Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem tiltják olyan...

Miért nem tiltják olyan ütemben a muszlim szokásokat az iskolákban, mint a keresztényeket? (ny-európa)

Figyelt kérdés
2017. nov. 20. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

pl?

Van olyan suli,ahol tiltják a karácsonyt de a Ramadánt igen?

Jó,Törökországban van,meg az Oroszoknál,ahol 40-50 millió muszlim él, de Ny-Európában?

2017. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*igen->nem
2017. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]


A burkát pl megkérdezik, hogy "önszántukból" viselik-e a muszlim kislányok.

A hittan oktatást pedig kérdés nélkül tiltották be, "ne vigyük a vallást be az iskolába", "majd ha felnő eldönti maga, milyen vallású akar lenni".


Azért ez elég kettős mérce.

2017. nov. 20. 12:30
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

A keresztény SZOKÁSOK nincsenek betiltva (pl.keresztet mindenki viselhet a nyakában), csak a vallás oktatása - ami a mohamedán vallásra is vonatkozik.


A fejkendö viselete meg a kereszt viselésnek meg felelö dolog.

2017. nov. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hát én hallottam már olyan "liberális" tanárról aki kitépte a keresztet a gyerek nyakából
2017. nov. 20. 12:47
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Az én hallottam már és a tiltva van azért nem egyenértékű dolgok.
2017. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Én meg hallottam olyan nagymagyar tanárrol, aki nem engedte érvényesülni a liberális diájait. Most akkor Magyarországon be van tiltva a liberalizmus?

Nem lehetsz ennyire sötét...

2017. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
a kettős mércére kívántam felhívni a figyelmet, szerintem a liberalizmusnak amúgy sokkal több véresszájú kiáltozója van, aki egy ilyenből iszonyatos botrányt csinálna a haveri médiában , szóval nem hiszem, hogy egy ilyet megengedhetne magának egy magyartanár
2017. nov. 20. 13:26
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
A liberalizmus alapköve a vallásszabadság. Miért szakítaná le valaki keresztjét a tanár? Nem érzed ellentmondásnak?
2017. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ahol tiltják, ott általánosan tiltják a vallási megnyilvánulásokat. Csak értelemszerűen egy keresztény múltú helyen nagyobb eséllyel nyilvánul meg a keresztény vallás mint mondjuk a hindu.
2017. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!