Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az arab országokban miért nem...

Az arab országokban miért nem lehet alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Meg a többi muszlim országban sem

2017. ápr. 16. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre bővebb választ találsz az interneten, egyébként elsősorban a vallás magában foglalja az alkohol mellőzését.
2017. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül tilos, de eléggé korlátozott. Erkölcsileg nem számít helyesnek, tiltja az iszlám. Ahogy pl. nálunk is tilos rágalmazni.
2017. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az arab országokban lehet alkoholt inni. A mohamedánoknak a vallásuk tiltja, de pl. te ott nyugodtan ihatsz.
2017. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Országonként változik.


Törökország még Magyarországnál is liberálisabb alkohol tekintetében, ott szinte minden sarki boltban lehet jobbnál jobb piákat venni, közterületen szabad fogyasztani és a Raki nevű italuk, az ánizspálinka legalább akkora nemzeti büszkeségük, mint nálunk a gyümölcspálinka. Atatürk, a modern Törökország alapítója is szerette.


Én is sétáltam az utcán este Isztambulban sört szlopálva a tömegben, senki se nézett rám furcsán, pedig rendőrök és katonák mellett is elhaladtam, meg gajdoltam valami számot ami a rádióban ment mert kicsit sokat ittam.


Egyiptomban és Dubaiban valamivel szigorúbb a hozzáállás, de ott is a törökhöz hasonló.


Marokkóban vannak ilyen "Nemzeti Italboltok" amikbe csak akkor léphetsz be, ha megmutatod az útleveleddel, hogy nem vagy marokkói, líbiai, szaúd-arábiai vagy más szigorúbb muszlim ország állampolgára.


Iránban elvileg be van tiltva, de egyre jobban tolerálják és a négy fal között mindenki piál időnként a vallásfanokat kivéve, már csak azért is, mert a perzsa borok nagyon jók, és burkoltam megőrizték a borkultúrájukat.


Szaúd-Arábia a legdurvább, ott kivégzik aki alkoholt fogyaszt, de vannak ilyen szögesdróttal körbevett lakóparkok nem-muszlim vendégmunkások számára, ezeken belül legális kannásbort csinálni saját használatra.

2017. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
24%
Mert valláskárosultak.
2017. ápr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 58%-os, attól meg mert láttad Isztambul belvárosát ne vetíti rá ezt az egészet az egész országra. Isztambul a legnagyobb város bizonyos részein szekuláris emberek laknak, ott kapsz alkoholt, boltban is, étteremben is, máshol egyeltalan nem, sőt eleve az egész országban alkohol tilalom van, azaz este 10 után a boltokban már nem adhatnak el alkoholt hivatalosan. Konzervativ környékeken nem csak, hogy a boltban nem fogsz alkoholt kapni, de ha a kezedben piával látnak sem fogják szó nélkül hagyni. Emellet ahhoz, hogy olyan vendéglátó helyet üzemeltess, ahol árulnak alkoholt ahhoz engedély kell, amit egyeltalan nem könnyű megszerezni, sőt a környéken lakók ha úgy gondoljak ez őket zavarja akkor és panaszt tesznek az önkormányzatnál, simán megvonhatják tőled az engedélyt.

Ország és ország között eltérő amúgy valahol kapsz, valahol, valahova meg meg bevinni sem tudsz, de olyan is van ahol csak külföldieknek árusítanak. Libanon ahol a lakosságnak közel 40%-a keresztény ott például mindenhol kapsz, sőt ott az autópálya mellet kis bódékban árulnak mindenféle piát, olyan mint a McDrive...

Szaudiban azonban ha elkapnak alkohol csempészéssel hatalmas büntetést kapsz érte, szöval nagyon változó.....

2017. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Valószinűleg azért mert eleve a vérükben van az agresszivitás, ha ehhez még állandóan részegek is lennének akkor állandóan egymást gyilkolnák a kocsmákban
2017. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es ez rasszista beszólás volt. Az arabok is emberek, van köztük rendes meg gonosz is, ahogy minden más ember között. Én már találkoztam több arabbal is többségében normális, jófej emberek voltak, hogy mindenki más.
2017. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
8-aska, ezek a "normális, jófej emberek" átlagon felüli arányban válnak terroristává és normálisnak tartják hogy megverik és megerőszakolják a feleségeiket. Amúgy nagyon sok arabot ismerek személyesen, többször jártam is arab országokban, nem rasszista indittatásból irtam az előző választ.
2017. ápr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Na ne keverjük a szezont a fazonnal, én Törökországban élek, barátnőm sziriai, eggyüt élünk jó pár éve, baráti társaságunk nagyrésze sziriai az ő közelükben pl elképzelhetetlen, hogy egy férfi megüsse a feleségét, persze, ez nem jelenti azt, hogy ez sose történne meg, értelem szeruen alacsonyabb rétegekben előfordul, de azért arabok között is hatalmas különbség van, Szaudiban azon se döbbenék meg, ha a tanultabbak között is természetes lenne ez. Egyiptomban pl jellemző, hogy a nő viseli a nadrágt, vagy ha nem is, azért egyiptomi lányokról tudni, kell, hogy nem olyanok akik hagyják magukat, marokkoi lányoktól meg tartanak az arab férfiak, mert az a hiedelem járja, hogy jártasak a rontásokban, így a babonásan arab srácok kifejezetten tartanak a marokkoi lányoktól, ez csak pár példa, de ez persze nem jelenti, hogy ne lenne itt is sok gond, csak hülyeség azt hinni, hogy itt aztán mindenki veri a feleségét.

Abban viszont van igazság, hogy nem bírják annyira az alkoholt, mint az európaiak, ez viszont genetika, több kutatás is szól erről, nem csak ők kb. minden nem europid rassz nagyon könnyen be tud rúgni. Viszont arabok pl. kevéssbé érzékenyek a THC-ra, azaz őket az fogja nehezebben kiütni.

Mikor kikerültem ide, pár koléggammal akik szintén külföldiek voltak (libiaiak) elmentünk egyik este meginni valamit, na volt it srác, ők ketten eggyüt vettek egy üveg sört (nem hülyéskedek, ketten egy üveget) na először az egyik csinált vele vagy húsz selfiet majd rakta fel mindet fb-re, ivott belőle pár kortyot majd átadta a másiknak, aki ugyan ezt csinálta, és a nap végére mind a ketten berúgtak egy üveg sörtől, meg persze mindenkivel tudatták p, hogy ők annyira ultra modern emberek, hogy sört isznak, ugyebár Líbiában egyeltalan nem kapsz alkoholt, ez nekik kb olyan mint amikor egy magyar elmegy Amszterdamba és a coffe shopban selfiezik, persze ez sem általános, mert valaki soha nem is inna, de aki iszik azok általában azért, mert azt hiszik ettől ők majd ilyen borzasztó modern emberek lesznek....

2017. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!