Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában, Romániában,...

Szlovákiában, Romániában, Szerbiában vagy Ukrajnában a legrosszabb a magyarok helyzete?

Figyelt kérdés
2017. máj. 8. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ukrajnában. Egy csomóan eljöttek az utóbbi időben onnan, mert be akarták sorozni őket, miközben a gazdaság romokban, és az orosz kisebbség elleni hangulat kihat a magyar kisebbségre is. Szlovákiában és Romániában meg az EU tagság miatt javul a magyarság helyzete.
2017. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ukrajna, majd románia ahol a legrosszabb nekik biztosan.
2017. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak hogy Romániában lenne a legrosszabb! Én Nagyvárad Biharpüspöki részén élek, ahol több a magyar mint a román. Román szót csak akkor hallok ha bemegyek a városba és nem is tudok románul. Az már rossz hogy minden hivatalos dolgot románul kell intézni, vagy ha a városba bemész 1 üzletbe ott is románul beszélnek, de ha önkiszolgálóba megyek ott nem kell beszéljek semmit. Munkahelyem tiszta magyar a város közepén, és igen Nagyváradon vannak magyar egyesületek meg üzletek. Voltam Székelyhidon is Bihar megyében, ott még jobb. Ott olyan érzésem volt mintha Magyarolszágon volnék. Minden ki volt irva magyarúl mindenütt és mindenki tud magyarul. Szerintem itt Bihar megyében ahol magyar többségó a helység ott megvan az hogy ha megszolalsz tudnak magyarul meg segitenek.
2017. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1.Ukrajna

2.Szerbia

3.Szlovákia

4.Románia

2017. jún. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szlovákiában. -tapasztalat alapján
2017. okt. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ReGina... ***** válasza:

Ukrajna-tapasztalat

Itt élek 21 éve.

Éltem rövid ideig (1-2

hónap,tanulmányaim miatt) szlovákiaban és romániában is.


De még mindig ukrajna vezet az én szememben.

2020. júl. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!