Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért csak Szlovákia tiltakozi...

Miért csak Szlovákia tiltakozik a kettős állampolgársági törvény ellen?

Figyelt kérdés
Hol van Románia, Ukrajna, Szerbia? Mikor 2001-ben behozták az állampolgárságnál kevesebbet jelentő magyarigazolványt, akkor ők is tiltakoztak. Most miért hallgatnak?
2010. máj. 21. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Ukrajnában nem kell tiltakozni, ők már "előrelátóan" megoldották: Van egy törvény, hogy egy embernek csak egy állampolgársága lehet. Mivel nincsenek benne az EU-ban, gyakorlatilag azt csinálnak, amit akarnak.
2010. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Szlovákiában - írom ezredszerre - választási kampány van. Képzeld el, hogyan reagálna a Jobbik, ha lenne egy olyan törvény, hogy mondjuk Izrael kvázi alanyi jogon kettős állampolgárságot adna bárkinek, akinek zsidó tudata van. Orbán ezt a létező legrosszabbkor időzítette, emiatt már elképzelhető, hogy marad a Slota-Fico páros, holott Fico - aki messze nem olyan hülye, mint ahogy azt sokan gondolják - azon dolgozott évekig, hogy megszabaduljon a ballaszttól, és egyedül, egy normális balközép kormányt alakítson, pár szimbolikus nacionalista gesztussal. Én csak abban bízok, hogy a magyar kormány nem megy bele egy "kinek nagyobb a farka" versenybe, és nem fog úgy viselkedni, mint a szlovák.
2010. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Azért Fico-t se kell félteni.
2010. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szerbeknek nem érdekük, hogy rosszban legyenek velünk. Ha kihúzzák a gyufát Orbánnál, ő esetleg úgy dönthet, hogy nem szavazzák meg nekik az EU-csatlakozást.

Romániában a kormánykoalíció egyik tagja az RMDSZ. Egy olyan kormány, amelyben egy magyar párt is benne van, nem nagyon fog Magyarország ellen ilyen feltűnően fellépni, ahogy a tótok teszik.

Az ukránok nem reklamálnak, náluk törvény (sőt, azt hiszem, az alkotmányuk) tiltja a kettős állampolgárságot. Ha az ottani magyarok felveszik a magyart, elveszítik az ukránt, és kész. A szlovákok pontosan ugyanezt akarják, csak náluk még nincs ilyen törvény. Most kampány van, most meg lehet ígérni ezt is (ez ugye a kampány lényege manapság mindenhol - megígérni a fűt is, a fát is a szavazatokért). Túl sok szavazót nem vesztenek vele, hiszen Slota szavazói épp olyanok, akik ezzel egyetértenek, a magyarok egyébként sem szavaznak Slotáékra meg Ficóékra, akik meg szlovákok, de nincs bajuk a magyarokkal, azok nem fognak csupán ezért eltántorodni tőlük.

2010. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Képzeld el, hogyan reagálna a Jobbik, ha lenne egy olyan törvény, hogy mondjuk Izrael kvázi alanyi jogon kettős állampolgárságot adna bárkinek, akinek zsidó tudata van."


Én úgy tudom jár is, ha kéri és bizonyítani tudja, hogy zsidó.


Egyébként 11:15-nél az igazság.

2010. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

11.25

Igen, én is így tudom, de ha azt mondanák, hogy nem kell bizonyítani, elég, ha csak annak vallod magad :)

2010. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is úgy látom, hogy a 11.15 adott kielégítő magyarázatot. A szlovák választási kampányról tudok, de az nem magyarázza önmagában a többi ország hallgatását, mert azért azokban se állt le teljesen a politikai élet.
2010. máj. 21. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerbia egyrészt azért nem tiltakozik a kettős állampolgárság ellen, amit már az egyik előttem szóló is írt. Másrészt minden szerb, aki szerbián kívül él minden hűhó nélkül, automatikusan megkapja a szerb állampolgárságot. A szerbeknek ez a normális hozzáállás. Viszont amit tegnap a parlamentben az egyik jobbikos felszólaló megemlített, hogy jó lenne békés úton átrendezni a határokat, az nagy butaság volt, mert bár eddig békésen álltak hozzá a kettős állampolgárság ügyéhez a szerbek, de ettől biztos felszaladt a ... a fejükbe. Szóval örülni kéne, hogy vannak olyan államok, ahol előreláthatólag zökkenőmentesen zajlana le a dolog, s nem kéne ezekben is konfliktust szítani!

(Ezt az egy buta elszólást leszámítva tegnap tetszettek a Jobbikosok, nem gondoltam, hogy valaha ezt fogom mondani. A szocik tovább rontották a róluk kialakult véleményemet.)

2010. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

11:27

Nálunk sem úgy fog működni, hogy Orbán Viki járja az elcsatolt területeket, és mindenkit megállít és megkérdezi "Oszt! Magyar vagy-é?" Ha meg a válasz igen, akkor a markéba nyomja a magyar személyit.

2010. máj. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk sem úgy fog működni, hogy Orbán Viki járja az elcsatolt területeket, és mindenkit megállít és megkérdezi "Oszt! Magyar vagy-é?" Ha meg a válasz igen, akkor a markéba nyomja a magyar személyit


Erre ne fogadj, sokat fogják még gyúrni ezt a törvényt, és szavazti jogot is fognak kapni, erre megy ki az egész.

2010. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!