Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédország annyira liberális...

Svédország annyira liberális már hogy megtiltotta a katolikus nevelést az óvodákban és tilos már imádkozni is, mert így nem sérülnek a migránsok jogai?

Figyelt kérdés

Azt a törvényjavaslatot nem fogadták el, hogy stockholmban az egyik bevándorlók által lakott kerület -(jéé pár éve már ilyen is van, hogy az átlag svéd inkább elköltözött az otthonából, mert a migránsok az életvitelükkel erre ösztönözték) -katedrálisának a keresztjét mekka felé fordítsák, mert így szintén az arab bevándorlók jogai is érvényesülnének.

Erre már azért a jobb érzésű svédek is kicsit megmozdultak,tüntetni.

Levették a törvényjavaslat tárgyalását.

Svédországban ennyi liberális gondolkodású az ország, hogy inkább kútba dobják a nemzeti értékeiket, de a bevándorlóknak mindent biztosítani akarnak?



#svédországliberalizmus
2017. júl. 1. 12:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Mármint óvodai és iskolai nevelés kereti között tilos imádkozni a közintézményekben, mert tekintettel kell lenni a bevándorlókra.

Ennek előzménye hogy szintén tavaly volt egy törvényjavaslat ha jól emlékszem, de az is kiverte a biztosítékot már az átlag svéd szavazópolgároknál, hogy szintén az összes iskolában óvodában meg kellene tiltani a karácsonyfa állítást és megünneplését, mert az arab kultúra ezt nem ismeri el, és így feszültség keletkezik az oda járó arab bevándorló gyerekek és az átlag svéd gyerekek között.

Persze itt is megmozdult egy kicsit a lakosság, és levették ezt a törvényjavaslatot a parlamenti ülés szavazási listájáról.

2017. júl. 1. 12:31
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Én ateista vagyok, és egyetértek az ilyen jellegű törvényekkel. A közintézményeknek semmi köze ne legyen a valláshoz - se az iszlámhoz, se a kereszténységhez. Ha állami intézetbe jár a gyermekem, ne kelljen se Jézusról, se Mohamedről hallania és ne erőltessék rá egyiket sem.


Alapvetően _hülyeségnek_ tartom, hogy egy állam keresztény vagy muszlim, mert ez nem igaz. A lakosság TÚLNYOMÓ része az, de a helyi lakosságnak is mindig van egy jelentős része (legalább 10-15% a legtöbb országban), aki nem vallásos vagy eltérő vallású.

Egyszerűen a többség vallását ráerőltetni a többire unfair, igazságtalan. Ha valaki pl. református, neki ugyanúgy erőltetés a katolikus mise. Pedig "keresztény-keresztény".


Úgy gondolom, hogy aki vallásos, annak legyen meg a lehetősége vallásos óvodába, iskolába adni a gyermekét, a saját hitének megfelelően. De az állami intézményben nekem egyiket se propagálják.

2017. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Svédországban a vallás messze nem nemzeti érdek (am itthon se) majd' a fele nyíltan nem vallásos, szerintem pont telibesz_rják, hogy lehet-e imádkozni vagy sem.
2017. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ez nem liberális. Az lenne liberális, ha mindenki úgy imádkozna, ahogy akarna. És a muszlimokat nem zavarná az, hogy valaki keresztény és fordítva. Nekem aztán mindegy, hogy ki mihez imádkozik, csak ne legyen kötelező, és persze tiltott sem.
2017. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Én bevándorlók nélkül is ragaszkodnék ahhoz, hogy közintézményben, állami óvodában, iskolában, egyetemen tilos vallási propagandát folytatni, nyilvánosan imádkozni, vagy vallási jelképeket közszemlére kitenni.


Egyházi intézményben természetesen lehet, ha az illető intézmény az adófizetők pénzéből, közpénzből támogatásban nem részesül.


Az más kérdés, hogy közintézményben is el lehet különíteni imádkozásra szolgáló helyet, ha erre igény mutatkozna, de azt mindenki szabadon látogathatja tanórán kívül és oda semmilyen iskolai program nem szervezhető. Ez olyan lehet, mint a repülőtereken a felekezetfüggetlen imahely.

2017. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Én sem vagyok hívő, de rosszul teszik a svédek.


Én még direkt ráerősítenék a vallásra, külsőségekre, stb. hogy a muszlimok "érezzék a törődést".


Olyan dolog ez, hogy ha valamit szabadon megkapok, lehet, hogy nem is kell.


De ha tiltanák - pl. nekem az ateistának - nekem lenne a legnagyobb karácsonyfám, meg elmennék még betlehemezni is dafke.

2017. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez akkor lenne elfogadható, ha minden vallási jelképet és minden imát betiltanának, mert az legalább egyenlő bánásmód. Így viszont szélsőséges és kirekesztő a törvény, méltó a kereszténygyűlölő liberálisokhoz.
2017. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Hogy kerül a vallás az iskolába? ott tudományra tanítják a gyerekeket nem ilyen idejétmúlt mesékre.


Nagyon helyes, ha tiltják a vallásos nevelést a gyerekeknek az iskolákban.


Aki ilyet akar, az megtalálja a módját otthon a négy fal között! :D

2017. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon helyes!!!!!!!!!!!A szocdem kormány teszi ami a dolga vilagi oktatást és mindenkinek magánügye miben hisz!Ti konzervativok ugyan olyanok vagytok mint az iszlám:Eröszakkal terjeszteni a vallást .Na ez az ami még nem tüntfel nektek.
2017. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%
#9 Ti liberálisok pedig olyanok vagytok, mint a kommunisták: erőszakkal irtjátok a vallást. Annyi a különbség, hogy ti csak a kereszténységet.
2017. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!