Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vannak indián nacionalista,...

Vannak indián nacionalista, idegenellenes mozgalmak Észak-, Dél-Amerikában?

Figyelt kérdés
Ezek mennyire jelentősek, sikeresek?

2017. aug. 14. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
az indíánoknak 99% át kiírtották szóval nem igen tudnának mozgalmakat létrehozni
2017. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, biztos választ nem tudok arra adni, hogy vannak-e ilyen mozgalmak, de megpróbálok valami választ adni, mert nem vagyok benne biztos, hogy találsz itt olyat, aki biztosat tudna erre mondani.

Az gondolható, hogy nem a legsikeresebb szerveződések, amennyiben léteznek, mert nem nagyon hallani róluk.


Amit viszont tudok mondani és ami alapján azt gondolom, hogy nem nagyon vannak ilyenek, hogy jelenleg 2 Dél-Amerikai ország lakossága indián többségű.

Ezek Bolívia és Peru. Ezekben is szűk többség van, 45 és 55%.

Összehasonlításként Magyarországon a magyarok aránya kb 90%.

1-2 ország van még, ahol jelentősebb kisebbség: Guatemala 40%, Belize és Mexikó kevéssel 10% fölött. A többi országban ezt sem éri el a számuk.


Dél-Amerika összlakosságának 10-11%-a indián, északon még kevesebb.

Nem nagyon gondolnám, hogy egy ilyen csoport, ami ráadásul nem is teljesen egységes ilyen idegenellenes mozgalmakat szervezne.

Gondolom vannak olyan pártok, akik az ő érdekeiket képviselik, vagy legalábbis lehetnek, de ilyen erősebb mozgalmakat nem gondolnék reálisnak.

2017. aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam ilyenekről, de attól még lehetnek. Viszont az indiánok nincsenek már annyian, komoly szerephez juthatnának.
2017. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akik megmaradtak azok szerintem jóformán mind azok.


Aprópénzzel befogták az arcukat, mondván hogy ha sokat pfáznak akkor az sem lesz.


Így aztán az angolszász-piréz hatalmakon senki sem kéri számon az amerikai népirtásokat.


De beszélhetnénk a spanyolok inkákat érintő rabszolgatartásáról is. Csak ezeket nem illik megkapirgálni....


Vagy esetleg a többi gyarmattartó európai hatalom több milliós afrikai népirtásáról...

2017. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!