulláról kellene indulni az építkezéssel, sőt inkább mínuszból mert mindent le kellene bontani. Ráadásul olyan nagyon tárgyak sincsenek már ott szerintem, az évtizedek alatt szétloptak minden mozdíthatót a környékbeli "rezesek".


Amúgy ha Pripjaty szerű helyet akarsz látni, akkor Szentkirájszabadja:

[link]

2017. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-Válaszoló Amit tudtam elolvastam ebben a témában, és olvasásaim során bukkantam arra hogy az ujj szarkofág sokkal erősebb, így kitudják takarítani de akkor ezek szerint ez nem igaz! ( Írtam is hogy persze egyébként is ez nem 10 év hanem több 100 - 1000 szóval akkor ezek szerint nem vagyok elkésve és bőven ráérek :)
2017. márc. 5. 19:25
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

De komolyan mi értelme lenne kitakarítani onnan? :D

Szerintem semmi, az már ott fog maradni, lehet hamarabb pusztul ki az emberiség mint, hogy azt onnan elvigyék.


Ki tudja majd pár millió év múlva jönnek valamilyen földönkívüliek és felfedezik és majd lesnek, hogy milyen primitív is volt az emberi faj.

2017. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy megválaszoltátok ezt a kérdésem, az utazással kapcsolatos történeteket még várom, kíváncsi vagyok hova/meddig visznek be, kell e számítani + költségre stb :)
2017. márc. 5. 19:45
 6/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"De komolyan mi értelme lenne kitakarítani onnan? :D"


Pont ugyanazért, amiért lehetőség szerint hatástalanítják az elsüllyedt tengeralattjárókat, robbanóeszközöket is...mert potenciális veszélyforrást jelent. Vagy azért, amiért a hulladékot sem szokás kib..szni az erdő szélén, "jó van az ott" címszóval.


A nukleáris hulladéknak is megvan a maga tárolási szabálya, és az új szarkofággal nem csak az a cél hogy még X évre elfedjék a problémát hanem (remélhetőleg) a probléma megszüntetésén is fáradoznak majd.

2017. márc. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Igen a nukleáris hulladék kezelési szabálya, hogy ássuk le jó mélyre a földbe.
2017. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek , valahol igazat beszélsz, így jobban átgondolva nem megoldás minden x évente építeni egy új szarkofágot
2017. márc. 5. 21:46
 9/13 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy az új szarkofág alatt elkezdenek majd "pakolászni". Lebontják a régit,a megmaradt fűtőelemeket,és a veszélyes anyagokat elszállítják. A környéken már soha sem lesz "olyan" az élet. Komolyan ki az aki oda menne lakni,azokon kívül,akik ott születtek?

Nincs munka,kísérteties az egész hely,Jurij bácsi az ekéjével bármikor kiforgathat egy fémdarabot a hátsókertből,ami szépen ki is nyírja majd. Ott vannak elásva a szennyezett gépek,szerszámok,minden.


A cézium még mindig nagyon aktív,a növényekben állatokban is benne van a szennyezés.


Turistaparadicsom lesz még 20 évig,amíg le nem omlanak Pripjaty házai. Utána csak 1 romhalmaz lesz.


Nyáron tervezek kimenni 1 túrára.

19F

2017. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha még nem láttad, akkor ajánlom figyelmedbe az Ideglelés Csernobilban című filmet. Nekem bejött és engem is érdekel ez a téma, mivel világ méretű volt a gond. Ezeket láttad már?

https://www.youtube.com/watch?v=g3VltUmXkso

https://www.youtube.com/watch?v=gxJChn36DQY

https://www.youtube.com/watch?v=17os90-xHyU

2017. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!