Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol élnétek szívesebben...

Hol élnétek szívesebben magyar kisebbségként: Szlovákiában vagy Romániában? Hol elfogadóbbak a magyarokkal?

Figyelt kérdés
2017. okt. 29. 00:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseim személyes tapasztalatai szerint Romániában elfogadóbbak.

De amúgy ha a xenofób barmokat nem számítjuk, akkor manapság már annyira nem rossz a helyzet, mint néhány évtizede.

2017. okt. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szlovákiában, mert gazdagabb ország, és igazából a problémák szerintem ugyanazok mindkét országban kisebbségi tekintetben.
2017. okt. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Igazából egyikben sem, de ha muszáj választani akkor talán az előbbi. Mivel románia egy csóróland.
2017. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Magyar kisebbségként?

Londonban.

2017. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Szlovákia...de amúgy is itt élek.
2017. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én erdélyi vagyok. A Székelyföldről, egy tömbmagyar városból származom, de pár éve Kolozsváron élek, ahol a magyarok aránya mostmár csak 15% körülre tehető (hivatalosan).


Évente nagyjából egy-két alkalommal hallani, hogy magyarsága miatt diszkriminálnak itt valakit, de az a világ már rég elmúlt, hogy félnének az emberek magyarul beszélni az utcán.


A tömbmagyar városunkba érkező somorjai vendég azt kérdezte tőlünk, mennyire biztonságos itt az utcán, egymás között magyarul beszélni. Ez azért sokat elárul.


Az, hogy a Felvidéken jobb az élet, vitán felüli, de én valahogy úgy érzem, itt Erdélyben nem bas-ztatnak annyit a magyarságunkért. Időről időre előkerül a magyar kártya a nagypolitikában, de már egyre kisebb tömegeket lehet azzal megmozgatni, hogy a magyarok el akarják lopni Erdélyt. Dunaszerdahelyi rendőr-attak és Malina Hedvin-jellegű ügyek sincsenek nagyon. A kettős állampolgárságot is szó nélkül fogadta a román állam.


Persze nem mondhatom, hogy teljesen objektív a véleményen, ugyanis bár nyomon követem a felvidéki magyarság életét, sosem éltem ott, és életemben eddig egyetlen egyszer voltam ott, egy pár órát.

2017. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezeket csak a magyar oldal fújja fel,nem nagyon vannak már ilyenek főleg,hogy EU van és szabadmozgás.

Xenofób barmok pedig mindenhol vannak és lesznek is legyen az Románia,Magyarország vagy Csehország.

USA-ban is vannak pl kimondottan feketéket gyűlölő szekták.

Szerencsére már mindenhonnan kezdenek teljesen kikopni.

2020. márc. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!