Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A britek miért nem pozitívumké...

A britek miért nem pozitívumként tekintenek a bevándorlásra, mint a németek?

Figyelt kérdés

A németek többsége nem szeret,nem hajlandó alja munkát végezni,és még a menő munkákat sem végzik el akármennyiért.

Ők ezt felfogták,hogy ez csak úgy megy,ha bevándorlókkal helyettesítik ezek a munkaköröket.


Még a britek,akik között rengeteg a lusta,elhízott ember megszavazták a brexitet,hogy "jaj elveszik előlünk a mosogatást a kelet-európaiak".


Németország világháború veszteseként is lekörözte már őket,sokkal fejlettebb a szociális hálójuk,köszönhetően a nyitottságnak.


2017. ápr. 27. 01:27
 1/2 Garpe ***** válasza:
70%
Ezt a modellt (alja munka a bevándorlóknak) a Britek a '70-es évek óta nyomják (volt időszak amikor a reptéren csak a vámtiszt volt echte yorshieri, mindenkimás bevándorló vagy elsőgenerációs brit volt bevándorlók gyerekeként). Azonban az amerikanizmus korát èljük, egy erős Angol co-dominanciával. Többekközött ezért is Nagy-Britannia egy kedvelt bevándorlási célpont a világ minden tájáról. Movel az elmúlt 40 évben szinte folyamatosan érkeztek oda a bevándorlók, sőt az elmúlt 10 évben K-Európai államaiból is tömegek érkeztek. Sokan az érzik, hogy több a bevándorló, mint az állás. Amiből annyi tény, hogy a népesség szám a bevándorlásnak hála ott szépen emelkedik. Hogy valóban "elveszik-e a munkát" vagy "van sok alja meló még", azt nem tudom, nem kutattam ezt, de utána lehet ennek nézni vannak pontos statisztikák amik pontosabban bemutatják a helyzetet. Annyi tény, hogy a britek az általad írt "alja munkát a bevándorlóknak" elvet követték egy jó darabig. A bevándorlás ellenzés ilyen tömeges szinteken - eltekintve a '80-as évek neo-konzervatív hullámától, - új jelenség, hogy alapja mennyiben valós azt szociológusok, szociálpszichológusok stb. tudósok kutatják. Függetlenül, hogy mi a véleményem a bevándorlásról vagy Brexitről írtam.
2017. ápr. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
A xenofóbia Grönlandtól Japánig mindenhol jelen van, általában a bezárkózott, vidéki emberekben, akik tapasztalat híján természetesen félnek az ismeretlentől. A britek már '75-ben (két évvel a csatlakozásuk után) elkezdtek szavazgatni a kilépésről. Egyébként meglehetősen sűrűn, mert a konzervatív pártoknak ez jelentős szavazatot hoz akkor is, ha sikertelen a kezdeményezés. Most volt az első alkalom, hogy sikeres volt és ez se elég egyértelműen. Ennek őszintén szólva semmi köze nincs a munkanélküliséghez, de jó politikai fogás volt ezt is a bevándorlókra fogni. Mert a bevándorlók nem csak munkát vállalnak, hanem munkát is adnak. Őket is el kell látni, ők is fogyasztanak, nem fénnyel táplálkoznak.
2017. ápr. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!