Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Apostille-hitelesítről milyen...

Apostille-hitelesítről milyen infóitok vannak?

Figyelt kérdés

Csak a Külügyeset fogadják el vagy a közjegyzőset is külföldön?


az a gondom hogy a kedves iskola elvesztette midnen anygaomat, mégh be is vallja, és emiatt nem is hajlandóük leigazolni hogy ott tanultam, miközben a kezemben minden eredeti dokumentum. poénkodnak, hogy indítsak nyugodtan pert mást úgyse tehetek és röhögnek a markukba.


viszont lenne egy kiskapu, ami nem tudom mennyire működőképes, ezért olyanok tapasztalata érdekelne, aki így járt el.

Ha nem a külügy teszi rá, hanem elmegyek és egy közjegyzővel csináltatok hiteles másolatot, majd pedig ezt Apostillázza a MOKK, azt is el szokták fogadni kint?



2017. nov. 8. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Iskolai bizonyitvanynal nem kell kozjegyzoi masolattal szarakodni.


3 pecset kell ra:


1) Emberminiszterium altali kozbenso hitelesites

2) Kulugy komzuli osztaly

3) Adott orszag nagykovetsege, ahol hasznalni akarod a bizonyitvanyodat


Ja, es le kell fordittatni a Bajza utczaban meg egy halom penzert persze :)

2017. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de várj, pont a lényeg veszik el !!!


se a minisztérium se a külüögy se senki nem pecsétel rá, eetleg a követséág, mivel ezek az állatok elévesztették az anyagomat !! igen, bármilkyen hihetetlen, ezt az ideget gondold el, hogy elvégzel egy szakopt és közlik h elvesztettek mindent éás nyugodtan indíts polgári pert mert m,árst úgyse tudsz tenni ... na így állunkj.


innentől kezdve viszont se az emberminisztérium se senki nem pecsétel ... pont ez a bajom.


a közjegyzős verzió azért jutott eszembe, mert azzal kikerülhető az oktatási intézmény is és az emberminisztréium is, mégis lesz rajta apostille, csak kérdés, hogy hol mennyire fogadják el.

2017. nov. 8. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:

"kezemben minden eredeti dokumentum" - akkor most elveszett, vagy a kezedben van? Picit zavaros...


Ha a kezedben van az eredeti iskolai vegzettseged, akkor azzal mehetsz az Emberminiszteriumba, ranyomjak a pecsetet.. Ha pedig nagyon regen vegezted azt az iskolat, mondjuk a komcsi system alatt, akkor lehet, hogy igazolast ker az iskolatol, de sztem hivatalbol megkeri... Mert ott kell hagyni nekik par napig a zsugat... A kulugynel is...


Nekem 2003-as szakmunkas-bizonyitvanyra siman ranyomta a pecsetet az Emberminiszterium 2014-ben...


Nekik fizettem 2500-at, a kulugynek 6500-at....

Aztan elviszed az adott orszag nagykovetsegere, ott orszagfuggo a fizetnivalo...

2017. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

feladom .......


olvasd el kérlek, ha már válaszolsz ...nem hiszem el egyébként h ennyire nehéz legyen értelmezni vmit. (az eredeti nálam van naná, csak a kedves suli vsztett el mindent, a minisztérium viszont addig nem pecsételi az eredeti nálkam levőket, amíg a suli nem igazoljha vissza, hogy azok tényleg eredetiek és hitelesek., ezt viszont bnem teszi meg , mivel az idióták nem tudják, hiszen most már azt is tagadják, hogy otzt tanultam volna (mi mást tennének ugye ...)az ember esze megáll tényleg de sajnos a 2005 előtti oklevelek még nincsenek az elektromnikus rendezerben .... én meg point bele esek, így tök hiába vannak a kezemben az eredetiek, nem hajlandók hitelesíteni.


most ez így kellően érthető???

2017. nov. 9. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!