Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan 2-3 hónap múlva kereken...

Árokpart kérdése:

Lassan 2-3 hónap múlva kereken 10 éves lesz a balatonöszödi beszéd. Gazdasági mutatóinkat tekintve elmondhatjuk, hogy már azóta pozitívumként fényévekre vagyunk az akkori állapotokról?

Figyelt kérdés
Továbbá ha teszem azt most ha egy új kormány kerülne hatalomra, akkor már nemhogy megszorítania nem kellene hanem egy egészséges mértékben (nem úgy mint Medgyessy 100 napos programja), de tudna többet is adni ,ha nem is annyit mint a 2006 előtti kormányok, de egy kisebb újraelosztást véghez tudna vinni? Illetve 10 év elteltével most már indulatmentesen más is másképpen értékeli a beszédet rajtam kívül?
2016. febr. 27. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Az őszödi beszédnek nem sok köze volt a gazdasághoz, most is azt csinálják, sőt, rosszabb.


A gazdaság állapota nem annyira rajtunk múlink, mint inkább Németországon és az EU-n, az pedig mivel megsínylette a 2008-as válságot, mi is bezuhantunk. Most kezdjük elérni a 2006-2007-es szintet.

2016. febr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Elmondhatjuk, de akkor hazudunk.
2016. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Most kezdjük elérni a 2006-2007-es szintet."


A miben is? Milyen adatokkal dobálózunk már megint? Azóta jött egy Mercedes meg egy Audi, és számos Bosch és ZF. Kicsit átírták a régiós fejlettségi statisztikákat, és a GDP-GNI arányt. A vidéki járásoknak amúgy sem osztott-szorzott. A rendszerváltás óta ugyan az a húgymeleg állóvíz.


Én sosem kezeltem amúgy indulatokkal az öszödi beszédet, a baloldal azonban sosem kezelte a helyén, amit elég nagy hibának gondolok, tekintve, hogy nekik szólt. De hát kinek kell ellenzék... Had gondolják magukat mélyen europeernek, miközben az egyetlen valódi közösségkovácsolójuk még mindig csak az orbángyűlölet.

2016. febr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
Nem sok köze van a gazdasághoz, de akkoriban (a világválság előtt) évente 4-5%-os volt a növekedés, aminek most a 2010 óta összesített fejlődés felel meg.
2016. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én jobban élek, bocsi de tettem érte.
2016. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"de akkoriban (a világválság előtt) évente 4-5%-os volt a növekedés"


Öcsém, szerintem te akkor még pisis kiskölök voltál, és fogalmad sincsen, mi volt ott... Most sem lehetsz több 12 évesnél :D Ha valami emelkedett, az az államadósság és az adók voltak, de azok nem 4-5%-al, hanem jóval többel emelkedtek :D


Én megértem az Orbán-gyűlöletet, de azért hülyeségeket se írjunk már, és ha ilyeneket írsz, legalább írd le azt is, hogy szerinted mi növekedett... és támaszd is alá hiteles adatokkal :D


De mindegy, szerintem hiába szövegelek, aki ilyen marhaságokat ír, szerintem soha nem fizetett ágydíjat, vizitdíjat, napidíjat. Mondanak neked ezek valamit? Mert szerintem biztos nem.

2016. febr. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hollófernyiges ***** válasza:

[link]

Tessék kérlek. Annak is utánanézhetsz, hogy az egészségügyre a népnyúzó, vizitdíjazó Gyurcsány 2006-ban a GDP 8,1%-át adta, míg tavaly nálunk 7,4% volt. Az oktatásra adott pénz is meredeken esik, amóta Orbán van kormányon:

[link]

[link]

2016. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az egészségügy pedig akkor is egy kalap szar volt...


mi a tanulság? még több pénzt bele?

2016. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!