Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német is olyan sikeres...

A német is olyan sikeres bevándorlónemzetté válhat, mint az amerikai és a kanadai nemzet?

Figyelt kérdés
Németországban hogyan vélekednek erről?

2017. szept. 1. 23:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös válaszban szereplő birodalmakban azért nem jött össze a multi kulti mivel mindegyiknél egy ország hódított meg sok másikat alárendelve őket az uralkodó országnak és így rákényszerültek a sokszínűségre. Így persze, hogy nem működik a dolog. Ellentétben Kanadával, akik nem hódítottak meg senkit, nem uralkodnak egy nép felett se, oda minden ember önszántából megy lakni. Igy persze hogy működik a multi kulturális állam amikor mindenki jókedvében megy oda. Azon kívül mivel Kanada gyarmat volt és ha úgy vesszük nem is olyan rég független, nem alakult ki nacionalizmus ami ugye a bevándorlás ellensége. Értem én hogy az USA is gyarmat volt, de ott valahogy kialakult a nacionalizmus, nem véletlen rendeztek ők függetlenségi háborút a kanadaiak pedig nem. Én nem vagyok bevándorlás párti, szerintem ez az egész dolog csak akkor működik ha egy teljes új, üres területen alapítunk egy új államot eltérő népekből. Ez esetben, mint Kanada vagy az USA(bár itt azért vannak problémák az eltérő kultúrák közt) példája is mutatja működhet a multi kulturális állam. A kérdésre válaszolva, ha eddig nem jött volna le a lényeg, nem, Németország nem lesz sikeres bevándorlónemzet. Amúgy is elég sikeresek önmagukba minek még bevándorló?
2017. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

1. Milyen "nemzet" az amerikai vagy a kanadai?


2. Miben mérjük a "sikert"? Hogy pl egy miniszterelnök elad egy nemzetbiztonságilag fontos dolgot a kínaiaknak? Hogy az amerikai vállalatok kínai kézben vannak?


3. Kiknek sikeres? Az őslakos indián kihaló nemzeteknek?

2017. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#2


"Még sikeresebbek is lehetnek, hiszen a németek jóval befogadóbbak, liberálisabbak az amerikaiaknál, aminek köszönhetően hamarosan sokszinűbbek, így erősebbek lehetnek."


Lófüttyöt....


Az USA nem attól jó gazdaságilag, hogy sokszínű, hanem mert a világ 140 országában tart katonákat vagy CIA ügynököket meg "civil" szervezeteket, akik biztosítják, hogy az USA érdekében szülessenek a döntések.


Németországban már most óriásiak a társadalmi feszültségek a bevándorlás miatt.

2017. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#2


Nézd meg, hogy a németek egy része hogyan vélekedik:


https://www.youtube.com/watch?v=yo1Cd4tWPYs

2017. szept. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!