Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A székelyek miért számítanak...

A székelyek miért számítanak magyarnak, és miért nem románnak, amikor kulturálisan, mentalitásilag romániaiak, azaz "magyarul beszélő románok? "

Figyelt kérdés

Minden országnak van egy sajátos kultúrája, mentalitása, társadalmi rendszere amit valamilyen mértékben egy ország lakói tudat alatt eltanulnak és gyakorolnak attól függetlenül, hogy az ország az egyénnek mi az anyanyelve és milyen ősöktől származik.


Egy székely például hiába beszél magyarul, ő attól még kulturálisan, világnézetileg ugyanolyan román, mint bármely más lakója Romániának.


Magyarországon is egy méhkeréki lakos hiába román anyanyelvű, attól ő még a magyarországi kultúrát, mentalitást hordozza, és különbözik Románia lakóitól, ebben az esetben egy "románul beszélő magyarral" van dolgunk.


A Vas és Zala megyében élő szlovén és horvát anyanyelvű népesség is különbözik Szlovénia és Horvátország lakóitól, ők "szlovénül/horvátul" beszélő magyarok.


Egy Szlovéniában élő magyar anyanyelvű ember is "magyarul beszélő szlovén."



2017. ápr. 2. 10:52
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
hogy az országban* az egyénnek
2017. ápr. 2. 10:53
 2/38 anonim ***** válasza:
26%
Nem számítanak magyarnak. A székelyek fekete és fehér hunok.
2017. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%

Mert magyarok az őseik.

Ez kb olyan,mintha azt mondanád,hogy én azért nem vagyok anyám gyereke,mert más a vallásunk,vagy mert ő eszik levest az ebédhez én meg nem..


Egyébként most komolyan,olyan nehéz a 21.században megérteni,hogy egyszer van egy származási országod,ahol az őseid éltek,és ahova a "génjeid"kötnek,meg van egy nemzetiséged,amit úgy váltogathatsz,ahogy akarod?

2017. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
50%
Abból induljunk ki, hogy ti balsik sem vagytok magyarok? :D
2017. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
76%

A székelyek székelyek.


*

"mentalitás" "Egy székely például hiába beszél magyarul, ő attól még kulturálisan, világnézetileg ugyanolyan román"


Te valamilyen istenség vagy? hogy emberekről, népekről nemzetekről így nyilatkozol?

2017. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit furcsállnám, ha kultúrálisan és mentalitásilag romániaiak lennének. Kintlétem során kifejezetten megértettem amit beszéltek, és viszont. Pedig románul nem tudok (kultúra). A mentalitást tekintve pedig valóban nem mondhatok biztosat, mert egyetlen románnal sem beszéltem még, pedig jópárszor voltam arrafele.

Az, hogy milyen hatásokat erőszakolnak rájuk egy dolog. A nagyszüleik/dédszüleik még magyar állampolgárok voltak.

Úgy általánosítani pedig kifejezetten felesleges, hogy egy nemzet összes tagjának egyfajta értéket kell képviselniük. Nincs olyan ország a világon, ahol mindegyik ember ugyanazt az értékrendet vallaná. Nem droidokról beszélünk...


Ezen felül, ha kultúrális különbséget keresel, akkor ettől távolabbról kell tekintened.

Pl. van olyan nép, amelyik 500 éve él itt és az Eu-ban, de mégis sikeresen megtartották a kultúrájukat. Bár állampolgárok, de ők mégis másnak érzik és mondják magukat. Az asszimilálódáshoz idő kell, amikor már ténylegesen nem lehet különbséget érzékelni (és jelentős mennyiségű vegyes-házasság)

2017. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

,,Egy székely például hiába beszél magyarul, ő attól még kulturálisan, világnézetileg ugyanolyan román, mint bármely más lakója Romániának."

A román az általában ortodox a székely pedig katolikus.


Miért kell minden nap valamelyik oldalnak provokálni?

2017. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen el vagy tévedve. Kevered az állampolgárság, az anyanyelv és a nemzeti identitás fogalmait.
2017. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%

"ő attól még kulturálisan, világnézetileg ugyanolyan román"


Ha valaha Székelyföldre látogatsz, azért ezt ne hangoztasd.

2017. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Pro Patria ***** válasza:
100%

Egy kérdésem van most, és az összes jövőbeli ilyen felvetés után:

Miért azok írnak erről, akik más esetben a trianoni határrendelkezések igazságos volta mellett foglalnak állást?


Az önmagunkkal szemben mindenhol megfogalmazott álláspont - akár ilyen ellentmondásokba is kerülve - miért fokmérője a szellemi felülemelkedettségnek néhány ember fejében, téves megítélésként arról, mi az erkölcsös és a részrehajlás nélküli szemlélet?

Nyugodtan mondhatjuk azt is valamiben, hogy igazunk van. Ettől még nem leszünk nacionalizmustól elvakult, objektivitásra szellemileg nem képes, visszamaradt gondolkodású emberek.

2017. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!