Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandia, Norvégia, Lettorszá...

Hollandia, Norvégia, Lettország. Hova mennétek szívesen cserediáknak?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsős vagyok egy középiskolában.

Egyelőre semmi komolyat nem tervezek, de mostanában sokat olvasgatok a cserediák programokról, próbálok információkat szerezni.

Ha esetleg úgy döntenék, hogy kipróbálom magam külföldön, na és persze a szüleim is támogatnák az ötletet, melyik országot ajánlanátok?


Hollandia: érdekel a holland, tanulom, viszonylag könnyen elsajátítható szerintem (egyedül tanulom, itthon, tanár nélkül,de még igy is nagyon könnyű) ráadásul nagyon szeretem ^^

Járni még soha sem jártam ott.


Norvégia: nem szeretem a nyüzsgő, nagyvárosokat, egyszerűen 30 perc alatt full letudják szívni az energiámat. A városi életben egyébként engem a legjobban a közlekedés frusztrál, számomra ez egy akkora stressz xD Budapesten lenni olyan érzés volt, mintha Indiában lennék egy ilyen "ember-tehén-kocsi" úton... Ha egyedül lettem volna, azt sem tudtam volna, hogy merre menjek, hol lehet menni. Meg nem igazán tetszik ez a városi személytelenség, itthon a kis 16 000-es városomban pont jól elvagyok, ennél több lakos szerintem nem is kell :D Tehát ha lehet hinni a híreknek, személyes tapasztalatoknak, miszerint a norvég mentalitás nyugodt, a város sem olyan, mint itthon, akkor szívesen kipróbálnám.


Lettország: Egyszer volt szerencsém ellátogatni ide, és nagyon tetszett. Nem Rigában voltam, hanem egy kis ÉK-i városban, de egyszerűen nem hittem a szememnek, annyira szép és rendezett volt minden, még annak ellenére is, hogy kb. 10 000-en laknak. És pozitívan csalódtam, mert az a tisztaság, ami itt fogadott (tényleg, egy cigicsikket nem láttam a járdán), nem beszélve a természetről (az egész város zöld, parkok, virágok, minden)... Tehát ez meg azért jött szóba, mert szívesen megismerném jobban Lettországot, esetleg az ország másik felét, Riga környékét, vagy szimplán a nyugati oldalt :)


TI személy szerint hova mennétek?

Aki volt már valahol ezek közül az országok közül (nem feltétlen cserediákként gondolom), mik a tapasztalataitok? És tudom, hogy így ismeretlenül nyilván nem fogjátok (és nem is tudjátok) megmondani, hogy "Te mindenképp ide menj!", és a többi, de mégis, mit ajánlanátok így azok alapján, amiket leírtam?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2015. nov. 29. 14:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

* le tudják szívni

nyelvtannáciknak szeretettel :D

2015. nov. 29. 14:45
 2/14 anonim ***** válasza:
Hollandiában éltem kint egy ideig, jó hely, Norvégiában is voltam párszor az is jó hely csak az időjárás vacak. Lettországba még nem voltam és oda mennék mert, csak úgy soha nem mennék valószínűleg.
2015. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha fontos: angolul tudok (de persze van még hova fejlődnöm, mint mindenkinek), valamint suliban franciául tanulok (kéttanon vagyok, tehát elég erős szinten), valamint itthon tanulgatom a hollandot.
2015. nov. 29. 14:47
 4/14 anonim ***** válasza:

Én mindhárom országban jártam, Lettország volt a kedvencem nekem is, igaz, én Rigában voltam.


Norvégia is szép, de nekem nagyon depresszív a hosszú sötétség télen (én Svédországban voltam cserediák, ez az egy volt rossz benne).


Ha a hollandot ennyire szereted, akkor érdemes lehet megfontolni.


Nem tudom, melyik szervezettel mennél, de pl. a YFU-nál többet is meg kell jelölni, mert nem tudják garantálni, hogy találnak családot neked a választott országban. Szóval már csak egy sorrendet kell alkotnod.

2015. nov. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Hát, az időjárás annyira nem izgat (jó, mondjuk így, itthonról biztos könnyű dumálnom, de azért nem ez lenne a fő szempont)

És Norvégia tényleg olyan, amilyennek leírtam, amilyennek mondják?

2015. nov. 29. 14:51
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez nem is annyira időjárás, hanem inkább egy állapot, ha 4-5 órákat van fent a nap, attól mindenki kicsit depresszív, befordulós lesz. Élveztem a csereévemet, de ma már lehet, hogy máshogy döntenék.


Egyébként nyugisak a norvégok, főleg, ha valami vidéki kisvárosban találnak neked családot.

2015. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, főleg a YFU-t nézegettem, viszonylag korrektnek tűnik, ha azt nézzük, hogy egyébként az árak máshol sem alacsonyabbak, legalábbis nem igen találtam még másfél milliónál lentebb, meg ha azt is nézem, hogy azokat a dolgokat, ami az árban benne van, el is intézik nekem, akkor tényleg korrekt.


Egyébként YFU-val voltál? :)

2015. nov. 29. 14:54
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, miért döntenél máshogy? :)
2015. nov. 29. 14:55
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsánat, ha nem világos, kinek célzom a kérdést, csak mire megírom, már más az utolsó xd
2015. nov. 29. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!