Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azt tanították nekem hogy...

Azt tanították nekem hogy minden nemzetet tisztelni kell, de Romániával nem tudok megbarátkozni. Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nacionalista sem ultra sem határontúli magyar. Az apámhoz sokat utazok ki Németországba és ott van több román, akik miatt ilyen véleményen vagyok. Elkezdtem az interneten hozzászólásokat olvasni, és csak a gyűlölet jön tőlük, sokkal jobban mint tőlünk. A közvélemény kutatások is azt mutatják hogy a románok ellenségesen viszonyulnak a magyarokhoz. Mi az oka ennek?
2017. márc. 11. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem veled van a baj. A románokat nehéz kedvelni. :D


Az utálatnak meg történelmi okai vannak, pl. a tolvaj utálja azt akit meglopott, egyebek.

2017. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Romániát a nagy Római Birodalom utódjának tekintik, így van egy alapvető nacionalista ellenszenv mindenki felé. Trianon miatt a magyar kopasz barmok csak a körülöttünk lévő országot gyűlölik, ezzel szemben a román kopasz barmok fél Európát.
2017. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Hát igen, nem túl fejlett nép.

Már nekem is volt szerencsétlenségem jó párszor hozzájuk és általában negatív a véleményem.

Mondjuk nekem van egy szabályom, hogy a magyarokat alapból nem tartom túl kulturált embereknek, akik pedig még a magyaroktól is visszább vannak, na ők jelentik a halálomat.

2017. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: nos valóban elég sok magyar viselkedik kulturálatlanul külföldön, vagy akár itthon, de még mindig sokkal intelligensebb emberek vagyunk mint a románok. Ha megnézed a brit bűnözési statisztikákat, akkor láthatod hogy a románok az első helyen szerepelnek, a magyarok pedig nincsenek rajta a listán (itt találod: [link] ) . Szóval ne hasonlítsuk össze a két népet.
2017. márc. 11. 23:03
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Románoknál is vannak normálisak :-)
2017. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez biztos.... csak ügyesen leplezik magukat....
2017. márc. 11. 23:20
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Egyik idegengyűlölő bulvár idéz a másiktól, forrás persze a nagy semmi. Lapozzunk.
2017. márc. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Végülis csak minden nemzet tiszteletéről van szó, nem is kell, hogy megbarátkozz velük, nem kell szeretned őket.
2017. márc. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell tisztelni egy nemzetet se csak azért mert az. De utálni sem. Én pl. csak jó fej románokat ismerek, te viszont őket is utálod látatlanban.
2017. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A magyaroknak is meglehetősen rossz híre van nyugaton, pedig néhány kulturálatlan vendégmunkás és nethuszár nem reprezentálja a népesség egészét. :) Saját tapasztalatból mondhatom, hogy az átlagos, nagyvárosban élő, tanult román fiatalnak semmi baja velünk. Ott is van pár habzó szájú nacionalista, ennyi az egész.
2017. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!