Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi értelme volt az észak-korea...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi értelme volt az észak-koreaiaknak halálra kínozniuk az amerikai diákot, minden határt túllépve provokálni az amerikaiakat?

Figyelt kérdés
Az atomrobbantásokat még valahogyan elnézik nekik, a déliekkel folytatott tűzpárbajokat is nehezen tolerálják, bár azoknál is felmerül, hogy minek "erősködnek", és végül most egy totális fölényben levő és ellenséges ország állampolgárát kínozni, mire volt jó nekik ? Ilyen alapon Orosz vagy Kínai állampolgárral esne meg ilyesmi, akkor végleg kihívnák maguk ellen a sorsot ...
2017. jún. 27. 19:45
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló (K.N. ha jól emlékszem)!

Elmondásod alapján már több mint 2 hónapja tartózkodsz Észak-Koreában (A válaszod megírásakor is) Hogyan lehetséges az, hogy volt internet kapcsolarod és írni tudtál ide? Azt hittem ahhoz csak néhány felsővezetőnek van hozzáférése.

Egyébként nem tudom eldönteni hogy igazat írsz vagy csak (minden bántás nélkül) skizoid személyiségjegyeket mutatsz. :-)

A történet mindenesetre izgalmas. :-)

2017. szept. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#21:


Így van, a válaszaim megírásakor már itt tartózkodtam. Az én helyzetem kicsit komplikált. 2009-ben, Kínában, 19 évesen, megismerkedtem Kim Yo-Jong dongmu-val, Kim Jong-Un vezető legkisebb hugával, aki akkor 22 volt. Ott történt a pár napban (ő is és én is turistaként voltunk Kínában, és mivel akkor még senki nem tudta ki ő, nem volt védve) egy-két dolog, így jól összebarátkoztunk. Mint a vezető család tagja, volt hozzá joga, hogy külföldi kapcsolatokat tartson. Így megadta, hogy milyen módszerekkel tudom őt elérni. 2012-ben kilátogattam hozzá, megnézni a fővárost. Nem sokra rá, felajánlott egy angoltanári állást az egyik középiskolában. Természetesen elvállaltam. 2013 júniustól 2016 júliusig itt voltam. Ebben a 3 évben szabadon bejártam a teljes országot. A határközeli katonai településeket is, de az ország északi részén lévő nyomorgó falvakat is. Nem csak a fővárost. Egy évre családi okok miatt hazamentem, majd most idén visszajöttem.


Fél év itteni munka után, külföldiként be lehet nyújtani kérelmet internethasználatra. Az első fél évben csak az országos hálózatot lehet használni. Az inkább intranet, mintsem internet. A fél év után pedig óriási ellenőrzésekkel eldöntik, hogy megadják-e a nemzetközi internethasználat lehetőségét (csak külföldi származású igényelheti, akiről megfelelő minősítésűek a jelentések). Én megkaptam. Tudok olyanról is, akit visszautasítottak. Az első évben nem tudsz kapcsolatot teremteni külfölddel. Én 2013 júniusában kijöttem, de csak 2014 decemberétől van nemzetközi internetem.


K.N.

2017. szept. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:

Utolsó válaszolónak: 21-es válaszoló vagyok. Köszönöm, hogy ilyen gyorsan írtál, ráadásul korán délelőtt.

További három kérdés fogalmazódott meg bennem. Feltenném őket nehézségi sorrendbe, ha akarsz, válaszolhatsz rájuk

Első: Elmondásod alapján 19 éves (!) korodban, még tinédzser é hátizsákos túristaként,egyedül találkoztál a vezető hugával. A családod hogyhogy elengedett egy ilyen veszélyes útra, szinte még gyerekként?

A második: Nem gondolod, hogy a mostani politikai helyzetben felelőtlenség ( vagy vakmerőség, mindenki nevezze, aminek akarja) Észak -Koreában tartózkodni?

És végül a harmadik: Állításod szerint, az ország egyik vezető beosztású emberével személyes és bizalmi kapcsolatban vagy (és erről itt írsz)..Említetted, hogy korábban, csak egy gyermek megfogását is elzárással és testi fenyítéssel bűntették....Nem ellentmondásos ez?

2017. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
74%

El ne hidd már a meséjét, kamu az egész. Ott bukott az egész, hogy próbálja bemagyarázni Kim Dzsong Un húgának nem volt külön testőrsége Kínában. Szomszédos ország vezetőjének rokona, akivel politikailag még aránylag jó kapcsolatot is ápoltak akkor, de ő csak úgy egy sofőrrel járkált meg aztán megengedik neki, hogy Észak-Koreában nyíltan találkozgassanak, stb. Majd pont egy olyan vezető, mint Kim Dzsong Un ezt csöndben eltűrné, aki a rokonságából is öletett meg embereket, hogy a húga egy nyugatival összebarátkozon, találkozgassanak, stb.

Totál nem hihető az egész.

2017. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Kim Dzsong-Un is összebarátkozott Michael Jordan-nel, ha jól emlékszem. El is hívta magukhoz és együtt jelentek meg nyílvános rendezvényen. Nagyon jókat is nyilatkozott róla Michael. (Amiért később kapott hideget-meleget, de az mas kérdés :)
2017. szept. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Helyesbítek: Dennis Rodman volt, nem Michael Jordan ( ő visszautasította :)
2017. szept. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Dennis Rodman már szétkábítózta az agyát, azt se tudja, hogy merre van az előre. Összebarátkozni nem barátkoztak össze, hanem Kim megvásárolta a barátságát, ezt mindenki tudja.
2017. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
65%
A sztorizos valaszolo skizofren
2019. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!