Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia vagy Magyarország...

Szerbia vagy Magyarország gazdasági helyzete a jobb? Hol jobb az életszínvonal?

Figyelt kérdés
2017. máj. 19. 14:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezheted, persze. Igen, a Vajdaságban élek, még egy kicsit maradok Szerbiában, mert egyelőre ide köt a munkám. Ha minden jól alakul, max. 2 éven belül azonban költözés, nem szeretném életem még hátralévő részét egy banánköztársaság polgáraként leélni.
2017. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerbia elég putri hely,valaki azt mesélte hogy belgrádban van olyan ház amit a 99-es bombázások óta újra se építettek,a magyar részeket is elcsúfítják.
2017. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"mert 2 hete Novi Sadban jártam"

Nem te nem jártál Novi Sadban. Először is az Novi Sadon. De szép magyar neve van, Újvidék :)


"és nagyon takaros városnak tűnt, szerintem Budapestnél nem volt rosszabb állapotban, ráadásul az elővárosaiban is rengeteg új építésű lakóövezeteket láttam."

Újvidék Szerbia 2. legfejlettebb, leggazdagabb városa. Hogy honnan van pénz? Politika.

De azt nem mondtad hogy ha már külvárosban jártál, igaz nem mondtad melyik részén.. de nem láttad a nyomornegyedet,cigánytelepet? :)

Gondolom csak a központi utcákat jártad.


"Ezek után megnéztem néhány gazdasági adatát az országnak.

Az átlag fizetés nettó 450 euró, ami egynegyeddel kevesebb mint Magyarországon, de én úgy vettem észre hogy az árak negyedével-harmadával alacsonyabbak."

Átlagfizetés nettó 450 euró, kb 140 ezer ft.

Azt mondja a mi drága miniszterünk hogy a szerbiai polgárok ennyit keresnek havonta.

Lehet hogy keresünk, biztosan, de a mai napig nem találjuk :(

Az igazságos helyzet hogy a sarki kisboltban otthon mennyiért dolgoznak napi 8 órát?

120-150 ezer forint? Sajnállak benneteket :)

Itt, nagyon nagyon nagy szerencsével kaphatsz egyáltalán munkát ha meg összejön.

Itt egy bolti eladó napi 8 órát dolgozik, esetleg örül ha havi szinten kap 1 nap szabadnapot.

Mennyi az annyi, jó esetben 20 ezer szerb dinár, kb 50 ezer forint,, és evvel nagyon jól járt.

Mennyit keres egy kőműves? 30 ezer dinár, 75 ezer forint.

Egy takarító? Jó esetben 60 ezer forintnak megfelelő dinárt.

Mennyit keres egy diplomás? Nem pénzt keres hanem külföldi munkát, mert itthon nincs munka.

Az hogy itthon mi olcsó, mi nem?

Rendszeres reformok vannak :D Nő az áram 10 százalékkal, gáz, víz, ilyen adó, olyan adó. Ami eszükbe jut. Persze szerencsések vagyunk .

Ugyanis választásokban a 10 százalékkal megcsonkitott nyugdijat megemelik 1-2 százalékkal.

Beváltak a reformok.

Rendben.

A nagymamám 10 240 szerb dinár nyugdijat kap. Kereken 25-26 ezer forint? Hogy mire elég?

A számlákra, ugyanis az árakat az EU-s szintre kell emelni.

2017. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!