Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszoknak miért nincs még...

Az oroszoknak miért nincs még elege Putyin rendszeréből? Miért nem tört még ki forradalom?

Figyelt kérdés

Oroszországban jelenleg korrupt cégvezetők, állami alkalmazottak, és bűnszervezetek kezében van a hatalom nagy része. Emellett Putyin mindenféle retrográd intézkedést vezetett be, amik még a Szovjetuniónál is diktatórikusabbak és primitívebbek.


Én valamennyire progresszív és liberális vagyok, tisztelem és szeretem az oroszokat, és tudom, hogy milyen szenvedéseket kellett kiállniuk a történelem során, akár a cár, akár Sztálin alatt, találkoztam már élőben és online is orosz emberekkel, és szerintem tanult, rendes emberek, sok mindenben szimpatikusabban pl. az amerikaiaknál, nyugat-európaiaknál. Pl. Ukrajnában hívott már meg orosz, hogy vacsorázzak meg aludjak nála, pedig ő is csóró volt, és amikor tovább akartam állni, akkor kérlelt, hogy maradjak még, pedig látszott a lakásuk állapotán, hogy kb egy magyar minimálbéres szintjén vannak, sőt valamivel az alatt.


Viszont nem értem, hogy hogyan lehet manapság is ekkora támogatottsága Putyinnak. Az oroszok nem látják, hogy a Putyin-rendszer is ugyanakkor kizsákmányolás ott az átlagembernek, mint a cári vagy a sztálinista rendszer? Nem látják, hogy amíg mondjuk Hruscsov vagy Brezsnyev alatt elfogadást tanítottak a négerek felé, addig a Putyin-rendszer nyíltan rasszista? Hogy utcai bunyózást, meg a katonaságban a kopaszok erőszakos szívatását támogatják, pedig az utcai verekedést már az ókori Mezopotámiában vagy Egyiptomban sem tűrték meg a hatóságok?



2017. aug. 12. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Jelenleg csak két reális kihívója van Putyin pártjának, a többieknek jelentéktelen a támogatottságuk.

Az egyik ilyen ellenzéki párt a kőkemény nacionalisták, akik vissza szeretnék állítani az Orosz Birodalmat, még több hatalmat adnának az egyháznak, durván Amerika-ellenesek és szélsőjobbos európai pártokkal van jó kapcsolatuk és Putyint túl puhának tartják. A másik párt a kommunisták. Ugyanúgy puhának tartják Putyint, csak ők ugye kommunisták.

Mindkét párt 15-15%-on áll. Putyin pártja úgy kb. 60%-on.

Szóval a kommunistákat vagy a szélsőjobbosokat látnád inkább szívesen Oroszország élén?

2017. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Sokan vannak még, akik nem felejtettek, és úgy vannak vele, hogy Sztálin bátyónál meg a farkaskáinál ez még mindig jobb.
2017. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert az Aurórát 1957-ben múzeumhajóvá alakították, így már nincs esély egy forradalomra...
2017. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 meszike91 ***** válasza:
61%
Mert az átlag orosz jobban él, mint putyin előtt. Az átlag orosznak ennyi pont elég is.
2017. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

"Putyin naggyá teszi Oroszországot!"


Ez lebeg az oroszok szeme előtt.

Nekem a nagybátyám 35 éve ott él. Tanult, 2 diplomás ember, aki folyékonyan beszél oroszul, németül, angolul és magyarul.

Vállalkozó és üzletember.

Azelőtt is a SZU-ban élt, csak Ukrajnában, szóval igen...


Még a szankciók kezdetén panaszkodott, hogy "mennyire megdrágult minden és már némelyik moszkvai boltban az élelmiszereket is nehéz beszerezni" meg hogy "nem megy az üzlet, az ember nincs pénze".

Amikor felvetettem neki, hogy talán a szankciók miatt rögtön mondta, hogy "dehogy, ilyenről szó sincs, Oroszország erős, gazdasági világválság van" stb

Vicces volt.


Aztán beszélgettünk a politikáról, kicsit élesebben bíráltam a Krím megszállását, erre rögtön mondta, hogy "régi orosz föld, nincs joga senkinek beszólni és Putyin naggyá teszi Oroszországot!"


És az egész családja így gondolkodik.


Hát igen.

Putyin kitűnően használja a médiát és játssza a cár atyuskát, amihez az orosz emberek évszázadok óta hozzászoktak.

2017. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Az oroszok sokkal keményebb időket is megéltek már, miért "forradalmaznának"?
2017. aug. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Miért, Sztálin rendszeréből miért nem volt elegük?

Miért dicsőítik még most is?

Megmondjam neked? Mert egy jobbágyfaj. Pont mint a magyarok, csak még jobban. Teljesen reménytelen, agybeteg népség.

2017. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztálin bátyó rendszeréből is elegük volt, csak mire észbekaptak volna, a döntő többségük a gulágon csücsült 25 évekre...
2017. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Putin olyan ,mint a Donald. Nem adja az argentumot, a Goldot, az OIl.t,a land-ot. Tovább is van mondjam még.
2018. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!