Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan képzelitek el ma a...

Hogyan képzelitek el ma a világot, ha a második világháborúban Hirosima és Nagaszaki nem történik meg (vagy éppen fordítva) és a Japán Birodalom egy sikeres ellentámadást követően megnyeri a háborút vagy kedvezményes békét köt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy történelmietlen dolog, de ti mit gondoltok, mi változna ma a világ gazdaságában, politikájában, ha a második világháborút Japán nem veszti el?

A kérdés csak Japánra vonatkozik, az európai hadszíntéren minden úgy alakul, ahogy a valódi történelemben.


Még annyi, hogy nyilván nem reális, hogy Japán a világgal szemben győzzön egyesül (gyakorlatilag), ezért tételezzük, hogy a Szovjetunió nem üzen hadat Japánnak abból a megfontolásból, hogy ezzel is Amerikát gyengíti, illetve a britekkel sikerül egy kedvezményes békét eszközölni? Vagy ahogy látjátok, ti.


Nem feltétlenül tényleges győzelmet értek a győzelem alatt, hanem legalább azt, hogy a hódítások egy részét sikerül megtartani illetve, hogy nem szállja meg az USA az országot.


Arra nem vagyok kíváncsi, hogy ez miért nem történt és nem történhetett meg, mert tudom, csak az érdekel, hogy szerintetek, ha Japán nyer/nem veszít ma milyen lenne a politikai helyzet, mennyire lenne erős-befolyásos ország, mennyire venne részt a világpolitikában, mennyire lenne meghatározó szerepe az európai politikára és mennyire ellensúlyozta volna az USA-t és a Szovjetuniót, mi lenne Kínával, kik lennének a szövetségesei stb?



2017. júl. 31. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én tudok még jobbat képzelődni.

Mi lett volna, ha építenek a japánok egy hatalmas polipot, aki kielégíti az összes japán kislányt, aztán átváltozik super saiya-jinné és elsöpri az egész amerikai flottát, aztán lezúzza a Vörös Hadsereget is?


Végülis, így is nyerhettek volna, nem? Most nem kell azzal jönni, hogy ez mennyire valószínűtlen, mert nem arra vagyok kíváncsi.

2017. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-es.


Nem muszáj válaszolni, ha nem érdekel a téma.

Nyilván nagyon kicsi esélye van annak, hogy Japán nyerhetett volna és ezalatt nem is azt értem, hogy elfoglalja egész Kelet-Ázsiát aztán bevonul az Államokba és megszállja azt. És nem is feltétlenül azt, hogy ténylegesen győz.

Én inkább a képzeletre bíznám, hogy ki és hogyan képzelné ezt, de én valami olyasmit képzelek el, hogy Japán nem kerül megszállás alá és legalább az 1932-es vagy még az azt megelőző határokat megtarthatná, vagy valami ilyesmi.


Tény, hogy a Japán Hadsereg és a kormány az utolsó pillanatig ellenállt volna, ha nincsenek atombombák. nyilván akkor sem győzhetnek, mert egy idő után nincs hová hátrálni, de tételezzük fel, hogy mégis győznek, a SZU nem avatkozik be, vagy egyenesen Japán támogatni, a britek és a franciák meg békét kötnek.

Csak tételezzük.

2017. júl. 31. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon jó kérdés. Még film is van róla: Man in the High Castle


https://www.youtube.com/watch?v=zzayf9GpXCI

2017. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Bár nem kifejezetten a kérdésre válasz, mert itt inkább csak a Japánokra koncentráltam úgy, hogy az európai hadszíntér változatlan, de ez a megvilágítása nagyon tetszik a dolognak, mindenképpen meg fogom nézni a filmet és el fogom olvasni a regényt, mert nagyon tetszik ez a megközelítés, a könyvbeli regénnyel együtt.

Még egyszer köszönöm, hogy segítettél rámutattál, egy ilyen jó kis dologra, amit megnézhetek/elolvashatok. :)

2017. júl. 31. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Japán 1947-ben demilitarizálta saját magát. Atombomba nélkül ezt nem tette volna meg. Főleg ha még az oroszok sem támadnak rá. De már ezen a ponton se tudjuk európát teljesen kikerülni. Mivel Európa Nyugatról történő félszabadításának az egyik feltétele az volt, hogy Sztálin megtámadja Japánt. Ez ugye elmaradt volna, így Sztálin elárulta volna az USÁt s emiatt a Berlini válságok sokkal súlyosabbak lettek volna s Sztálinnak sokkal több ereje lett volna azzal foglalkozni ha a Japán háború nem gyengíti.


De térjünk vissza Japánra, ahogy kérted. Ha nincs atombomba, nincs az a sokk ami Japánt így megváltoztatta. Elmaradt volna a megnyílás a világ felé s a gazdasági felzárkózás is. A szamurájok korszaka nem ért volna úgy véget.

2017. szept. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Elmaradt volna a megnyílás a világ felé s a gazdasági felzárkózás is."


Japán az első világháború előtt nagyjából annyira volt gazdasági nagyhatalom, mint most, de lehet jobban.

Ráadásul birtokolta egész Koreát, Tajvant és már a vh előtt elfoglalta Mandzsúriát.


Japán olyan szinten fejlett és iparosodott volt, hogy a még a gyarmatai is fejlettebbek voltak, mint a térség többi része, például a mandzsúriai ma is a páréves japán uralom miatt Kína egyik ipari központja, akkor vált fejletté.

2017. szept. 10. 00:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem létezne Japàn. A fanatizmusukat meg a domborzatot ismerverve ha az amerikaiak partra szàllnak akkor ott kihalt volna japàn
2022. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!