Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valóban csak azok tudják meg...

Valóban csak azok tudják meg mit jelent a haza, akik távol vannak?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

felvidéki magyarként az én észrevételeim a következők


Amikor magyarországon járok akkor gyakran nehézkesen indulnak a párbeszédek mert "büdös szlovák stb" jelzővel illetnek meg, játszák a nagy magyart pedig semmit sem kellett tenniük érte csak ott születtek már felsöbrendűnek érzik magukat és ezt ki is fejezik (tisztelet a kivételnek) de még egymással is egyáltalán nem összetartóak.


Itt felvidéken ez eléggé más az emberek azért sokkal összetartóbbak és többre értékelik a másikat

2017. júl. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

# 1-es szerintem most nagyon általánosítottál. Ennyire azért nem durva a helyzet. Illetve az összehasonlítási alapok sem lényegtelenek.


A kérdésre visszatérve, szerintem nem igaz az állítás, mert én hónapokat töltöttem egy másik kontinensem mégsem tudom mit jelent. Hazatérni sem a népemhez vagy országomhoz tértem, hanem a családomhoz és barátaimhoz.

2017. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
# 1-es amit leírtál az egy kis csoportnak még kisebb része, szóval nem ezek alapján hasonlítanám össze, hogy hol mennyi összetartóbbak és mennyire értékelik a másikat.
2017. júl. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

# 1-es amit leírtál az egy kis csoportnak még kisebb része, szóval nem ezek alapján hasonlítanám össze, hogy hol mennyi összetartóbbak és mennyire értékelik a másikat.


Lehetséges hogy rosszul fogalmaztam meg a mondanivalómat, a lényeg az hogy én eleg sokat ingázok ideiglenes lakhelyek tekintetében a munkám miatt. Ezért ez igencsak megfigyelhető hogy van egy hatalmas külömbség az emberek egymáshoz való hozzáállásában a belföldi és a külföldi magyaroknál

2017. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Egyes, szerintem hazudsz. Senki nem büdös szlovákozik, életszerűtlen amit leírtál, persze provokálásra és indulatkeltésre tökéletesen alkalmas.
2017. júl. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

"Egyes, szerintem hazudsz. Senki nem büdös szlovákozik, életszerűtlen amit leírtál, persze provokálásra és indulatkeltésre tökéletesen alkalmas."


Az hogy ebben is provokálást látsz csak alátámasztja amit írtam hogy a belföldi magyar társadalom mennyire széthúz

2017. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem csak ők, de talán jobban átérzik.
2017. júl. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 judit1010 válasza:
Igen, el tudom képzelni, hogy valójában azokban tudatosul, mit jelent a haza, ha távol van. Én ezt még leszűkíteném arra is, amikor a konkrét szülőhelyedtől vagy távol, de még országon belül. Én évekig laktam Debrecenben, állandó honvággyal Miskolc iránt, ami a szülővárosom.
2017. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Pl. eljutsz Cambridge-be magyar ösztöndíjjal, amíg kint vagy az otthon élők egy része várja, hogy segíts neki (próbálsz is ahol tudsz, hiszen magyar forrásból nyerted az ösztöndíjad), ahogy hazajössz, szinte senkit sem érdekel, hol tanultál, a többség pedig inkább irigy.

Van aki azt hiszi, gazdag vagy...


Ettől függetlenül jó otthon -Magyarországon- élni, csak néha elszomorító, ahogy egymással viselkedünk.

2017. júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bizony az 1-nek igaza van, lehet hogy a büdös jelzőt nem mondják ki de hogy úgy gondolják az igaz.

Máskülönben az itt született magyar sem szereti saját "magyarát" mert önzők, irigyek és legkevésbé összetartók.

2017. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!