Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az hogy lehet hogy egy tanult...

Az hogy lehet hogy egy tanult jó szakmával rendelkező, nyelvet jól beszélő pl magyar embernek kevesebb joga és lehetősége van beilleszkedni egy nyugati országban mint egy afrikai vagy bármilyen menekűltnek?

Figyelt kérdés
Soha nem értettem,ott vannak a fekák pl,nyelvet alíg beszélik,a munka büdös nekik,talán szakmájuk sincs.Beíratják őket ingyen nyelviskolában,talán még segélyt is kapnak éa kb a seg..gük kivan nyalva.Oda megy egy bármely keleto országból egy igényes ápolt,nyelvet jól beszélő tanult ember,annak meg mindenért keményen meg kell küzdeni.Miért éri meg az adott országnak pl Ausztriának foglalkozni a sok menekűltel?
2014. aug. 19. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
A kelet-európaiakkal rosszabb a tapasztalat mitn a feketékkel meg az arabokkal. Azon belül is pl a magyarokat kifejezetten gyűlölik mert nyelvtudatlan lusta népség. Ezzel mindenkinek meg kell küzdeni aki kijön pl Angliába még diplomás magyarokat sem szívesen foglalkoztatnak.
2014. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

hosszú folyamat miatt. A lényeg hogy diktatúrát akarnak kiépíteni.

Tehát elsőnek: nem lehet a nép beleegyezése nélkül.

A nép ugyanis követelni foglya a rendőrállamot ha mondjuk fekák meg amúgy is más bűnesetek meg körülbelül semmi után nem nyomoznak.

Kell hozzá egy jelentős válság hogy az embereknek ne legyen pénze még több lopás bűneset legyen.

Kell hozzá valami nagy esemény felfordulás hogy saját akaratukból rendőrállam legyen.

Lásd példának 911 et. Azóta az amerikaiak saját akaratukból lemondtak a személyiségi jogaikról. A kormány büntetlenül terrorizál mindenkit. Napokban is megöltek egy gyereket. Lehallgatnak meg hasonlók. https://www.youtube.com/watch?v=bsoVMS4q1j4

2014. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Mert kormányunknak hála elég negatívan nézik a magyarokat nyugaton. Személyes tapasztalat
2014. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

jééézusom. tényleg visszafele fejlődik magyarország agyban, ahogy elnézem a második kommentet...

elsőnek: én pont az ellenkezőjéről tudok...

2014. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
#4 Rosszul tudod. Én meg nem tudom hanem tapasztalom.
2014. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, megpróbálok röviden (ennélfogva kicsit leegyszerűsítve) fogalmazni. Vannak országok, ahol az embereknek fontos, hogy ne szemétdombon éljenek, és távlatokban is képesek gondolkodni. Így például tudják, miért mennek hozzájuk innen, és miért mondjuk Elefántcsontpartról. Utóbbi az életéért menekült, éhes, és valóban nem képzett. Azok az országok vannak annyira kulturáltak, hogy tudják, mit jelent az élet, nem szeretnének koszban élni, ezért megtanítják emezeket valamelyest a tisztaságra, és tudják azt is, hogy a végtelen segélyt mesterségre való tanítással lehet kiváltani. És kiszámították, hogy ez hosszabb távon sokkal jobban megéri nekik, mint folyamatosan takarítani utánuk, veszekedni velük, ellenőröket pénzelni, és segélyt osztani vég nélkül.
2014. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésben van a válasz, azért, mert te tudsz nyelvet és van szakmád is, akkor neked miért kellene ingyenes nyelvoktatás vagy szakoktatás (amire itthon is van lehetőség)?

Az az állítás pedig, hogy büdös a munka egyszerű általánosítás, az pedig, hogy nem kapsz segélyt nem értem miért probléma, ha kimész dolgozni menj ne segélyért.


Normálisan gondolkodó embernek ez szerintem teljesen világos, de ahogy látom van egy két elfuserált ember.

2014. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

"Ausztriának foglalkozni a sok menekűltel?"


Ezt a titokzatos szó erre az: empátia. Ahogy látom benned egy cseppnyi sincs, ahogy elég sok honfitársukba sem szorult.

2014. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed eleve hülyeség, mert aki valóban az általad leírt képességek birtokában van, annak nem fog nehézséget okozni a megélhetés egy nyugati országban. A menekültek kérdése pedig teljesen más, ők, ahogyan a nevük is mutatja, menekülnek valami elől, segítségre szoruló emberek, nem bűnözők, annak ellenére, hogy a szélsőjobboldali média annak próbálja beállítani őket.


A kelet-európai bevándorlók sem szentek, ott ba**ák át a nyugati rendszert, ahol tudják, sokan közülük nem is dolgozni jönnek, csak a segélyt várják!

2014. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Aki tanul alkalmazkodni akar, elhelyezkedni, a többi meg megkeresi magának a lehetőséget máshogy, valahogy életképesebb vagy nem tudom.
2014. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!